Piyasaya çıktığında modüler akıllı telefon olarak tanıtılan ve ilginç duygular oluşturan LG G5 modeli için yeni güncelleme dağıtıldı. Dağıtılan yeni güncellemeyle birlikte LG G5 Android 8.0 Oreo güncellemesi Avrupa modelleri için verilmeye başlandı. Yeni güncelleme dağıtımının LG G5 H850 EUR modeller için verilmesi, LG G5 Türkiye modelleri için de sinyali vermiş oldu.

LG G5 Android 8.0 Oreo Avrupa Güncellemesi

Yapılan güncelleme dağıtımı sonrası sevinç içinde olan Avrupa kullanıcıları nihayet güncellemeye kavuştu. LG G5 Android 8.0 Oreo güncellemesinin H850 EUR modeller için dağıtımı yavaş yavaş verildi. Özellikle 2 Ekim 2018 tarihi itibarıyla adım adım dağıtılan güncelleme üzerinde v30a versiyonu geliyor. Bunun yanı sıra Android Güvenlik Yaması da güncellenen modellerin performansı ve batarya işlevi olumlu yönde oldukça artacak.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H85030a
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Ağustos 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 1.9 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki: H85030a_00_OPEN_EU_OP_0910.kdz

LG G5 Android 8.0 Oreo Güncellemesi Avrupa İçin Nasıl Yapılır?

Güncelleme dağıtımı göz önüne alındığında Avrupa modelleri olan H850 kodlu akıllı telefonlar için OTA üzerinden dağıtıldığı görülüyor. Bu yöntemle güncelleme yapmak isteyenler Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeleri gerekiyor.

  LG G6'nın Kulaklık Girişiyle İlgili Sürpriz Gelişme

Bu güncellemeyi henüz OTA üzerinden alamayan kullanıcıların ise başka güncelleme yöntemi LG Bridge yardıma koşuyor. Bu programla birlikte bilgisayar üzerinden güncelleme/yedekleme yapılabilir. Bu programla ilgili gerekli indirmeleri ve bilgileri edinmek için buraya tıklayın.

Henüz güncelleme hiçbir şekilde ulaşmamış akıllı telefon modelleri için ve farklı model olmasına rağmen telefonlarına yüklemek isteyen kullanıcılar için alternatif program LG UP oluyor. Bu program sayesinde güncellemenin KDZ dosyası indirilip kolayca telefona yüklenebiliyor. Bu LG UP programıyla ilgili dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun ağ bağlantısını kontrol edin. Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı sonrası faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Telefonun şarjının en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek hatalar için hard reset atabilirsiniz. Bu yöntemi gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

44 YORUMLAR

 1. Birşey sormak istiyoru ahmet bey bu güncelleminin içinde vodofone uygulamalrı mevcut ve telfon 4 g olarak çalışıyor onun dışında sorun yok gibi bu bahsettiğim 2 sorundan kurtulabilirmiyiz özellikle vodofone uygulamasını kaldıra bilirmiyim telefonumdan

 2. Arkadaşlar bu romu yüklemnenizi hiç tavsiye etmiyorum sıtabil çalışmıyor ve telfonu her aç kapa yapmamada bi hata gibi yazı çıkıyor bide vodofone uygulamamlır var baş belası tamam tr modleri için 8.0 çıkarsa onları kurun derim

  • Kurmak ya da kurmamak sizin kararınızdır. Farklılık olarak stabilizasyon ve pil performansı olabilir ama bunu denemeden bilemeyiz.

   • LG G5 TR Android Oreo bugün geldi. Sitenizde yayınlarsanız diğer G5 sahipleri de görebilir

 3. Merhaba bu güncelleme dağıtımi bizim ulkemizi de kapsıyor mu acaba? H850TR modeli için konuşuyorum. Şuan bana halen bir Guncelleme gelmedi?

  • Şu an için kapsamıyor ama H850 EUR modeller için dağıtılan güncellemenin KDZ dosyası H850TR modeller için yüklenebilir.

   • Gelip gelmeyceği konusunda bir bilgi bulunmuyor. Bu KDZ dosyasını LG G5 SE modellerine kuramazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here