Piyasaya çıkarıldığı yıl içinde orta segment sınıfında yer alan LG G4c modeliyle ilgili yeni Custom ROM sistem hazırlandı. LG firması, akıllı telefonu Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle piyasaya çıkarmıştı. Piyasaya çıktıktan yaklaşık 1 yıl sonra Android 6.0 Marshmallow güncellemesiyle telefonu yenilemişti. Güvenlik güncellemeleriyle güncelleme politikasına son verilen LG G4c modeli için yeni Custom ROM derlendi. LG G4c Android 8.0 Oreo ROM sunularak telefona ayrı bir hava katıldı. Bu hava katan Custom ROM sistemin ismine Unofficial LineageOS 15.1 adı verildi.

LG G4c Android 8.0 Oreo ROM için Gerekli Dosyalar

NOT = Bu Custom ROM’u yükleyebilmek için TWRP son sürümü yüklemeniz gerekmektedir. Nasıl yükleyeceğiniz ile ilgili yazıda maddeler halinde sunulmuştur.

NOT = Telefona GApps Paketi yüklemesi yaparken hem 8.0 hem de 8.1 dosyalarını telefonda bulundurun. Herhangi biriyle hata aldığınızda diğerini deneyin.

LG G4c Android 8.0 Oreo ROM Kurulum Rehberi

 • LG G4c modelinize öncelikle Root ve TWRP işlemlerini gerçekleştirin. TWRP işlemi için çok kullanışlı olan Official TWRP App uygulamasını kullanabilirsiniz. Burada TWRP yüklerken sürümünün 3.x.x.x olmasına dikkat edin.
 • Bu işlemlerden sonra telefonunuzun hafızasına dosyaları kopyalayın.
 • Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra LG G4c modelinizi TWRP Modu‘nda başlatın.
 • TWRP ana ekranında ilk olarak Backup almanız gerekecektir. Bunun için Backup kısmına girip tüm seçenekleri seçin ve yedeklemeyi başlatın. Yedekleme yapmak, telefonla ilgili oluşabilecek hatalara karşı bir önlem olacaktır.
 • Yedekleme işlemini geçtikten sonra TWRP ana menüsüne dönüp Wipe > Advanced Wipe adımlarını takip edin. Burada Dalvik Cache, Cache, System ve Data seçeneklerini seçip temizlemeyi gerçekleştirin.
 • Temizlemeyi aştıktan sonra yine TWRP ana menüsüne dönüp Install bölümünden sırasıyla ROM ve GApps paketi dosyalarını flashlayın.
 • Telefonu yeniden başlatmak için TWRP ana menüsünde yer alan Reboot kısmına girip System seçeneğine tıklayın.
  Remote Call Service Uygulaması Nasıl Kullanılır?

NOT = Bu ve bunun gibi Custom ROM sistem yüklemelerinde yükleyen kişinin başına gelebilecek her türlü sorundan LGDestek.Net sitesi sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk, bu ve bunun gibi sistemleri yükleyen kişiye aittir.

32 YORUMLAR

 1. lg g4c telefonda android 5.0-,5.02-6.0 versiyonları kdz olarak attım. ama hiç birinde geliştirici seçenekleri içinde oem kilit ile ilgili bir seçenek yok. lg g2 için bootstack dosyaları vardı. şu anda android 10 var g2 için. g4c 6 da kaldı

  • LG G4c modeli için geliştiriciler desteklerini kesti. En çok G serisinde amiral gemisi olarak çıkan modeller için destek sağlandı ve sağlanmaya devam ediiliyor. LG G4c modeli için kolay kolay Custom ROM bulamazsınız.

 2. G4C telefonumu rootladım ve TWRP yüklerken kapandı açılmıyor.Secure Booting Error Error code:1003 hatası alıyorum telefon açılmıyor.Download moda alıp lg flash tool ile yazılım atamıyorum.Telefonu görmüyor pc.Driver vs. her şeyi denedim.Lütfen yardımcı olur musunuz?

 3. Arkadaşlar Bu sürüm hatalı ve şuan buglar var yüklenmemesinin sebebi ise rom dosyasının içinde yanlış bi kod var ama size 7.1.2 Nougat sürümünü paylaşıyorum onu kullanın https://androidfilehost.com/?fid=890129502657595828 unutmayın gapps 7.1.2 secin

  Ben şuan geliştiricilerle iletişim halindeyim admin senden ricam gönderdiğim linkteki romun konusunu acın çünkü şuan herhangi bug yok ama senin paylaştığın oreo nun bu versiyonunda ciddi buglar var

 4. arkadaşlar twrp maalesef boot menüde hata veriyor ve telefonunuz açılmıyor şimdi eski sürüme dönderiyorum eğer bunun çözümü varsa yazabilirmisiniz

   • yaptığım adımlar:
    twrp official uygulamasını play storedan indirdim
    uygulamaya girdim download twrp kısmına girip telefon modelini arattım
    modelde lg g4c twrp 3.2.1.0 c90 seçeneğindeki sürümü indirdim
    flash twrp den indirdiğim img uzantısını flashladım
    sonra uygulamanın reboot kısmına bastım ve lg nin boot menusunde hata verdi ve 5 sanıye gıbı sure sonra telefon kapanıyor açılmıyor ancak bataryayı cıkarıp takarsanız baslatabılırsınız ancak gene error hatası verıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here