LG G4‘ler de son zamanlarda bir ekran sonuru ortaya çıkmaya başladı. İnternete bir LG G4 kullanıcısı çektiği bir video ile Ghost Screen nedir? Tam olarak anlatmaya çalıştı. Bir LG G4 Kullanıcısı olan ve telefonunun ekranında tutarsızlık farkeden kullanıcı cihazını servise göndermesi ile olaylar dizisi başlamış oldu.

Şimdi Gelelim Gerçekten’de Ghost Screen LG G4’ler de varmıdır? Telefonun Ghost Screen olduğunu nasıl anlarız? 

lg g4 ghost screen

LG G4 akıllı telefonlarda Ghost Screen hatası olup olmadığını anlamak için ekran sıcak iken, yani uzun süreli kullanım sonunda ana ekranda Bildirim çubuğunu aşağı çekmeniz ve sağ üst köşede bulunan saat bölgesine bakmanız gerekiyor. Bildirim çubuğu silik çıkıyor ve ana ekrandaki saat ile bildirim çubuğunun altında ki saat faklı ile Ghost Screen olmuş oluyor.

Güncelleme 06.08.2016

Hayalet ekran diye tabir ettiğimiz olay tamemen donanımsaldır.! Daha önce bu yazımızda size yazılımsal olarak ifade etmiştik. Bu sorun  LG’nin kullandığı IPS tabanlı ekrandan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Ghost Screen veya Brun Screen olarak da tarif edilen sorun ilk kez LG G4 ile orata çıktı. Daha sonra LG V10‘da görünen sorun LG G5 telefonunda da yaşanmaya başladı.

::LG G4 Genel Sorunları ve Çözüm Yolları.

Tüm serilerde Ghost Sreen olayı bulunmuyor, bazı cihazlarda karşılaşılabilir. Genel olarak ilk çıkan serilerde bu sorun görülmekte. Bu seriler 506 ile 512 serileri. Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman cihazınızı en yakın teknik servise göndermelisiniz. LG Türkiye garantisi kapsamında ki cihazlarda değişim yapma imkanından yararana bilirsiniz. 24 ay yani 2 yıl garantili telefonlar için teknik servisler destek vermektedir. Bazı yorumlarda cihazın garantisi ilk 6 ayı geçtik’den sonra değişim ve para iadesi yapılmadığı şekilde yorumlar yazılıyor. Bu yorumlara itibar göstermeyin.

Cihazınız garanti süresi içinde kaç ay olursa olsun, garantili değişim veya para iadesi hakkınız bulunuyor. Değişime girmiş bir cihaz içinde para iadesi hakkınız bulunduğunu unutmayın.

# Ghost Screen Sorunu Çözümü!

91 YORUMLAR

 1. bende g4 kullanıcısıydım bootlop ve hayalet ekran sorunundan teknik serviste şu an cihaz. hiç bir şekilde müdahale istemedim birebir degisim talep ettim. tamamem kronik bir sorundur lg ayıplı ürününü örtmeye çalışıyor. bana göre sebeplerinden bir tanesi android 5 yüklü iken cihazda ekran parlaklıgını cihaz ısındıgı zaman otamatik olarak kısılıyordu. buda cihaza zarar vermiyordu 6 güncellemesi geldigi zaman bu özellik kaldırıldı ve aşırı ısınmalar sonucu ekran pixellerinde yanmalar oluştu bootlop sorunu tanıdıgım bir teknik servisçi arkadaşın dedigine göre cihaz aşırı ısındıgı için anakart üzerindeki işlemci lehimlerinde temazsızlık söz konusuymuş.bekliyerek görücez.

 2. Hocam Lg v10 cihazını 2. el aldım. 19 ay garantisi var. Cihazda ghost screen sorunun olduğunu fark ettim.
  Teknik servise götürdüm. Yetkiliye sorunu gösterdim. Sorunu kabul ediyor ama Garanti kapsamına girmediğini ve cihazı bu şekilde kullanmamı söylüyor. LCD test yaptık ikinci ekranın sol üst köşesi ışık sızdırıyordu. Cihazı ışık sızdırma sebebiyle garantiye ancak yollayabildim. Cihaz garantideyken ghost screen sorununu çözmelerini nasıl sağlayabilirim.

  • YALAN SÖYLÜYOR.

   Sorun garanti kapsamındadır. Ekranda olmaması gereken bir görüntünün bulunması cihazı ayıplı mal kapsamına sokar.

   Bu servis yetkilisine bu durumu videoya çekip sor bakalım. Aynı şeyleri söyleme cesareti var ise söylesin. Bu arada bu video ile sanayi bakanlığına ve Tüketici hekem heyetine başvuracağını da söylemeyi unutma videonun başında. Video da kıstır neden bu telefonu servise almıyorsunuz diye.

   Arkadaş göz göre göre. RESMEN yalan söylüyorlar ya. Cihazdaki donanımsal ya da yazılımsal tüm sorunlar garanti kapsamındadır arkadaşım. Eğer telefonda darbe falan izi yoksa düşürüp bile bozmuş olsan haklı sensin.

   • Öztürk bey yanıtınız için teşekkür ederim, cihaz şuan garantide, lg web sayfasında mail yoluyla durumu aynı şekilde ilettim.
    (Öncelikle iyi günler diliyorum.
    BAYER ELEKTRONİK LG SERVİS MERKEZİ  
    Adres: Şairnabi mah. Abuzeroğulları Apt.8/c, Recep Tayyip Erdoğan Blv., 63300 Şanlıurfa Merkez/Şanlıurfa Province
    Yukarıda bilgileri yazan servis LG H960TR telefonumdaki hayalet ekran (ghost screen) sorununun garanti kapsamına girmediğini söyledi.
    Ghost screen sorunu hakkında bilginiz yoksa https://www.lgdestek.net/lg-g4-ghost-screen-ekran-sorunu-nedir-22908.html linkinde ayrıntılı anlatılmıştır. Yetkili kişi sorunu gözüyle gördüğü halde telefonu bu şekilde kullanmamı tavsiye ediyor . Tüketici haklarına saygısı yok.
    Cihazı ekranın ışık sızdırması sebebiyle ancak teslim edebildim.
    Cihazın ghost screen sorununda çözülmesini istiyorum.
    Bu konuda bana yardımcı olmanızı umuyorum.)
    Değerli Müsterimiz,
    Belirtmiş olduğunuz talebiniz servis sorumlularına iletilmiştir.
    Bilgilerinize sunariz.
    Saygilarimizla.
    Bu şekilde bir yanıt verdiler.
    Sizce sorunla ilgilenirler mi ?

   • Dün servis aradı gittim cihazı aldım ekranı değişmişler ghost screen sorunuda yok ama hala ışık sızdırıyor 😀

 3. benim g4 cihazımda da ghost screen problemi var servise gönderdim bu bir sorun degidir ekranın özelligi dediler sizce ne yapmalıyım

  • Note 7 nin patlaması da öyle o zaman diye ilet kendilerine.

   Arkadaşım telefon görüşmelerini ses kaydına. Yüz yüze görüşmeleri de video kaydına al. Ve bu kayıtların başında ses kaydı ve video kaydı aldığını. Bir anlaşmazlık durumunda bu videoları sanayi bakanlığına yapacağın usulsüzlük şikayetlerinde ve THH ye yapacağın tüketici kanuna aykırı işlem şikayetlerinde delil olarak kullanacağını belirt.

   Resmen yalan söylüyorlar. Elinde delil olması riskine rağmen pişkin pişkin YALAN söyleyebiliyorlar mı bakalım.

 4. Bir soru da ben sorayım cevaplarsanız sevinirim. Telefonum logo da kalıyordu garantiye verdim. Sorunun ne olduğunu sorduğunda hem logoda kalıyor hem de ghost screen şeklinde forma yazdırdım. Cihazın anakartı değişti ghost screen sorunu daha da arttı. Şimdi tekrar garantiye versem bu sorunu nasıl çözecekler sizce ? Ne yapmalıyım ? Yardımcı olur musunuz

 5. Benimde telefonumda bootloop meydana geldi açılsa lg logosunda kalıyor yada hiç açılmıyor türktelekomdan faturaya yansıtmalı almıştım verdim aldığım yere servise göndermeleri için 1 ayı bulur mu dedim tr olduğu için çoğunlukla değişim yapılıyor dediler bayi yetkilisi hayırlısı artık 1 ekimde verdim telefonu g4 sonuç belli olunca yazarım burda

 6. Telefonu bootloop ve ghost screen den servise verdim anakart değişti ancak ekranın üzerinde alakasız bir darbe yüzünden ghost screen i garanti dışına çıkarıyorlar hakem heyetine gitsem donanımsal sorun olduğu ortaya çıkar mi

 7. merhaba arkadaşlar. G4 telefonumda ghostscreen sorunu gördüğümde hiç tereddüt etmeden 15 ağustos tarihinde servise verdim sonra servisin takip panelinde ekran değişimi yazıyordu. 09 eylül tarihinde değişime döndü nedense 🙂 23 eylül tarihinde de g5 608 serili telefonum elime ulaştı. ( telefonu servise verirken şart aleti ve kulaklığı vermediğim için 150 tl gibi bir ücret istediler çünkü g5in şarj soketi farklı )

Bir Cevap Yazın