LG G4 Türkiye ve Avrupa modellerine için Android 7.0 Nougat güncellemesi uzun zamandır bekleniyor. LG, Ekim ve Kasım ayında LG G4 modelleri için Android 7 sürümünün dağıtılmaya başlanacağını bildirmişti ama henüz bir güncelleme yayımlanmadı. LGDestek geliştiricilerinden Sezer Şimşek arkadaşımız uzun uğraşlar ve emekler sonucu LG G4 H815TR modelleri için Android 7.0 Nougat sürümünü uyarladı. Aşağıdaki işlemleri doğru ve sırası ile yaptığınızda LG G4 Akıllı telefonunuza resmi Android 7.0 Nougat yüklemiş olacaksınız.

Önemli Uyarı: LG Türkiye‘nin resmi olarak yayımladığı bir sürüm değildir. Bu yüzden telefonunuzun TR garantisi varsa bu sürüm yüklü olduğu sürece telefonunuz garanti dışı kalacaktır. Tekrar servise göndermek istediğinizde eski sürüme dönmenizi tavsiye ederiz. Yapacağınız hatalardan LGDestek.NET sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

NOT: Diğer LG G4 Android 7.0 Sürümleri ile karıştırmayın. LGDestek ekibinin hazırladığı %100 Stock yazılımdır. Diğer sürümlerde geri dönüş olmuyor ama bizim hazırladığımız sürümde Android 6.0 sürümüne geri dönüş yapabilirsiniz.

NOT: Aşağıdaki Sürümler H815TR ve H815 EUR modelleri için diğer LG G4 modellerine yükleme yapmayınız. Telefon modelinize uygun kdz dosyasını indirin.

Yüklemeye Başlamadan Önce:   Bilgisayarınızda bulunan tüm LG programlarını kaldırın.

LG G4 Android 7.0 Güncelleme ve Yükleme Rehberi

 1. Aşağıdaki linklerden önce Lg up File(Lg g4) ve Telefon modelinize uygun olan versiyonu bilgisayarınıza indirin.
 2. İndirdiğiniz bütün dosyaları masa üstüne boş bir klasöre zip ve rar (winrar ve 7zip güncel olmasına dikkat edelim) dan çıkartıp içine atın.
 3. Önce LGUP_Store_Frame_Ver_1_14_3.msi kurun. Sonra LGUP_8994_DLL_v0.0.4.4.exe kurun ve ardından driveri kurun.
 4. Telefonunuzu kapatın. kapalı konumda iken ses artırma tuşuna basılı tutup usb kablosunu takın. Download mode yazınca eliniz çekin. ekran da firmware update yazacak. Sonra LG UP programını açın.
 5. İndirdiğiniz versiyonu seçip REFURBISH seçili halde start deyin.
 6. Yükleme işlemi bittik’den sonra telefon otomatik yeniden başlayacak.
 7. Telefon açıldıktan sonra kurulumu tamamlayıp yeni Android sürümünüz ile keyifli vakitler geçirmenizi dileriz.
  LG Akıllı Telefonlarda Hafıza Temizleme Yöntemleri

LG G4 Android 7.0 LG UP Yükleme Rehberi

LG UP ile ilk kez yükleme yapacak kişiler aşağıdaki görselleri takip edebilir.

Not 1: Kurulum dan sonra Android güncelleniyor veya LG logosunda en az 10 dakika beklemeniz gerekebilir. Lütfen telaş yapıp bataryayı çıkartmayın.

Not 2: Yükleme yapmadan önce yedek almayı unutmayın.

Not 3: Yazılım tamamen stocktur herhangi bir modifiye yoktur. Xda daki gibi açılışta herhangi bir hata vermemektedir.

Not 4: Herhangi bir sorun yaşarsanız verdiğimiz KDZ dosyasını yükleyip işlemleri baştan yapınız.

Not 5: 6.0 dönmek için lütfen verdiğimiz KDZ dosyalarını yükleyin. Daha sonra istediğiniz versiyonu yükleyebilirsiniz.

LG G4 Android 7.0 Nougat Dosyalar 

H815

H818

LG G4 Android 7.0 Nougat Ekran Görüntüleri

Android 7.0 Nougat sürümüne geçen kullanıcılar LG Home V6.1 sürümünü buradaki makaleden yükleyebilirsiniz. 

1058 YORUMLAR

 1. 815L Android 6.0 kullanıyorum kullandıktan sonra memmun kalmasam orijinal haline tekrar çevirebilirmiyim? “LG G4 H815 Android 6.0 v20o” kdz dosyası 815L modeline uyumlumudur?

 2. Önce LGUP_Store_Frame_Ver_1_14_3.msi kurun. Sonra LGUP_8994_DLL_v0.0.4.4.exe kurun ve ardından driveri kurun.

  burada ardından driveri kurun diyor neyi kuracağım??

  • Driver kurmak için LG Mobile Support Tool indirin ve uygulamayı açın. Bu uygulama bilgisayara indirilebilir. Daha sonra sol üst köşede USB sürücüsünü kurun seçeneğine basıp modelinizi bulun ve indirme işlemlerini gerçekleştirin. İndirdiğiniz dosyaların kurulumlarını yapın. Driver kurulumunu tamamlamış olacaksınız.

  • Önce telefonu kapatıyorsun. Usb kablon bilgisayara takılı iken, ses açma tuşuna basılı tutup, usb kablosunun diğer ucunu cep tele sok. Biraz bekle..olmadı aynısını tekrarlaa.. olur.

  • LG G4 modelinde bootlop sorununun fabrika çıkışlı hata olması ve sonrasında kendini göstermesi güncellemeyi vermeme nedeni oldu. Dilerseniz bizim hazırladığımız 7.0 güncellemesini yükleyebilirsiniz.

 3. Bu 7.0 Romlar nereden türetme, kaynağı kim? Farklı bir kaynaksa ve sitesi varsa linkini verirseniz oradan takip edelim uygulanmasıyla ilgili sorunları. Bunları ilgili linklerin başında belirtseniz iyi olur.
  Bende H815P MM telefon var. Bununla ilgili hiç uygulama deneyimi var mı?

  En çok kullanılan TR romda bile epey sorun var gözüküyor buradaki yorumlarda.

  LG tarafından geleceği ilan edilmişti ama 7.0 güncelleme hiç gelmeyecek anlaşılan. Bu konuda firmadan açıklama veya takviminde ne var bilginiz var mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here