LG G5 Android 8.0 Oreo güncellemesi yayımlandı. Türkiye kullanıcılarının uzun zamandır bekledi Android 8.0 Oreo Güncellemesi bu saat saatlerinde Tüm LG G5 H850TR kullanıcıları için yayımlandı. Cep telefonu üzerinden güncelleyenler için toplam boyutu 1763.89MB boyutunda ki dosyayı Wifi üzerinden telefonunuza indirip güncelleye bilirsiniz. 

LG G5 Android 8.0 Oreo güncellemesi V30a yazılım versiyonu ile bugün LG G5 kullanıcılarına dağıtılmaya başladı. Yeni yazılım güncellemesi bir çok yenilik ve özellikle geliyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H85030a
 • Android Güvenlik Yaması:1 Şubat 2019
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım NumarasıOPR1.170623.032

Kısaca bazı özelliklerden bahsedecek olursak;

LG G5 Android 8.0 Oreo İle Gelen Yenilikler

 1. Yeni Android Sürümü Yükseltmesi ”Android 8.0 Oreo”
 2. LG Yazılım güncellemesi gizlilik şartları değişti. ”Gizlilik Politikası”
 3. Konfor görünümünde mavi ışık filtresi iyileştirildi. Artık 10 seviyeden birine ayarlayabilirsiniz. ”Mavi Işık Filtresi”
 4. Bazı uygulamalar ana ekranı ve uygulama çekmecesinde farklı yerleştirilebilir. ”Ana ekran düzeni” Ana ekranı seçin, ardından Ayarlar> Ana ekran > Ana ekran tipini seç’ye gidin. Ana ekranı uygulama çekmecesi olarak ayarlayın.
 5. Ana ekran dokunmatik tuşları artık uygulamaları kullanırken gizlenebilir. Buda bir uygulamayı tam ekran kullanmanıza olarak sağlar.
 6. Yeni uygulama simgesi çeşitleri eklendi.
 7. Ayarlar menüsü ekranında iyileştirmeler ve düzenlemeler gerçekleştirildi. Şimdi ayarlar ekranı daha kullanışlı oldu.
 8. Uygulama bilgidirimleri iyileştirildi. Her bir uygulamaya ait bildirimler şimdi tek bir yerden tümüyle yönetilebilir.
 9. Gelişmiş bildirimler performansı iyileştirildi. Uygulama simgeleri için bildirim panelinde bulunan bildirimlere göre görüntüleniyor.
 10. Gelişmiş performans iyileştirilmesi, Pil ömrünü ve telefon performansını artırmak için uygulamalar arka planda daha az çalışıyor.
 11. Daha fazla codec destekliyor, Sony’nin codec’i olan LDAC, artık codec ile çalışan bluetooth kulaklık kullanırken desteklenmektedir.
 12. Hızlı bilgi, Ana ekrandaki uygulamalar şimdi çok daha fazlasını yapıyor.
  LG V10 Android 6.0.1 Güncellemesi Geliyor!

LG G5 Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni dağıtılan güncellemeyi yapmak için telefonunuzdan Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin. Bu adımlarla OTA üzerinden güncelleme yapmayı uyguluyorsunuz.

OTA adımıyla güncellemeye ulaşamayan kullanıcılar, bilgisayarları üzerinden LG Bridgeprogramını kullanarak güncellemeyi denetlesin. Bu programla ilgili bilgileri öğrenmek ve bilgisayara indirmek için buraya tıklayın.

LG Bridge ile de güncelleme ulaşamayanlar son olarak kendileri manuel şekilde güncelleme yapmayı deneyebilir. Bu programın adı LG UP olarak geçmektedir. Yine bilgisayar yoluyla kullanılabilen programla ilgili dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun internet bağlantısını kontrol edin. Güncellemeyi Mobil Veri ile yapmak, akıllı telefonunuzda bulunan kontörleri harcayabilir ya da faturalı hatlarda paket aşımı sonrası ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar, hangi yöntem olursa olsun telefonun şarjının en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı önlem olması için hard reset atabilirsiniz. Telefonunuza nasıl hard reset atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

92 YORUMLAR

 1. Telefona güncelleme gelmiyor.Lg Bridge üzerinden denedim önce sunucu hatası vermişti sonra düzeldi fakat güncelleme için yüklemeyi yapmıyor. LG UP ile denedim bu kezde %4 te kalıyor.hata veriyor.

 2. Merhaba tek problem yaşayan ben miyim bilmiyorum ama güncellemeden sonra instagramdan yorum yazarken yazdıklarımı göremiyorum.. Kalvye metin kutusunu kapatıyor…

  • İnstagram da var bu problem. Bunun da sebebi alttaki mevcut simgeleri gizlediğiniz zaman klavye yorum sekmesini kapatıyor. İnstagramın arka planda buna uyumu yok demekki. O yüzden simgeler gizli olmasın düzelir.

 3. Ahmet bey kardeşim bende imeisi lg g3 olarak değiştirilen lg g6 var.Bunun yazılım güncellemesi yapılabilir mi?Şu anda android 7 sürümünde .

   • Ahmet kardeşim aynı sorun bendede var hard reset atmama rağmen Ayarlar Ekran konfor görünümü diye bir menü yok acaba başka bir ayar falanmı var yardımların için teşekkürler.

 4. exchange bildirimi ekrandan bir türlü gitmiyor. yada durdursam da geri geliyor. napıcam anlıyamadım bi çözümü varmı? ben ekranda kalabalık bildirimlerin beklemesini hiç sevmiyorum 🙁

 5. Oreo güncellemesi ile Ghost screen uygulaması düzgün çalışmıyor. Bildiriö çubuğunu aşağı indirince ghost uygulaması devreden çıktığını düşünüyorum çünkü o zaman ghoat screen oluşuyor. Paneli kapadıktan bi süre sonra tekrar panel açmadığım zaman ghoat oluşmuyor. Ta ki tekrar indirene kadar. Bu sorunu nasıl çözebiliriz.

  • Uygulamanın yuzdelik ayarını biraz artırın. 8.0 Oreo ile üst bildirim çubuğuna ve sanal tuşlara erişim engellendiği için müdahale yapılamıyor

 6. Merhabalar. Güncellemeyi wifi üzerinden yaptım sorunsuz yaptım. Ancak bildirim bölümünde sıkıntım var.

  Ben Uygulamalar bildirimler bölümünden whatsapp giriyorum. Mesaj bildirimlerine giriyorum. Oradan Önem seviyesi bölümünü ses yok olarak ayarlıyorum. Daha sonra kendisi otomatik olarak Sesli uyarı ver ve ekranlı anlık uyarı göster olarak ayarlıyor. Bunu nasıl çözebilirim.

  Oyun oynarken sürekli bildirimler çıkıyor ekrana sıkıntı oluyor. Android 7 de hiç sıkıntım olmamıştı. Yardım edebilir misiniz?

 7. Lg g5 telefonumun anakartı lg g5 h850tr ile değiştirildi.yeni çıkan güncelemeyi görmüyor.KDZ dosyası henüz yayınlanmamış.Yayınlarsanız seviniriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here