LG G5 Akıllı Kilit Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

1
3279

LG G5 yeni özellikleri ile göz kamaştırmaya devam ediyor. LG G5 ile gelen yeni özelliklerden bir taneside Akıllı Ekran Kiliti özelliği, yeni ekran kiliti özelliği ile LG G5 telefonunuz daha günvenli bir ekran kiliti oluşturmuş oluyorsunuz. Akıllı kilit adı verilen bu özellik ile yeni tuş kiliti oluşturabilirsiniz. Akıllı kilit özelliğini ayarlamak için aşağıda ki talimatları uygulayın.

  1. Ayarlar > Ekran > Kilit Ekranı > Akıllı Kilit yolunu izleyin.
  2. Geçerli şifrenizle kilidi açın.
  3. Kullanmak istediğiniz Akıllı Kilit özelliğine dair tanımlamaları yapın. Burada bazı alt seçenekler göreceksiniz

lg g5 akıllı kilit ayarları

  • Güvenilen cihazlar: Otomobilinize bindiğinizde aracınızla otomatik eşleşme, evinizdeki Bluetooth destekli müzik sistemiyle otomatik bağlantı gibi özellikler için bu menüde tanımlama yapabilirsiniz.
  • Güvenilen yerler: GPS konumuna göre bazı bölgelere geldiğinde telefonunuzun tuş kilidinin açık olmasını sağlayabilirsiniz. 80 metre çapta bu işlevi kullanabilmeniz mümkün. Kapalı bazı alanlarda bu özellikle zorlanabileceğinizi unutmayın.
  • Güvenilir yüz: Bildiğimiz yüz tanıma özelliği olarak düşünebilirsiniz. Telefonun tuş kilidi yüzünüzü tanıdığı anda otomatik olarak açılıyor.
  • Güvenilir ses: Bu özellik ülkemizde henüz desteklemiyor.
  • Hareket algılama: Bu özellik ise cihazınızın ivme ölçerini kullanır. Harekete duyarlıdır. Yürüme veya seyahat sırasında tuş kilidini açar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here