[H815TR] LG G4 Marshmallow ve Lollipop Yükleme Rehberi

12
4969

Arkadaşlar bu yazım’da size LG G4 H815 ve H815TR modelleri için Android 5.1 Lollipop ve Android 6.0 Marshmallow nasıl yüklenir onu anlatacağız. Önce aşağıda ki verdiğim linklerden LG UP programını bilgisayarımıza indirelim. LG G4 Dll,  Kdz uzantılı (Flash Dosyamız) ve Driver dosyalarını indirelim.

  LG G4 Gerekli Programlar Ve Stock Romlar

  LG G5 LG UP İle Stock Rom Yükleme Rehberi

 1. Sırasıyla indirdiğimiz LG UP, G4 Dller Ve Driver‘ı bilgisayarımıza kuruyoruz.
 2. Yedeklerimizi Almayı unutmuyoruz. Rehber, Fotoğraflar, Müzik Vs.
 3. Telefonumuzu kapatıyoruz, kapalı şekilde Ses Yükseltme Tuşuna basılıp tutup Usb Kablosunu telefonumuza takıyoruz.
 4. Telefonumuz bu şekilde Download Moda ( Yükleme Moduna ) geçecektir. Ses yükseltme tuşundan parmağınızı bırakabilirsiniz 😉
 5. LG UP Programını açıyoruz, File Path kısmından indiriğimiz Kdz uzantılı dosyamızı seçiyoruz.
 6. İşlemlerimiz de aksaklık olmaması için tekrar gözden geçirerek Start butonuna basıyoruz.
 7. Telefonumuz açılıp Kurulum Ekranı gelinceye kadar Bilgisayarımıza ve Telefonumuza dokunmuyoruz.
 8. Eğer herhangi bir aksaklık olmadıysa telefonumuz şuan Lollipop 5.1 veya Marshmallow 6.0 yüklenmiş olarak açılacaktır.
 • Abidin AYRANLI

  Buradaki bütün driver ve dll dosyalarını yükledim. Cihazım H815 modeli. Sorunsuz bir şekilde V10D sürümünü yükledim kullanıyorum. V20A sürümünü de yükledim. Fakat V20D-F-G sürümlerini yüklemeye çalıştığımda Flashing Fail diye bir hata alıyorum. Sorun ne olabilir?

 • ömer

  selam cihazım lg yazısında kaldı stockrom yüklemeyi deniyorum ama dosyalar inmiyor neden acaba? serverlarda problemmi var

 • utku

  5.1 attım yüklemeden sonra LG ekranında kaldı 30 dakikadır bu durumda yardımcı olun

 • Fatih

  bu g4 dll dosyasini indirin demissin g4 dll 1 mi yoksa 2 yi mi indirmemiz gerekiyor yoksa ikisinide mi ?

 • akın

  Ben lg g4 avrupasını kullanıyorum. Telefona root attım ama hiç begenmedim. Telefonumu eski 6.0 marsmalow haline nasıl dondurebilirim. Yukarıda anlatmış OLDUNUZ ile dondurebilirmiyim. Şimdiden teşekkürler.

 • nadir

  yeni lg4 aldım
  android 6 ya geçsem cihazın garantisine zarar verir miyim?

 • Abdurrahman

  telefon geldiği gün buff ekran koruyucu yapıştırmıştım ve arka tarafa da spigen ultra rugged armor kılıf takmıştım (gerçi bundan olacağına da ihtimal vermiyorum). zaten ilk zamanlar görüşme esnasında kapanmıyordu, sonradan başladı bu sorun. telefon ilk zamanlar o kadar ısınmıştı ki 52.4 dereceyi gördü (bundan da olabilir mi acaba).
  dediğiniz gibi hard reset attım ve telefonda başka bir hat kullanacağım. eğer yine görüşme esnasında kapanma olursa android 5.1’e düşürmeden teknik servise göndereceğim artık…

 • Abdurrahman

  merhaba arkadaşlar..
  1- hepsiburada’dan ithalatçı (evo) garantili lg g4 aldım. 3 aydır kullanıyorum. görüşme esnasında telefon sık sık yeniden başlıyor. siz de böyle bir sorun yaşadınız mı? telefonu servise mi göndereyim yoksa android 5.0’e düşürsem sorun düzelir mi?
  2- burda paylaşılan lollipop veya marshmallow’u yüklesem telefon garanti kapsamı dışına çıkar mı?
  teşekkürler…

  • Merhaba,

   Cihazınızın kayıtlı olduğu ülkeye ait kdz dosyasını bulup buradaki işlemleri yaparak 5.1 sürümüne geri dönebilirsiniz. LG G4’te
   v10 sürümlü kdz dosyaları = 5.1
   v20 sürümlü kdz dosyaları = 6.0 olarak geçmektedir. Cihazın kayıtlı olduğu ülkeden başka bi ülke kdz dosyası yüklerseniz garanti dışı kalır

   • Abdurrahman

    peki 5.1’e dönerek bahsettiğim görüşme esnasında kapanma sorunu ortadan kalkar mı yoksa cihazı servise göndermek daha mı mantıklı?

   • Ahmet Dizdar

    Yazılımsal olup olmadığını anlamak için en iyisi hard reset atmaktır. Ek olarak ekran koruyucu sensörü engelliyorsa ondan kaynaklı olabilir.

   • Abdurrahman

    daha önce htc sensation xe kullandım, şimdi lg g4. htc durduğu yerde ve konuşma esnasında, lg g4 de konuşma esnasında kapanıyor. birkaç gündür de kardeşimin galaxy s3’ünü kullanıyorum, kardeşim de benim lg g4’ü. dün nette gezinirken s3 durduğu yerde yeniden başladı. g4’ü kullanan kardeşim de uzun konuşmalarda bile telefonun hiç kapanmadığını, s3’ün de daha önce durduk yere hiç kapanmadığını söyledi. hattımdan (türk telekom) şüphelenmeye başladım. acaba benim hattımda mı bir sorun var da kullandığım üç telefon da durduk yere yeniden başlıyor?