LG G4 Bootloader Kilidi Açma Root ve Recovery Yükleme

- Advertisement -

Bu yazımda size LG G4 Root Recovery ve Bootloader Kilidini Açma işlemini anlatacağım. Öncellikle elinizde Avrupa modeli olan LG G4 H815 telefonu olması gerekiyor. ve diğer H815TR bölgeler şuan bu durumdan yararlanamıyor.

NOT: BOOTLOADER KIRMA İŞLEMİ YAPILIRKEN TELEFONA OTOMATİK OLARAK HARD RESET ATILIYOR BU İŞLEMLERİ YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN BÜTÜN YEDEKLERİNİZİ ALINIZ.

LG G4 Bootloader Kilidi Açma

- Advertisement -

1-) Öncelikle aşağıdaki linkten Adb Tools dosyasını ve LG G4 USB Driver indirelim. Daha sonra telefonun arama bölümünden *#06# yapınız. Çıkan İmei Numarasını bir yere not ediniz daha sonra bize lazım olacak.

2-) Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/Telefon Hakkında/Yazılım Bilgileri bölümüne gidiyoruz.

3-) Açılan menüde Yapım Numarası yazan yere üst üste 4 defa tıklıyoruz. Bu işlem sonunda Geliştirici Seçenekleri bölümü aktif alacaktır.

4-) Ayarlar/Genel menüsüne geri dönüyoruz ve Geliştirici Seçenekleri içine giriyoruz.

5-) Oem Kilit Açma ve USB Hata Ayıklama kutucuklarını Aktif hale getiriyoruz.

6-) İndirdiğimiz Adb Tools programını ve USB Driveri bilgisayarımıza kuruyoruz.

7-) Telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayalım ve Driver kurulumlarını yapalım.

8- ) Kurduğumuz Adb Tools Programının açalım.

9-) Açılan pencereye  ‘adb reboot bootloader’  yazalım ve Enter yapalım. Telefon Bootloader Moduna geçecektir.

10-) Daha sonra ‘fastboot oem device-id’ yazalım ve Enter yapalım. Adb penceresinde aşağıdaki gibi bir yazı gelecektir. Bu bizim Bootloaderi Kırmak için Unlock Keyimiz olacak.

$ fastboot oem device-id
(bootloader)-----------------------------------------------------------------
(bootloader) Device-ID
(bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
(bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
(bootloader)-----------------------------------------------------------------

11-) Unlock Keyimizi aşağıdaki ile birleştiriyoruz. Keyi birleştirmek için Mouse Sağ Tıklayıp işaretle diyoruz. Keyimizi Kopyalayıp boş bir txt dosyası açıp Keyi oraya yapıştırıyoruz. En alttaki rakam ve harflerden oluşan kısmı kesip üsteki Keyimizin hemen yanına yapıştırıyoruz. Aşağıdaki Gibi..

CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1

12-) LG Developer sitesine Üye olup girişimizi yapıyoruz.

LG Developer Kayıt Olma İçin Tıklayınız

A. LG Developer Member kısmında Other Then Korea tıklayınız.

B. Kutucukları işaretleyip Ok tıklayın.

C. Gerekli alanları doldurup kaydınızı tamamlayınız.

LG Developer Bootloader Unlock İçin Tıklayanız

  LG G4 H818p ve H818n LTE 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

A. Sayfanın en alt kısmında Starting Unlocking the Bootloader tıklayınız.

B. Giriş yaptıktan sonra cihazımızın modelini seçiyoruz. İmei Ve İd kısımlarına önce not aldığınız İmei Numaranızı yazın. Sonra Unlock Keyinizi İd kısmına yapıştırın ve Confirm tıklayın. Mail Adresinize Unlock.bin dosyası yollanacaktır.

C. Mail adresinizden indirdiğiniz Unlock.bin dosyasını, Adb Tool Kısa yoluna sağ tıklayıp Konum Aç deyin. Açılan klasörün içine sürükleyip atın.

D. Sonra ‘ fastboot flash unlock unlock.bin‘  yazısını Adb penceresine yapıştırıp Enter yapın. Unlock.bin Dosyası cihazınıza yüklenecektir. Bootloader Kilidiniz Açılmıştır. ‘ fastboot reboot ‘ yazısını Yapıştırıp enter yapın. Cihazınız Yeniden Başlayacaktır. Hayırlı Olsun.

 LG G4 TWRP ( Custom Recovery ) Yükleme

1-) Aşağıdaki linkten TWRP dosyasını indirelim.

2-) İndirdiğimiz TWRP dosyasının İsmini ‘ recovery.img ‘ olarak değiştirip Adb Klasörünün içine atalım. Aynı dosyayı telefonun hafızasına da atıyoruz. Dosya uzantı kısmına dikkat Edelim çift img olmasın..

3. Adb penceresini tekrar açalım. ‘ adb reboot bootloader ‘ Yazısını yapıştırıp Enter yapın. Cihazınız Bootloader Moduna Geçecektir.

4. ‘ fastboot boot recovery.img ‘ yazısını Adb penceresine yapıştırıp Enter tuşuna basın. Telefonda direk Recovery modu gelecektir. İnstall kısmına girelim. İnstall Image tıklayıp telefonun hafızasına attığımız recovery.img Flash yapalım. Recovery Yüklenmiştir. Hayırlı Olsun.

LG G4 Root Yapma Yükleme İşlemi

1-) Aşağıdaki linkten Root dosyasını indirelim.

2-) İndirdiğimiz SuperSu dosyasını telefonun hafızasına atalım.

3-) Adb penceresini tekrar açalım. ‘ adb reboot recovery ‘ yazısını yapıştırıp Enter tuşuna basalım. Telefonunuz Recovery Moduna Geçecektir.

4-) Recovery bölümünden İnstall kısmına girelim. İndirdiğimiz Supersu dosyasını bulup Flash yapalım. Yaklaşık olarak yüklemesi 3 Dakika kadar sürecektir. Yükleme bittikten sonra telefonu yeniden başlatalım.

LG G4 Bootloader kiliti açma, TWRP yükleme ve ROOT yapma işlemleri başarılı bir şekilde bitmiştir. Bundan sonra telefonunuza Costum rom yükleyebilirsiniz. Yapacağınız hatalardan LGDestek ve Yazarları sorumlu değildir. Lütfen bu işlemleri bilmiyorsanız bilen birisinden yardım alınız. Yapacağınız hatalarda telefonu bir daha kullanamaya bilirsiniz .

- Advertisement -
Sezer Şimşek
LGDestek.Net | LG G5 Kategori Editörü & APP Geliştirici

105 YORUMLAR

 1. merhaba. Lg g4 h815 cihazım var adb den fastboot a geçsin diye komut yolluyorum telefon yeniden başlıyor ama normal şekilde açılıyor fastboot açılmıyor ne yapmam gerekir*

 2. Ustam tr modellerine root atılmıyor demişsin. Bildiğim kadarıyla 6.0 lara atılmıyor. Benim telefonum h735tr 6.0
  onu ben 5.1 süürmüne geri getiripte öyle root atabilir miyim peki. Olursa da h735 romunu bulamadım 5.1 olanı.

 3. merhaba,lg-h815 v20g-opt2-hq model var elimde bootloader unlock yapmak istediğimde lg sitesinde
  Device ID is unmatched. Please check your Device ID. Your account will be locked if you enter the wrong Device ID more than 9 times. hatasını alıyorum defalarca kontrol ettim ve herhangi bir hata yok denedikçe sayı 5e kadar düştü, hesabm kilitlenmeden unlock yapabilmem için ne yapabilirim hocam

 4. booting…
  FAILED (remote: unknown command)
  finished. total time: 0.946s
  lg g4 twrp kuramıyorum android 7.0 lg g4 kullanıyorum yardımı edebilir misiniz?

 5. ahmet bey benim telefonun modeli h815 yazıyor sadece ama lg developer sitesine imei ve device id yazdıgımda cihazınız singapur kayıtlı olduguı için izin vermiyor ne yapmam lazım eur romu atsam olur mu yada h815 avrupa modeli değil mi neden olmuyor…

 6. Telefonuma stock rom yükledim bu sitedeki stock rom yükleme rehberinde ki gibi ancak stock rom yükledikten sonra telefonun çekim gücü yok denecek kadar az tüm operatörleri denedim sonuç aynı ne yapmam gerekiyor. Bir kişi telefonundaki modem ve radyo dosyalaro gitmiş olabilir dedi ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

 7. Your device IMEI or MEID number is invalid. Please check your IMEI or MEID number.

  her şeyi yaptım imei numarası her şeyi girdim altında ok diye onayladı
  confirm e tıkladım bu hatayı verdi nolur yardım

 8. H-ROm V30 yükledm ama LG logosunda takıldı kaldı. Tüm yolları doğru yapmama rağmen. Telefon açılmadığı için recovery moda alamıyorum.ardım eder misiniz. Tekrar kurmam için.

 9. lg sitesinde imeı ve device ıd yazıyorum onaylıyorum ama bu hatayı alıyorum:” Device ID is unmatched. Please check your Device ID. Your account will be locked if you enter the wrong Device ID more than 5 times.”
  tüm adımları doğru şekilde yapıyorum ama burada takılıyorum onay alamıyorum siteden.

  sorun nedir ?

 10. yardımcı olabilir misiniz?twrp ve bootloader unlock işini hallettim fakat son aşama olan root işlemini yapamadım “3-) Adb penceresini tekrar açalım. ‘ adb reboot recovery ‘ yazısını yapıştırıp Enter tuşuna basalım. Telefonunuz Recovery Moduna Geçecektir.” Fakat “adb reboot recovery” yazdıktan sonra twrp açılmıyor ve sadece bir resim kalıyor.Resimi tarif etmem gerekirse; kapağı açılmış bir android sembolü ve onun üstünde kocaman bir kırmızı üçgen var. Üçgenin içinde ünlem var. Ne yapabilirim? root için twrp ye girmem gerek.

 11. LG Developer Kayıt Olma İçin Tıklayınız linki ölü link yeniler misiniz. naısl üye olunduuğunu bir türlü bulamadım. üye olmamız şart mı

 12. hepsini sırasıyla hallettim ama twrp yi bir türlü yapamadım. fastboot boot recovery.img diyorum “waiting for any device” diyor başka da birşey demiyor. recovery moduna bir türlü geçmiyor

 13. Öncelikle teşekkür ederim, Emeğinize sağlık. Fakat ben yapamadım biraz karışık geldi. Sizden ricam uygulamalı şekilde video atabilir misiniz?

 14. iyi günler hocam benim imei kapak altında ayrı *#06# yapınca başka bi imei numarası çıkıo ve bundan dolayı unlock.bin dosyasını alamıyorum kapak altındaki dosya ile denedim telefonda hiç bi hareketlenme olmadı

 15. LG V10 H960TR kullanıyorum cihazımın bootloader kilidini resmi yollardan kaldıramıyorum ve cihazıma root atmam gerekiyor tabi herhangi bir yoldan olabilir. Yardımcı olabilecek olan var mı?

 16. merhaba, TWRP işlemini yapamıyorum. adb reboot bootloader yazdığımda telefonumun bağlantısı kesiliyor. telefon siyah ekranda kalıyor. üst tarafında, welcome to fastboot mode: yazıyor. öylece kalıyor. yardımcı olabilir misiniz?

  1-) Aşağıdaki linkten TWRP dosyasını indirelim.

  Twrp İmage
  2-) İndirdiğimiz TWRP dosyasının İsmini ‘ recovery.img ‘ olarak değiştirip Adb Klasörünün içine atalım. Aynı dosyayı telefonun hafızasına da atıyoruz. Dosya uzantı kısmına dikkat Edelim çift img olmasın..

  3. Adb penceresini tekrar açalım. ‘ adb reboot bootloader ‘ Yazısını yapıştırıp Enter yapın. Cihazınız Bootloader Moduna Geçecektir.

  4. ‘ fastboot boot recovery.img ‘ yazısını Adb penceresine yapıştırıp Enter tuşuna basın. Telefonda direk Recovery modu gelecektir. İnstall kısmına girelim. İnstall Image tıklayıp telefonun hafızasına attığımız recovery.img Flash yapalım. Recovery Yüklenmiştir. Hayırlı Olsun.

 17. TWRP yüklemesinde başarısız olanlar için çözüm;

  Anlatımdaki hatayı kısa bir uğraş sonucu çözdüm ve şu şekilde kısaca açıklayayım.
  Bootloader kilidini açtıktan ve cihazı tekrar adb ile bootloader ekranına aldıktan sonra twrp yüklemek için indirdiğiniz dosyanın adını recovery olarak değiştirin. ( Bu işlem zorunlu değil sadece komut ekranında isim yazmakla uğraşmamanız içindir.) Dosyayı adb klasörünün içerisine atalım ve son aşamaya geçelim.

  Adb ekranında cihazınızı “adb reboot bootloader” komutu ile yeniden başlattıktan sonra;

  “fastboot flash recovery recovery.img” yazarak recovery’i flash’lamış oluyoruz.
  Anlatımda sadece tek bir kez recovery yazılmış sorun buradan kaynaklanıyor.
  Basit bir hata.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here