LG G4 Stylus H542TR Android 6.0 Marshmallow Türkiye Güncellemesi Başladı!

- Advertisement -

LG G4 Stylus H542TR Android 6.0 Marsmallow Güncellemesi LG Bridge üzerinden dağılmaya başladı. Kısa süre içerisinde OTA üzerinden de güncelleme verilecek. LG G4 Stylus H542Tr için Android 6.0 yazilim güncellemesini LG Bridge üzerinden yükleme işlemlerini anlatacağım.

Geçtiğimiz senenin Mayıs ayında duyurulan fiyat performans ürünü olarak nitelendirebileceğimiz model olan LG G4 Stylus uzun zamandır beklenen güncellemeyi nihayet bugün LG’nin bilgisayar uygulaması olan LG Bridge üzerinden kullanıcılara sunuldu.

- Advertisement -

Güncellemeyi yapabilmek için aşağıdaki programı bilgisayarınıza kurunuz.

Gerekli Programlar:

  1. LG Bridge

Programı bilgisayarınıza yükledikten sonra USB sürücülerinin kurulu olduğundan tam olarak emin olduktan sonra Yazılım Güncelleme bölümünden kontrol edebilirsiniz.

 

Adsız

asf

 

 

Güncellemenin yeni sürüm numarası ise H54220A olarak geçiyor. Bu güncelleme içerisinde bazı güvenlik ve stabilite iyileştirmeleri  de yer alıyor. Ayrıca 6.0 Marsmallow’un getirdiği yenilik sayesinde uygulama izinlerini de değiştirebileceksiniz. LG güncellemeyi şuan için sadece LG Bridge üzerinden verdiğini de belirtmiş olalım. İlerleyen günlerde OTA üzerinden de dağıtılmaya başlanılacaktır.

LG G4 Stylus Android 6.0 Marshmallow İle Gelen Yenilikler

Screenshot_2016-05-30-15-07-02

1.Rehber’den kişiye özel zil sesi atayabilme bölümü

  [H860] LG G5 V20e Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

Screenshot_2016-05-30-15-12-42

2. Bildirim Çubuğuna LED(Bildirim Işığı) Açma Kapama Özelliği

3. Yeni KNOCK Code Özelliği(4 Farklı Alan ve 8 Dokunuş İle Açma)

4. Ayarlar sekmesinde Google bölümü eklentisi

5. Uygulamalar bölümü yeni tasarımı

Screenshot_2016-05-30-15-34-07

6. Arayüz çalışma sisteminde iyileştirme

7. Pil Optimizasyonu

8. ayarlarını sıfırlama

9. Geliştirici Seçeneklerine Wi-Fi ve Mobil Veriyi aynı anda kullanabilme özelliği

10. Ekran ışığını otomatik açma kapama

11. Yeni eklenen Yazı tipleri

Gelen yenilikler arasında Doze Mode özelliğini de görmek isterdik ancak LG tarafından bu özellik şuan için sunulmuş değil. LG belki de bu özelliği ilerleyen günlerde küçük bir güncelleme ile kullanıcılarına sunabilir.

Güncellendi 10.06.2016

NOT: Güncellemeden sonra cihazınıza Hard Reset atmanızda fayda var.

- Advertisement -
Kerim Onaylar
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.

106 YORUMLAR

    • Merhaba Ali Bey, LG G4 Stylus cihazınızın sürümünü düşürmek için risk alabiliyorsanız sitemizde bulunan LG Flash Tool makalesinden yararlanıp bu işlemi gerçekleştirebilirisin ya da risk almayıp servise götürerek teknik servis ekibin eliyle bu işi yapabilirsiniz.

      • LG Flashtool ile cok denedim upgrade cannot due tarzı bir uyarı veriyor ve herseyi doğru yapmama rağmen hani marsmallowa yükseltmeden önce lollipopta root atıp geri dönebiliyordum simdi ise dönmüyor. Birde LG Flashtoolun yeni sürümü sitede var onunla denesem birsey olurmu cihazıma ? Benim cihazım için tot dosyası yok kdz var olur mu yeni sürümde ?

  1. sa Telefonuma Android 6.0 güncellemesi geldi güncelledi sonrasında Telefonun mobil verisi çalışmadı mobil veriye tıklıyorum çalışmıyor nasıl düzelteceö

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here