LG G5 Android 7.0 Nougat Güncellemesine Kavuşuyor!

6
5237

MWC 2016’da tanıtılan LG G5, dünyanın ilk modüler akıllı telefonu ünvanına sahip olmasıyla adından çokça söz ettirdi. Temmuz 2016’da yapmış olduğumuz haberimizde LG G5 modelinin en erken Eylül ayında Android 7.0 Nougat güncellemesine kavuşacağından bahsetmiştik. Firmadan edindiğimiz son bilgilere göre LG G5, Android 7.0 Nougat güncellemesine Kasım ayında kavuşuyor.

LG G5 İÇİN ANDROİD 7.0 NOUGAT GELİYOR

LG firması son zamanlarda yaptığı cesur hamlelerle adını duyurmaya devam ediyor. QuadRooter olarak adlandırılan güvenlik açığı yüzünden güvenlik güncellemelerine öncelik veren firma, geçtiğimiz günlerde LG G Flex 2 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini kullanıcılarının beğenisine sundu.
androidpit-lg-g5-friends-0370-w782

Yazılım alanındaki bu ilerleyişini LG G5 ile sürdürmek isteyen firma, modüler yapıdaki ilk akıllı telefonu olan LG G5’e Android 7.0 Nougat güncellemesini vermeye hazırlanıyor. Kasım ayında kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan güncellemenin hızlı bir şekilde bütün LG G5 kullanıcılara ulaşabilmesi için büyük bir çaba sarf ediliyor.

  LG V30 Avrupa Kasım Ayı Güncellemesi Başladı!

LG V20’nin Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle piyasaya çıkması ve LG Nexus modellerinin bu güncellemeye kavuşması ile birlikte LG işleri biraz daha hızlandırdı ve odağı tamamen LG G5 ve LG G4’e yöneltti.

LG G5’in Kasım ayında Android 7.0 Nougat güncellemesine kavusmasından sonra LG G4 için de bu güncellemenin 2017’nin ilk çeyreğinde sunulması bekleniyor.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here