LG geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü G4 Serisi cihazlara, bu hafta içinde Android 6.0 Marshmallow güncellemesini dağımaya başladı. Salı günü LG V10 için başlayan Android 6.0 güncellemesi ve peşinden hemen LG G4 Beat ve bugün de LG G4c için Android 6.0 güncelemesini ülkemizde dağıtmaya başladı.

LG G4c için güncelleme ülkemize şubat ayı başlarında başlamıştı, tüm cihazlara gelmeyen güncelleme bu hafta içinde dağıtılmaya başladı. LG G4c Android 6.0 ile güncellemesi ile gözle görülür bir yenilik bulunmuyor, kısaca gelen yenilikleri sırası ile listeliyoruz.

lg g4c marshmallow

 

LG G4c Android 6.0 Marshmallow Güncellmesi ve Gelen Yenilikler

 • Telefonunuzdaki bilgilerin daha iyi korunması için, artık uygulamalar yüklendikden sonra izin isteyecektir. İzin verilmeyen uygulamaların kullanımı kısıtlanacak yada kullanımı sırasında sorunlar yaşanacaktır. Bu ayarları daha sonra Ayarlar >Uygulamalar > izinler kontrol edebilir veya değiştirebilirsiniz.
 • Uygulama ayarları ekranı basitleştirildi ve çeşitli uygulama yönetim özellikleri sunuyor.
 • Direct Share kullanılabilir. Bağlantı paylaşılan uygulama ve kişi için öneriler alabilirsiniz. LG uygulamaları için, topluluk uygulaması olarak mesajlaşma ve eposta kullanılabilir.
 • Kesintiler “rahatsız etmeyin” olarak yeniden adlandırıldı.
 • Google uygulamaları ve hizmetleri şimdi Ayarlar > Google öğesinden kullanılabilir.
 • Knock code ayarları yenilendi. Knock code en az 6 dokunuştan oluşmalı ve en az 3 farklı yön kullanılmalıdır.
 • LG Bridge, LG AirDrive olarak yeniden adlandırıldı.
 • Şimdi bellek bilğileri Ayarlar > Bellek öğesinde kullanılır.
 • Şimdi bildirimler, ekranı engellemelerini önlemek için “Gözetlemeye izin ver”  özelliği kullanıldığında, ekranın üst kısmında görülebilir.
 • QMemo+, Capture+, olarak yeniden adlandırıldı.
 • Ses profiline sessiz modu eklendi.
 • Artık mesajlaşma ve Epostada silme işlemi için sola veya sağa kaydırma hareketi yapabilirsiniz, ters yönde kaydırma hareketi ile işlemi geri alınabilirsiniz.

LG G4c Android 6.0 Marhmallow Ekran Görüntüleri

lgg4c lg g4c özellikler lg g4c anamenü 12788801_10153967898978186_595043867_o

 

21 YORUMLAR

 1. Kolay gelsin. Telefonu lg bridge den güncellediğim anda telefon açıldığında ”Kernel Crash DemiGod Crash Handler: Kernel Crash!” hatası veriyor tekrar 5.01 e döndüğümde ise wifi çalışmıyor bu olay durduk yere oldu bende anlamadım

 2. LG G4C H525TR model telefon satın aldım nisan ayında. LG Bridge uygulaması ile Android 6.0 güncellemesi yükledikten sonra ”Kernel Crash DemiGod Crash Handler: Kernel Crash!” uyarısı aldım ve telefon açılmadı. LG servisinde telefon yenisi ile değiştirildi. Şimdi yeni telefon ile Android 6.0’a geçmekte tereddüt ediyorum. Bu hata neden kaynaklanmış olabilir? LG G4C H525TR modeli için Android 6.0 güncellemesi gelmiş midir?

 3. 6,0 güncellemesi ile 4,5g Lte kayboluyor.ayrıca bazı telefonların kartını yaktığından 6,0 güncellemesi geri çekildi biliyormusunuz.sakın güncellemeyin.

 4. LG G4 Beat’e ne zaman gelicek ? Gerçekten çok ihtiyacım var bu güncellemeye.(Dahili bellek ile micro sd kart birleşiyor dimi bununda cevabını yazarsanız sevinirim.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here