LG G4 V30c Android 7.0 Güncellemesi Güney Kore'de Başladı

LG G4 V30c Android 7.0 yazılım güncellemesi uzun zamandır bekleniyor ve güncellemenin dağıtılması neredeyse yılan hikayesine dönüyordu. Dün paylaştığımız haberde “LG G4 Android 7.0 Nougat Beta Sürümü Yayımlandı” bilgisini vermiştik. Bugün Güney Kore LG G4 modelleri V30c Android 7.0 güncellemesini almaya başladı. Telefonunuzun modeli F500L/F500S/F500K numarasına sahip ise LG Bridge üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

LG G4 V30c Android 7.0 Nougat Güncellemesi Başladı

Geçtiğimiz günlerde Android 7.0 Beta sürecini sizlerle paylaşmış ve kısa süre içinde global cihazlar için güncellemenin dağıtılacağını bildirmiştik. Yeni yazılım sürümü V30c olarak Güney Kore cihazlarına verilmeye başladı. Yakın zamanda Avrupa ve Türkiye modelleri içinde güncellemenin dağıtılacağını söyleyebiliriz. LG V10 modelinde Güney Kore’de başlayan ilk güncelleme bir ay içinde tüm ülkelere dağılmaya başlamıştı. LG G4 içinde aynı durum olacağını düşünüyoruz ve ülkemizdeki akıllı telefonlarda kısa sürede Android 7.0 Nougat güncellemesine kavuşacaktır.

LG G4 Android 7.0 Güney Kore

Elinizde bir LG G4 F500K/F500S/F500L model numarasına sahip akıllı telefon varsa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek telefonunuzu Android 7.0 Nougat sürümüne yükseltebilirsiniz.

LG G4 F500L/F500S/F500K  Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G4 için yayımlanan güncelleme OTA (şebeke) üzerinden dağıtılmaya başlandı. Telefonunuzu güncellemek için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin. Güncellemeyi telefon üzerinden henüz alamadıysanız LG Bridge güncelleme klavuzu ile güncellemek için buradaki işlemlere bakabilirsiniz.
Paylaş

139 YORUMLAR

 1. LG Yeni Çıkarttığı Modelleri Sattıkdan Sonra Bir İhtimal LG G4 Modeline Bir Güncelleme Yapabilir. Öncelikle Milleti Yıldırma Politikasıyla Üst Modellere Yönlendirecek Nezamanki Diğer Firmalar LG Modellerini Üzerine Çıkacak Ozaman Bir İhtimal Güncelleme Gelebilir. G4 Öyle Kıytırık Bir Telefon Değil Android 7 Stabil Bir Şekilde Çalışır ( Forum Sitelerinden Edindiğim Bilgiye Dayanarak Bunu Söyledim ). Neyse Boşverin Sinirlerinizi Bozacağınıza Sallayın Gitsin G4 Gittiği Yere Kadar Gider Sonrasında Yazılım Konusunda Cömert Olan Üreticilere Geçilir. Saygılarımla.

 2. Ben de lg’ye nedir durum kardeş dedim aldığım yanıt aşağıda. Ya bunların birbirlerinden haberleri yok, ya da umutlar suya düşecek!

  09.09.2017
  lgcarecenter@lge.com

  Sayın KEMAL KARAÇOBAN

  Yasamis oldugunuz olumsuzluktan dolayi firmamiz adina üzgün oldugumuzu belirtmek isteriz.

  Belirtmis oldugunuz model ile alakali planlanan bir güncelleme mevcut degildir. Güncelleme talebiniz yazilim gelistirme sorumlularimiza iletilerek degerlendirmeye alinmistir.

  Bilgilerinize sunariz.

  Saygilarimizla.

 3. Ahmet bey güncelleme neden bu kadar geç veriliyor. Lg g4 ün son güncellemesi olduğu için iyi bir şekilde sunulması planlandığından dolayı mı? Cevap için teşekkürler.

 4. Yasamis oldugunuz olumsuzluktan dolayi firmamiz adina üzgün oldugumuzu belirtmek isteriz.

  Belirtmis oldugunuz model ile alakali planlanan bir güncelleme mevcut degildir. Güncelleme talebiniz yazilim gelistirme sorumlularimiza iletilerek degerlendirmeye alinmistir.

  Bilgilerinize sunariz.

  Saygilarimizla.

  ———————————————————————————————————————————-

  Received Date : 11/09/2017 20:05 33
  The type of inquiry : Software/Hardware updates
  Product/Model No. : Smart Phone/Emerging Device/LGH815TR

  LG G4 H815 telefonların Kore versiyonuna guncelleme yazilim geleli 2 ay oldu. Avrupa ve Turkiye versiyonuna ne zaman gelecek ?

  • LG yazılım mühendisleri 30 Eylül de bile güncellemeyi dağıtım hakkına sahiptir. Onlardan gelen bilgilere göre sadece Eylül ayı olduğu bilinmektedir.

   • LG yazılım mühendisleri güncellemeyi dağıtmama hakkına hakkına bile sahiptir. Hatta Bütün üretici firmalar herşeyi yapma hakkına sahiptir. Nasıl olsa ürünü sattım gerisi teferruat. Tüketici kimdirki o zaten almış malı vermiş parasını sussun otursun yerinde verileni kullansın. Bu yazdıklarım LG için değil bütün üretici firmalartın düşüncesidir.

   • biz de size katılıyoruz lakin nasıl bir politika yürütüldüğü konusunda herkes bir şey dese bile aslını kimse bilemez. Güncelleme Ekim ayı içerisinde kesinlikle var olacak.

 5. Merhaba
  Lg g4 turkiye cihazına f500k varyantını yükledim. Sebek dısında sorunsuz calışıyor ancak marshmallow a geri dönme konusunda ciddi sıkıntı yaşıyorum. Lgup ta yüzde 9 da kçkalıyor hata veriyor. Yanlış birşeyler olduğu kesin.

 6. Ben LG telefonu güncellemeleri en hızli şekilde veren bir firma oldugu için tercih ediyordum ama bu sefer beni hayal kırıklıgına ugrattı bidaha kullanmayı düşünmüyorum neredeyse 8.0 yayınlanacak bi 7.0 güncellemesini veremedi kendi açısından çok kötü bi durum.

  • LG G4 modelinin son işletim sistemi güncellemesi olacağından iyi bir şekilde hazırlanıp sunulması planlanıyor. Aynı durum LG V10 modeli için de geçerli olmuştu.

 7. Lg g4 android 7.0 aldıktan sonra performans ve iyileştirme güncellemeleri ara sıra olacak mı yoksa güncelleme politikası tamamen sona mı erecek?

 8. Neden bu kadar geç veriliyor anlamış değilim. Sistem aynı olacak değişen sadece dil dosyaları. Programı tekrar baştan yazılmayacak ki.. Ancak dağıtım olarak sunucuyu yormaması açısından bir kaç güç aralıkla dağıtılabilir.

 9. Merhaba ahmet bey lg g4 h 815 tr serisi
  Ayarlar guncelleme merkezi yerindenmi yapilcak bide ghost screen diye bi sikinti var guncelleme yapildimi gidermi bide en erken ne zaman olur guncelleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here