LG G5 Android 8.0 Oreo güncellemesi yayımlandı. Türkiye kullanıcılarının uzun zamandır bekledi Android 8.0 Oreo Güncellemesi bu saat saatlerinde Tüm LG G5 H850TR kullanıcıları için yayımlandı. Cep telefonu üzerinden güncelleyenler için toplam boyutu 1763.89MB boyutunda ki dosyayı Wifi üzerinden telefonunuza indirip güncelleye bilirsiniz. 

LG G5 Android 8.0 Oreo güncellemesi V30a yazılım versiyonu ile bugün LG G5 kullanıcılarına dağıtılmaya başladı. Yeni yazılım güncellemesi bir çok yenilik ve özellikle geliyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H85030a
 • Android Güvenlik Yaması:1 Şubat 2019
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım NumarasıOPR1.170623.032

Kısaca bazı özelliklerden bahsedecek olursak;

LG G5 Android 8.0 Oreo İle Gelen Yenilikler

 1. Yeni Android Sürümü Yükseltmesi ”Android 8.0 Oreo”
 2. LG Yazılım güncellemesi gizlilik şartları değişti. ”Gizlilik Politikası”
 3. Konfor görünümünde mavi ışık filtresi iyileştirildi. Artık 10 seviyeden birine ayarlayabilirsiniz. ”Mavi Işık Filtresi”
 4. Bazı uygulamalar ana ekranı ve uygulama çekmecesinde farklı yerleştirilebilir. ”Ana ekran düzeni” Ana ekranı seçin, ardından Ayarlar> Ana ekran > Ana ekran tipini seç’ye gidin. Ana ekranı uygulama çekmecesi olarak ayarlayın.
 5. Ana ekran dokunmatik tuşları artık uygulamaları kullanırken gizlenebilir. Buda bir uygulamayı tam ekran kullanmanıza olarak sağlar.
 6. Yeni uygulama simgesi çeşitleri eklendi.
 7. Ayarlar menüsü ekranında iyileştirmeler ve düzenlemeler gerçekleştirildi. Şimdi ayarlar ekranı daha kullanışlı oldu.
 8. Uygulama bilgidirimleri iyileştirildi. Her bir uygulamaya ait bildirimler şimdi tek bir yerden tümüyle yönetilebilir.
 9. Gelişmiş bildirimler performansı iyileştirildi. Uygulama simgeleri için bildirim panelinde bulunan bildirimlere göre görüntüleniyor.
 10. Gelişmiş performans iyileştirilmesi, Pil ömrünü ve telefon performansını artırmak için uygulamalar arka planda daha az çalışıyor.
 11. Daha fazla codec destekliyor, Sony’nin codec’i olan LDAC, artık codec ile çalışan bluetooth kulaklık kullanırken desteklenmektedir.
 12. Hızlı bilgi, Ana ekrandaki uygulamalar şimdi çok daha fazlasını yapıyor.
  LG G7 One Android 10 Güncellemesi Başladı

LG G5 Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni dağıtılan güncellemeyi yapmak için telefonunuzdan Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin. Bu adımlarla OTA üzerinden güncelleme yapmayı uyguluyorsunuz.

OTA adımıyla güncellemeye ulaşamayan kullanıcılar, bilgisayarları üzerinden LG Bridgeprogramını kullanarak güncellemeyi denetlesin. Bu programla ilgili bilgileri öğrenmek ve bilgisayara indirmek için buraya tıklayın.

LG Bridge ile de güncelleme ulaşamayanlar son olarak kendileri manuel şekilde güncelleme yapmayı deneyebilir. Bu programın adı LG UP olarak geçmektedir. Yine bilgisayar yoluyla kullanılabilen programla ilgili dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun internet bağlantısını kontrol edin. Güncellemeyi Mobil Veri ile yapmak, akıllı telefonunuzda bulunan kontörleri harcayabilir ya da faturalı hatlarda paket aşımı sonrası ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar, hangi yöntem olursa olsun telefonun şarjının en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı önlem olması için hard reset atabilirsiniz. Telefonunuza nasıl hard reset atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

115 YORUMLAR

 1. hocam geçenlerde hard reset attım bu olaydan sonra telefon ile konuşuker hoparlöre alıp konuşmak istediğimde karşı tarafa hiç ses gitmiyor yardımcı olabilirmisiniz android oreo yüklü

 2. @Kerim Onaylar @Ahmet Dizdar

  Lg G5 android 8 güncellemesinden sonra bluetooth aracıma bağlanmıyordu. Çok can sıkıcı bir durum.
  Forumlarda bir çözüm bulamadım.
  Geliştirici seçeneklerini açıp bluetooth tercihlerini (v6 değil v4 sanırım) değiştirdim. Az önce denedim. Bağlandı. Önceden 10 sn’de kopuyorken şimdi 5-10dk mesafede yola gittim. Kopma yaşamadım.

  Aynı sorunu yaşayanlar için sorunlar başlığında duyurursanız..

   • Rica ederim. Tam olarak yazayım:
    1.Geliştirici seçenekleri
    2.Bluetooth AVRCP sürümü
    3. Android 8 ile 1.6 seçilmiş. Ben 1.4 seçtim. Araca uyum sağladı.

  • Semih kardeş valla kopma problemi için çözüm bulduysan çok iyi ben sırf bu yüzden servise verdim. Aracımda sürekli bağlantı kopuyordu. Ama sadece araçta bağlantı sorunu yaşadım. LG firması servise android 8 de kopma problemi olduğunu yazmış ve versiyonu 7 ye düşürmüşlerdi. O yüzden de güncelleme yapmıyorum hala. Başka benim gibi böyle bir sorun yaşayana da ulaşamadığım için öylece kalmıştı. Bunu gördüğüm iyi oldu. Ama risk alıp günceller miyim hemen bilmiyorum. Malum geri dönüş çok zor servise vermek zorunda kalıyorum.

   Ayrıca android 7 de o seçenek yok mu. Geliştirici seçeneklerinde bulamadım ?

  • Uzun süreli test ettiniz mi ? Kopma problemi oldu mu hiç? Ben de sık sık kopuyordu. Telefon gelince kopuyordu. Sonra tekrar bağlanıyordu. Müzik değişince kopuyordu. Kopup kopup bağlanıyordu. O yüzden şu anda 7 yi kullanıyorum. Eğer uzun kullanımda kopma problemleri yaşamadıysanız, tekrar 8 e geçiş yapacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here