LG V10 ve LG G4 için Mart ayında gelen Wifi-Calling ve Volte Görüntülü görüşme özelliği ile Yüksek kalitede ses ve görüntü aktarımı sağlayabilirsiniz. Ülkemiz de 1 Nisan’da faaliyete geçen 4.5G Mobil internet ile yüksek hızda internet erişime geçiş yapıldı. Bu geçiş sayesinde LG’nin Akıllı telefonlarına Wifi-Calling ve Volte özellikleri altında 2 yeni yazılım güncellemesi geldi.

HD+ kalitesinde ses hizmeti ve HD+ Kalitesinde görüntülü konuşma özeliğine kavuşan bu iki cihaz ülkemizde Volte özelliği Operatörler tarafından aktif olarak hizmet veremediği için Kullanıcılar Volte özelliğini kullanamıyor. Volte ile arama yapılıyor fakat 4.5G şebekesi aktif iken Şebeke modu 3G’ye geçiş yapıyor. 3G’ye otomatik geçiş sebebi, LTE şebekesinde ses hizmeti olmadığı içindir. Normal ses araması yapıldığında da 4.5G‘den şebeke otomatik olarak 3G şebekesine geçecektir.

LG G5 Volte Görüntülü Konuşma Nasıl Aktif Edilir?

Aşağıda operatörlerin Volte özelliği aktif ermek için izlemeniz gereken yolları tarif edeceğim. Gerekli ayarları yaptığınızı kontrol edin ve Volte ile arama yapmayı deneyebilirsiniz.

Türk Telekom (Avea) Volte özelliğini Aktif Etme

Türk Telekom aboneleri LG G4 ve LG V10 için Volte destegi veriyor. Şimdilik Türk Telekom abonelerinden Faturalı aboneler bu özelliği kullanabiliyor.

 1. Cihaz uyumluluğunuzu kontrol edin HD+ Görüşme teknolojisinden ilk etapta aşağıda ki cihazlarla faydalanabilirsiniz LG V10 ve LG G4 Cihazınızın 4.G’ye hazır olup olmadığını kontrol etmek için 4.5 HAZIR -> 5555 ‘E sms gönderin. Cihazınız uyumlu ise 4.5G Aboneliği başlatmanız gerekmetedir, bunun için 4.5G -> 5555 ‘e sms göndermeniz yeterlidir.
 2. HD+ Görüşme teknolojisinden 4.5G uyumlu sim kartınız ile yararlanabilirsiniz.
 3. HD+ Görüşme teknolojisinden faydalanmak için öncelikle 4.5G’nizi aktif etmeniz gerekmektedir. 4.5G izninizi aktif ettiyseniz HD+ Görüşme için VOLTE yazıp 5555‘e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.
  • Telefonunuzun Ayarlar bölümünden ‘Mobil Veri’ sekmesini açın .
  • “Mobil şebekeler” menüsünü açın.
  • Ardından “Ağ modu” kısmını açın.
  • “Otomotik GSM/WCDMA/LTE” seçeneğini işaretleyin.
  • HD+ Görüşme” yi aktif etmek için “HD+ Görüşme” seçeneğini işaretleyin.
  • Telefonunuzun üst menüsünde HD+ yazdığında HD+ kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vodafone 4.5G Volte Özelliğini Aktif Etme

Vodafone Volte özelliği için şuam bir açıllama yapmış değil. Gelişmeler oldukça buradan bildireceğiz.

Vodafone aboneleri için şuanda bu hizmet aktif olarak Sadece LG G4 için kullanılıyor. LG V10 için Volte özelliğini kullanmak için biraz beklemeniz gerekecek. Vodefone Volte HD görüşme aktif etmek için şimdilik müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsin. Güncel ayarlar yayımlandığında buradan sizlere gerekli ayarları yapmanız için yardımcı olacağız.

Turkcell 4.5G Volte Özelliğini Aktif Etme

Turkcell LG G4 için HD+ ses ve Volte Görüntülü görüşme özelliğini aktif etti. Aşağıda ki ayarlardan LG G4 Volte HD+ özeliğini aktif edebilirsiniz. 

 1. Turkcell Volte HD ses ve görüntülü konuşma özelliğni aktif etmek için, bu özelliğe abone olmanız gerekiyor. Volte özeliği kullanmak için şimdilik LG G4 ve LG V10 cihazlarından birine sahip olmanız gerekiyor.
 2. Turkcell abonelerinin 4.5G uyumlu sim kartı ve 4.5G abonelikleri olması gerekiyor. 4.5G yazıp 2222‘ye SMS göndermeniz yeterlidir. Cihazınız ve Sim Kartınız uyumlu ise ücretsiz olarak 4.5G Aktif olacaktır.
 3. Volte özelliğini aktif etmek için, HDSES yazıp 2222‘ye ücretsiz SMS göndermeniz yeterlidir. Gelen sms ile birlikte Volte özelliği aktif olacaktır.
 4. LG V10 ve LG G4 için Volte Özelliğini nasıl ayarlanır.
  • Telefonunuzun Ayarlar bölümünden ‘Mobil Veri‘ sekmesini açın .
  • Mobil şebekeler” menüsünü açın.
  • Ardından “Ağ modu” kısmını açın.
  • Otomotik GSM/WCDMA/LTE” seçeneğini işaretleyin.
  • HD+ Görüşme” yi aktif etmek için “HD+ Görüşme” seçeneğini işaretleyin.
  • Telefonunuzun üst menüsünde HD+ yazdığında HD+ kullanmaya başlayabilirsiniz.

UNUTMAYIN, Volte özelliği ile arama yapabilmek için bu ayarları yaptıldan sonra cihazınızı açıp kapamanız gerekmektedir. Ve ayrıca arama yapacağınız kişininde Volte ayarları ve Volte aboneliği olması gerekiyor. Bu ayarları yaptıkdan sonra Volte HD ses görüşmesini sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. LG G4 cihazınızdan aynı şebekeyi kullandığınız ve Volte ayarları aktif olan Samsung S7 gibi farklı modelleride Volte özelliği ile arayabilirsiniz.

HD Volte özelliği ülkemizde satışı yapılan LG G4 H815Tr LG G5 H850TR ve LG V10 H960TR modellerinde aktif olarak kullanabilirsiniz.

PAYLAŞ
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.
 • Özışık Tesisat

  yukardaki ayarları yaptım sms de gönderdim fakat hd+görüşme seceneği cıkmadı

 • The25baba25

  Iyi gunler. Arkadasim vodafone dan turk telekoma gecti. Kendisi VOLTE yazip 5555 e gonderdi. Bunun sonucunda gelen ayarlari kabul ettikten sonra gelen aramalarin hepsi gizli numara olarak gozukuyor. Hard reset attik olmadi, musteri hizmetlerini aradik yine olmadi. Yapacabilecegimiz baska bir sey var mi?

 • Bahadır Sarı

  Merhaba volte butonun üzerinde benim v10 da da çizgi var. G4 için 10b ye dönüp güncelleme yapmamız yeterli olacak deniyor. Ancak LG V10 modelinde 10b veya 10c Türkiye için yok. 20a dan başlıyor. LG V10 sahiplerine ne yapmalarını önerirsiniz. Teşekkür ederim

 • Mustafa

  MERHABA LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ. LGH90ATR CİHAZDA VOLTE GÜNCELLEMESİ GELMEDİ.BİLDİRİM EKRANINDA VOLTE SEÇENEĞİ VAR AMA ÜSTÜ ÇİZİLİ KULLANAMIYORUM.

 • akif

  Merhaba bu özelliği lg g4 cihazda video olarak gösterebilir misiniz