Güncelleme LG G4

LG G4 V30c Android 7.0 Güncellemesi Güney Kore’de Başladı

LG G4 V30c Android 7.0 yazılım güncellemesi uzun zamandır bekleniyor ve güncellemenin dağıtılması neredeyse yılan hikayesine dönüyordu. Dün paylaştığımız haberde “LG G4 Android 7.0 Nougat Beta Sürümü Yayımlandı” bilgisini vermiştik. Bugün Güney Kore LG G4 modelleri V30c Android 7.0 güncellemesini almaya başladı. Telefonunuzun modeli F500L/F500S/F500K numarasına sahip ise LG Bridge üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

LG G4 V30c Android 7.0 Nougat Güncellemesi Başladı

Geçtiğimiz günlerde Android 7.0 Beta sürecini sizlerle paylaşmış ve kısa süre içinde global cihazlar için güncellemenin dağıtılacağını bildirmiştik. Yeni yazılım sürümü V30c olarak Güney Kore cihazlarına verilmeye başladı. Yakın zamanda Avrupa ve Türkiye modelleri içinde güncellemenin dağıtılacağını söyleyebiliriz. LG V10 modelinde Güney Kore’de başlayan ilk güncelleme bir ay içinde tüm ülkelere dağılmaya başlamıştı. LG G4 içinde aynı durum olacağını düşünüyoruz ve ülkemizdeki akıllı telefonlarda kısa sürede Android 7.0 Nougat güncellemesine kavuşacaktır.

LG G4 Android 7.0 Güney Kore

Elinizde bir LG G4 F500K/F500S/F500L model numarasına sahip akıllı telefon varsa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek telefonunuzu Android 7.0 Nougat sürümüne yükseltebilirsiniz.

LG G4 F500L/F500S/F500K  Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G4 için yayımlanan güncelleme OTA (şebeke) üzerinden dağıtılmaya başlandı. Telefonunuzu güncellemek için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin. Güncellemeyi telefon üzerinden henüz alamadıysanız LG Bridge güncelleme klavuzu ile güncellemek için buradaki işlemlere bakabilirsiniz.

LG G4 H815TR Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi

LG G4 için Android 7.0 yükleme rehberi yayımlandı. Buradan ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kerim Onaylar

LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.

321 Yorum

 • 2018 ocakta itmek üzre hala ortada resmi rom yok ne sıkıntılı bir telefon almışız. yok anakart sıkıntısı yok rom sıkıntısı. lg mi bri daha tövbeeeee

 • Site calisanlari lutfen kesinlik belirten birsey demenizi bekliyoruz gelmeyecekse en azindan umudumuzu keselim

 • Eğer 2023 e kadar LG güncellemeyi yayınlamazsa söz veriyorum 2023 hedefim LG G4 e android 7 getirmek olacak

 • LG G4 sorunlu bir telefon çevremde kullanan herkes servise gönderdi. Bu yüzden LG bu telefondan yazılım desteğini cekti. Bende garantisi olmadığından sattim. Android 7 gelse ne gelmese ne sattığım firma bir iki yılda dağılıyor dedi servise gitmemiş bir telefon kalmadı gibi.

 • Bir daha lg mi.Tövbe.İki gün önce lg Türkiye nin sitesine mail attım.Gelen cevap güncelleme çalışmaları devam ediyor.Altı ay önce de mail atmıştım.Noktasına virgülüne varana kadar aynı cevabı vermişlerdi.Yazık koca firmaya.Fiyati biraz düşsün huawei mate 10 pro yu hiç vakit geçirmeden alacağım.

 • Sırf güncelleme konusu kapansın diye android 7 sürümünü rom rot seklinde yamayarak kapanmasını istiyorsunuz bize net bir şekilde cevap vermiyorsunuz ya gelecek yada gelmeyecek diye net bir bilgi yok tek takildigim konu bu telefona sadece bir kere android 6 geldi ve destek kesildi yazık …

 • Bu kadar zormudur bir güncelleme yollamak hala bir hbr yok yöneticilerden bilgi vermelerini istiyoruz lg destek ekibi sizlere sesleniyoruz

  • Semih merhaba,
   Sanırım sorun sadece Türkiye ile sınırlı değil. Avrupada da forumlarda herkes bekliyor. LG güncellemeyi boşluğa bırakmış. Güncelleme gelecek diye herkesi boşuna ümitlendirdi. Bence artık bu foruma da bakmayı bırakalım ve ümidi keselim. Boşu boşuna sıkıntı yapıyoruz. Lg yetkilileri de bu forumlarda yazılanlara bakıyorlar ise artık kimsenin onlara güveni kalmadığını da bilsinler.

 • Merhaba, G4 arayüzünden sıkılanlar için;
  LG marketinden GreenAurora_c temasını deneyebilirsiniz. Klavye teması için ise Universe teması mevcut. Bu iki tema ile fena olmuyor arayüz…

 • güncelleme yola yürüyerek çıksa çoktan ulaşmıştı Türkiyeye ama ne gelen var ne giden 🙂

 • ve benim için LG artık bitti note 8 aldım. kurtuldum darısı herkesin başına. ( ha ne kadar sürer ? yinede en az 3 4 sene götürür 🙂 )

Yorum Yap