LG G4 V30c Android 7.0 Güncellemesi Güney Kore’de Başladı

27
LG G4 V30c Android 7.0 Güncellemesi Güney Kore'de Başladı

LG G4 V30c Android 7.0 yazılım güncellemesi uzun zamandır bekleniyor ve güncellemenin dağıtılması neredeyse yılan hikayesine dönüyordu. Dün paylaştığımız haberde “LG G4 Android 7.0 Nougat Beta Sürümü Yayımlandı” bilgisini vermiştik. Bugün Güney Kore LG G4 modelleri V30c Android 7.0 güncellemesini almaya başladı. Telefonunuzun modeli F500L/F500S/F500K numarasına sahip ise LG Bridge üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

LG G4 V30c Android 7.0 Nougat Güncellemesi Başladı

Geçtiğimiz günlerde Android 7.0 Beta sürecini sizlerle paylaşmış ve kısa süre içinde global cihazlar için güncellemenin dağıtılacağını bildirmiştik. Yeni yazılım sürümü V30c olarak Güney Kore cihazlarına verilmeye başladı. Yakın zamanda Avrupa ve Türkiye modelleri içinde güncellemenin dağıtılacağını söyleyebiliriz. LG V10 modelinde Güney Kore’de başlayan ilk güncelleme bir ay içinde tüm ülkelere dağılmaya başlamıştı. LG G4 içinde aynı durum olacağını düşünüyoruz ve ülkemizdeki akıllı telefonlarda kısa sürede Android 7.0 Nougat güncellemesine kavuşacaktır.

LG G4 Android 7.0 Güney Kore

Elinizde bir LG G4 F500K/F500S/F500L model numarasına sahip akıllı telefon varsa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek telefonunuzu Android 7.0 Nougat sürümüne yükseltebilirsiniz.

LG G4 F500L/F500S/F500K  Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G4 için yayımlanan güncelleme OTA (şebeke) üzerinden dağıtılmaya başlandı. Telefonunuzu güncellemek için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin. Güncellemeyi telefon üzerinden henüz alamadıysanız LG Bridge güncelleme klavuzu ile güncellemek için buradaki işlemlere bakabilirsiniz.
Paylaş
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.

27 YORUMLAR

  1. Sayın ahmet bey v10 kullanıyorum garanti devam etmekte su an daha önce ana kart arızası oldu garantiye gönderdim anakart değişti geldi şu an telefonumun ekranında bariz bi şekilde renk sararmaları mevcut ve ghost screen denilen problem var garanti bu konuda yardımcı olurmu bana?deadhbier@gmail.com

  2. V10 da güney kore ve türkiyeye verilen 7.0 lar arasinda tam 18 gün var. Lg nin fazla geciktirmeyip guncellemeyi vermesini sabırsızlıkla bekliyorum. Ayni hesabi yaparsak ağustosun başlarında güncellemeyi vermeleri gerek.

    • İlk olarak Kore ülkesi alıp Avrupa’ya dağıtılıp sonra Asya, Amerika, Afrika olarak sıralanıyor lakin yazılımcılar, desteği istediği gibi sağlayabilir.

    • Telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Donanım Bilgisi bölümüne girip model numarası kısmına bakınız. F500L, H815, H815TR gibi kod yazar.

Bir Cevap Yazın