LG G4 H815 SEA V20e Yazılım Güncellemesi

LG’nin Nisan 2015 tarihinde piyasaya sürdüğü LG G4 akıllı telefonu, ”H815 Sea” Singapur ve ”H815 Twn” Tayvan modelleri için iyileştirme güncellemesi yayımladı. İthalatçı firmalar tarafından ülkemize getirilip satışı yapılan SEA ve TWN model numarasına sahip LG G4 akıllı telefonları V20e güncellemesine kavuştu. Güncellemenin ayrıntılarında “işlevsellik ve stabilite yamaları” yapıldığı görülüyor.

LG G4 H815 SEA V20e

H815 Sea ve Twn V20e İyileştirme Güncellemesi

OTA (Over The Air) üzerinden gelen güncelleme yaklaşık 430 MB boyutunda güncellemenin, sürüm kodu V20e olarak geçmektedir. Yazılım güncellemesinin detaylarında “kullanılabilir işlevsellik ve telefonla uygulamalar arası stabilite” üzerine bilgiler verilmiş.

  LG G4 Kullanım Ayarları ve Püf Noktaları

Android güvenlik yaması düzeyi’de 01.08.2016 olarak güncellenmiş oldu.

LG G4 H815 SEA V20e
LG G4 H815 SEA V20e

H815 SEA modeli, V20c versiyonundan V20e versiyonuna direk geçiş yapmış oldu.

h815 twn v20e
LG G4 H815 TWN V20e güncellemesi

Güncelleme karşınıza otomatik olarak gelmediyse LG G4 telefonunuzun Ayarlar-Genel-Telefon Hakkında-Güncelleme Merkezi bölümüne girip Yazılım Güncelleştirmesi bölümünden kontrolleri yapabilirsiniz.

14 YORUMLAR

  1. Benim telefonum aldigimda sea sürümü vardi. Telefonum arizalip Servise yolladiktan sonra sanirim stock rom denilen yazilim atilmis v10c-opt1-hq yaziyo su an… Ota guncellemsi yaptigimda son yazilimi kullaniyosunuz ibaresi geliyo. Pc den baktigim zaman 20c surumune yukseltebilirsiniz diyo… Yazilimi pc den guncellemeli miyim yoksa hic riske girmeden bu şekilde kullanmam daha mi mantikli…

  2. Bu güncellemeyi ben yaptım. Telefon güncelleme sırasında hiç ısınmadığı kadar ısındı. Fakat neler yeni çok da anlayabilmiş değilim. Yalnızca birkaç şey gözüme çarptı. Mesela eskiden LG L5 kullanıyordum. Telefonun menüsüne girdiğinizde uygulamaları otomatik düzenleme imkanı vardı, bu özellik android 6.0 da yoktu. Şimdi yeni özellikle bu olay getirilmiş. Telefonun menüsündeki uygulamaları tarih, boyut veya niteliklerine göre otomatik düzenleyebiliyorsunuz. Bir de güncelleme merkezine 153 kb boyutunda “Uygulama uyumluluk desteği” diye bir eklenti geldi. Bununla eski android sürümüne sahip uygulamaların kendi kendine kapanması engelleniyormuş. Açıklamada öyle birşeyler yazıyordu.

    Fakat genel olarak neler geldiğini merak ediyorum. Ucu kapalı bir “İşlevsellik” açıklaması pek de tatmin etmedi beni doğrusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here