LG G4 ve LG V10 İçin Android 7 Güncellemesi LG Tarafından Onaylandı

LG G4 ve LG V10 için Android 7.0 Nougat yazılım güncellemesi yakın tarihte gelecek.

44
Android 7 güncellemesi
LG G4 ve LG V10 Android 7.0 Nougat güncelleme tarihleri belli oldu.

LG G4 ve LG V10 için Android 7 Nougat güncellemesi almayacağı yönünde bazı haberler vardı. Kaynağı kesin olmayan haberin LG G4 için sadece güvenlik güncellemeleri alacağı ve yeni bir işletim sistemi yükseltmesi olmayacağı yönündeydi. Bugün LG Kore temsilcisi yaptığı resmi açıklama ile ‘Tüketicilerin seçme hakkına saygı duyuyoruz’ ifadelerini kullandı. LG G4 ve LG V10 için Android 7 yazılım güncellemesinin çalışmalarının yapıldığını ve bu iki telefonunda güncellemeyi alacağını açıkladı.

  Android 7 Nougat Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

2015 yılında piyasaya sürülen bu iki model için Android 7 güncellemesi bekleniyordu. Android 5.0 ve daha sonra geçtiğimiz yıl Android 6.0 güncellemesini alan bu iki model için Android 7 güncellemesinin de kısa sürede yayımlanacağı netlik kazandı. LG V10 modeli için bu yılın ikici yarısında yani Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında. LG G4 modeli içinde bu yılın 3. çeyreğinde Temmuz, Ağustos veya en geç Eylül ayında Android 7 güncellemesini alacak. Bu süreç erken tarihide çekilebilir. LG şuan en geç bu tarihlerde kesin olarak alacağını açıkladı.

güncelleme tarihi
Android 7.0 Nougat güncellemesi

“Her iki model de Android 5.0 ve 6.0 YAZILIMINDA en iyi performansı gösterecek şekilde tasarlandı ve OS SÜRÜMÜ bir kez yükselttik.” Ancak LG Electronics, müşterilerin seçim hakkını ” Ve 7.0 yükseltmeleri desteklemeye karar verdik. “

LG, kullanıcılarından aldığı tepki ile bu iki modele yeni yazılım yükseltmesini verecek. Güncelleme ilk olarak Kore modellerine daha sonra Avrupa modelleri için yayımlanacağını bildirdi. Yeni detaylar geldikçe buradan size iletmeye çalışacağız.

44 YORUMLAR

 1. LG G4 H815 TR modellerinde boş uygulamalar bölümünde fm radyo mevcut fakat ses yok. Avrupa cihazlarında fm radyo var ve ses te var. Android Nougat güncellemesi ile inşallah tr cihazlara ses te gelir.

  • LG, TR modelleri için FM Radyo TRT bandrol vergisini ödemeyi kestiği için yazılımsal olarak var ama ülkemiz modelleri için aktif durumda değildir. Android 7.0 Nougat ile aktifleşebilir.

 2. Sayın yetkililer, başımdan geçen ilginç ve saçma bir sorunu anlatmak istiyorum. Benim LG G4 H815TR telefonumun yazılımı 5.1 lollipop iken Music Volume Eq adlı harici ekolayzer programını kullnıyordum. O yazılımda bass booster kısmını fullediğim zaman baslar gümbür gümbür vuruyordu. Sonra 6.0 Marsmallow güncellemesi geldi bende güncelledim ve şimdi o aynı ekolayzer programında bass booster kısmını fullediğim zaman baslar eski yazılımdaki gibi vurmuyor aksine baslar toklaşıyor ve seste kısılma oluyor. Şimdi bu sorun tamamen neyle alakalı yazılım kaynaklı mı Çünkü 5.1 de iken bass booster kısmı gümbür gümbür vuruyordu. 6.0 da ise bass booster tok vurmaya başladı ve ses kısılıyor. Ha bu arada ben bass hastasıyım orijinal ekolayzer yetmediği için bunu kullanıyorum. Bahsetmiş olduğum sorun android nougat güncellemesinde düzelir mi? Şimdiden teşekkürler

   • Bende öyle düşündüm şimdilik lollipopa geri almayacağım zaten nougat az kaldı onu beklicem. Ama gerçekten çok saçmasapan bir sorun değil mi. Android 7 de inşallah düzelir.

   • Babamda samsung a5 2016 var mesela onunki tabi nougat çoktan aldı o. Onda her sürümde bass boost kısmını denedim onda her sürümde felaket vuruyor gümbür gümbür. Kesinlikle bu LG 6.0 da bass boost kısmını değiştirmiş.

 3. G4 için bu yılın 3. çeyreği olarak belirtilmişya bu tarih H815TR içindir diye düşünüyorum. H815 eu güncellemeyi daha geç mi alır daha erken mi alır acaba?

 4. Merhaba pc kullanmiyorum. Telefonum turkiye garantili olmasina ragmen v10 andorid 6 gucelleme gelmedi. Konturol ertigimde son surum diyor ne yapmaliyim

 5. Kaynak linki göremedim.. ? Daha önce de 6.0.1 kesin alacak diyordunuz. Bu da öyle olmasın, boşuna ümitlenmeyelim. Gerçi 7.1 çıktı. 7.0 gelirse, 6.0.1 ile 6.0 arasındaki fark gibi olursa iyi olmaz. (6.0.1’de 6.0’daki hatalar giderilmişti.)

 6. Benim için lg nin bittiği nokta bir 7.0 bile taa ne zaman alıyoruz Android beni bile kaybettiyse daha kimleri kaybeder iPhone 8 i alicam

 7. bu haber koredeki üretilen F500L modeller için söylenmiş de olabilir yaptığım araştırmalar bunu gösteriyor avrupada bir lg temsilcisi g4 modelleri için android 7 nin nihai sürümün test edildiğinden bahsedilmiş. aslında bunlar çok önemli şeyler değil asıl önemli olan lg G4 cihazlarının kronik sorunlarının neden arkasında durmadığı tüketicileri mağdur edecek kararları niye aldığıdır. üstelik türkiyedeki distribitörlük anlaşmasıda arapsaçına döndü anlaşma sonrası neler olacak ne kararlar alınacak gençpa gibi sıradan bir ithalatçı servisiyle lg türkiyegenel dist. anlaşmaya çalışması itibarı yerlebir etti gözümde asıl bunlar konuşulmalı

 8. Kerim abi sen bari cevap ver lg g4 beat için gelme olasılığı var mı? Her gün hafıza hatası almaktan sıkıldım artık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here