LG G4 H815TR Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi

LG G4 H815TR Türkiye modelleri için Android 7.0 Nougat Yükleme rehberi ile karşınızdayız. LG G4 Kullanıcılarının uzun süredir bekledi Android 7.0 yazılım güncellemesini aşağıdaki işlemleri uygulayarak telefonunuzu Android 7.0 sürümüne yükseltebilirsiniz .

1272
80642
LG G4 H815TR Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi

LG G4 Türkiye ve Avrupa modellerine için Android 7.0 Nougat güncellemesi uzun zamandır bekleniyor. LG, Ekim ve Kasım ayında LG G4 modelleri için Android 7 sürümünün dağıtılmaya başlanacağını bildirmişti ama henüz bir güncelleme yayımlanmadı. LGDestek geliştiricilerinden Sezer Şimşek arkadaşımız uzun uğraşlar ve emekler sonucu LG G4 H815TR modelleri için Android 7.0 Nougat sürümünü uyarladı. Aşağıdaki işlemleri doğru ve sırası ile yaptığınızda LG G4 Akıllı telefonunuza resmi Android 7.0 Nougat yüklemiş olacaksınız.

Önemli Uyarı: LG Türkiye‘nin resmi olarak yayımladığı bir sürüm değildir. Bu yüzden telefonunuzun TR garantisi varsa bu sürüm yüklü olduğu sürece telefonunuz garanti dışı kalacaktır. Tekrar servise göndermek istediğinizde eski sürüme dönmenizi tavsiye ederiz. Yapacağınız hatalardan LGDestek.NET sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

NOT: Diğer LG G4 Android 7.0 Sürümleri ile karıştırmayın. LGDestek ekibinin hazırladığı %100 Stock yazılımdır. Diğer sürümlerde geri dönüş olmuyor ama bizim hazırladığımız sürümde Android 6.0 sürümüne geri dönüş yapabilirsiniz.

NOT: Aşağıdaki Sürümler H815TR ve H815 EUR modelleri için diğer LG G4 modellerine yükleme yapmayınız. Telefon modelinize uygun kdz dosyasını indirin.

Yüklemeye Başlamadan Önce:   Bilgisayarınızda bulunan tüm LG programlarını kaldırın.

LG G4 Android 7.0 Güncelleme ve Yükleme Rehberi

 1. Aşağıdaki linklerden önce Lg up File(Lg g4) ve Telefon modelinize uygun olan versiyonu bilgisayarınıza indirin.
 2. İndirdiğiniz bütün dosyaları masa üstüne boş bir klasöre zip ve rar (winrar ve 7zip güncel olmasına dikkat edelim) dan çıkartıp içine atın.
 3. Önce LGUP_Store_Frame_Ver_1_14_3.msi kurun. Sonra LGUP_8994_DLL_v0.0.4.4.exe kurun ve ardından driveri kurun.
 4. Telefonunuzu kapatın. kapalı konumda iken ses artırma tuşuna basılı tutup usb kablosunu takın. Download mode yazınca eliniz çekin. ekran da firmware update yazacak. Sonra LG UP programını açın.
 5. İndirdiğiniz versiyonu seçip REFURBISH seçili halde start deyin.
 6. Yükleme işlemi bittik’den sonra telefon otomatik yeniden başlayacak.
 7. Telefon açıldıktan sonra kurulumu tamamlayıp yeni Android sürümünüz ile keyifli vakitler geçirmenizi dileriz.
  LG G4 H815 Marshmallow İçin Xposed Framework Yükleme Rehberi

LG G4 Android 7.0 LG UP Yükleme Rehberi

LG UP ile ilk kez yükleme yapacak kişiler aşağıdaki görselleri takip edebilir.

Not 1: Kurulum dan sonra Android güncelleniyor veya LG logosunda en az 10 dakika beklemeniz gerekebilir. Lütfen telaş yapıp bataryayı çıkartmayın.

Not 2: Yükleme yapmadan önce yedek almayı unutmayın.

Not 3: Yazılım tamamen stocktur herhangi bir modifiye yoktur. Xda daki gibi açılışta herhangi bir hata vermemektedir.

Not 4: Herhangi bir sorun yaşarsanız verdiğimiz KDZ dosyasını yükleyip işlemleri baştan yapınız.

Not 5: 6.0 dönmek için lütfen verdiğimiz KDZ dosyalarını yükleyin. Daha sonra istediğiniz versiyonu yükleyebilirsiniz.

LG G4 Android 7.0 Nougat Dosyalar 

H815

H818

LG G4 Android 7.0 Nougat Ekran Görüntüleri

Android 7.0 Nougat sürümüne geçen kullanıcılar LG Home V6.1 sürümünü buradaki makaleden yükleyebilirsiniz. 

1272 YORUMLAR

 1. Verdiğiniz linklerden indirme işlemini yaptım. Telefonumu download mode’a aldım. LG UP programından bağlantımı yaptım ama %9 da hata veriyor. (0x2000)
  Nasıl çözebilirim. Telefon LG G4 H815

 2. Şu linkleri adam gibi yere upload edin, nedir bu Mega ile işkence ediyorsunuz. Google Drive ya da başka ücretsiz hızlı indireceğimiz yere yükleyin. Ücretsiz paylaşıyorsunuz, Mega engeline takılıyoruz, yok bilmem üyeklik istiyoruz kotayı aştın diyor, ben Mega ile indirmedim kaç aydır ne kotası?

  • Drive üzerine upload edilen dosyaların hepsi bilinmeyen nedenlerle silindiği için MEGA üzerine upload etmeye karar verdik. Alternatif olarak Drive linkini de ilerleyen günlerde koyacağız.

   • H815L modeli için maalesef dosyaya erişimde bulunamıyoruz. H815L modeli kullanıp daha önce Nougat yüklemiş birisini bulamadığımız için link paylaşımında bulunamıyoruz.

 3. merhaba ben h815tr olanı yükleyemiyorum. dll hatası verıyor. firmware extracor ıle tot içindeki 8994.dll’yi bulamıyorum. telefonum açılmıyor. bir çok 8994 dll denedim ama işe yaramadı yardımcı olur musunuz?

  • MEGA ile yüklendiği için uygulama üzerinde indirme aşımı yapmış olabilirsiniz. Başka bir bilgisayardan ya da telefonunuzda MEGA uygulamasını indirip deneyin.

  • Merhaba, sürücülerin doğru olduğundan emin olun. Eğer hata devam ediyorsa LG UP ve sürücüler ile ilgili her şeyi silip baştan kurulum yapın. KDZ yükleme işlemini gerçekleştirirken REFURBISH seçmeye özen gösterin.

   • Dosya ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Linklerin yüklü olduğu Drive dosyası çöktüğünden gerekli olan dosyaları bulmakta güçlük çekiyoruz, anlayışınız için teşekkür ederiz.

 4. •LG UP FİLE (LG G4)•LG G4 H815 EUR Android 7.0 bu ikisi 2 ikikere indirdim .herleşeyi sidim tekrar indirdim indirme yerindeki MEGA uygulamasına bile hesap açtım herseferinde arror diyor .yüzde 4dörte hata veriyor yüzde 4 gelince error invalid yazıyor

   • siz cevap verince umutlandım busefer de cep telefonundan indirdim fakat gene tot file is invalid hatası verdi %4 bu hatayı veriyor tot file is invalid bu neyse sorun bu cümlede tot file is invalid galiba daha umudum kalmadı bidaha uraşmıcam 🙁 hem androd 6 la 7 arasında nasıl bir FARK olucak onuda bilmiyorum belki ben çok büyütmüşümdür belki bir fark olmıcaktı bilemedim zaten olmuyor HATA bu tot file is invalid 🙁

  • LG G4 H815P modeliyle ilgili dosyanın çok zor kurtarılacağını söylemek istiyorum. Bununla ilgili olarak daha önceden yüklemiş kişilere ulaşmaya çalışıyorum, eğer bulabilirsem linki güncellemiş olurum

 5. Hocam iyi günler tekrardan. Acaba lg g4 android 6.0 sürümünün versiyonu(v20h-v20i-v20o gibi)’nun farklı olması android 7.0 romunu yüklemek için bir sorun teşkil ediyor mu?
  Linkleri güncellemenizi dört gözle bekliyorum.
  Cevaplarınız için teşekkür ederim.

  • LG G4 H815 ve LG G4 H815TR modelleri için verdiğimiz dosyaları kurtardık ve linklerini yeniledik. Android 6.0 Marshmallow sürümüne dönüş için V20o KDZ dosyası sadece işlev görebiliyor, onu da yeniledik.

 6. Admin kardeşim benim Telefon G4 815TR Android 7.0 yüklememe rağmen Current Version hatası verdi. Sebebi ne acaba. Önceden de 7.0 yüklemiştim bir sorun olmamıştı.

 7. Kardeşler, dosyayı başka bir platforma yükleme imkanınız var mı acaba? Mega, dosyanın boyutu büyük diye günlük indirme kotasıyla engelliyor indirmeyi.

  • Herhangi bir düzeltme yapamıyoruz çünkü 7.0 Nougat sistemi Güney Kore modellerinden çekip hazırlandığı için herhangi bir fix işlemi uygulanamıyor.

 8. Hocam iyi günler. Aylardır linkler kırık. Lütfen artık yenileyin. Başka romlar denerken telefonum hard brick oldu ve anakart yenilemek durumunda kaldım. Lütfen rica ediyorum artık şu linkleri yenileyiniz, teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here