LG G5 Android 8.1 Oreo ROM Yükleme Rehberi

- Advertisement -

2016 yılının amiral gemisi modeli LG G5 için yepyeni bir Custom ROM sistem derlendi. Uzun zamandır Android 8.0 Oreo güncellemesiyle tanışmayı bekleyen model için geliştiriciler tarafından bir jest yapıldı. LG G5 Android 8.1 Oreo ROM, geliştiriciler tarafından resmi olmamakla birlikte sunuldu. Adına LineageOS 15.1 adı verilen yeni Custom ROM ile birlikte LG G5 H850 EUR modelleri de Android 8.1 Oreo güncellemesine kavuşmuş oldu.

LG G5 Android 8.1 Oreo ROM ile İlgili Gerekli Dosyalar

NOT = Bu Custom ROM’u yükleyebilmek için TWRP son sürümü yüklemeniz gerekmektedir. Nasıl yükleyeceğiniz ile ilgili yazıda maddeler halinde sunulmuştur.

LG G5 Android 8.1 Oreo ROM Kurulum Rehberi

 • LG G5 modelinize bu Custom ROM sistemini yüklemek için önce Bootloader Kilidi açmanız gerekmektedir. Bunun için buraya tıklayın.
 • Bootloader kilidi açıldıktan sonra Root ve TWRP işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • TWRP işlemi için Google Play Store‘da yer alan Official TWRP App programını kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu programla birlikte TWRP son sürümü yükleyebilirsiniz. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra telefonunuzu TWRP Modu‘nda başlatın.
 • TWRP ana ekranında ilk olarak yedekleme yapabilmek için Backup kısmına girin. Bu bölümdeki tüm seçenekleri seçip yedeklemeyi başlatın. Yedekleme yaparak telefonun halihazırdaki sistemi yedeklenir. Bunun yapılış nedeni ise işlemler sırasında telefona gelebilecek sorunlara karşı önlem almaktır.
 • Yedekleme aşamasını geçtikten sonra TWRP ana ekranına dönüp Wipe > Advanced Wipe işlemlerini takip edin. Buradaki Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip temizleyin.
 • İşlemi bitirdikten sonra TWRP ana menüsünde Install kısmına girin ve sırasıyla ROM ve GApps Paketi dosyalarını flashlayın.
 • Dileyen kullanıcılar sistemi Rootlu bir şekilde kullanmak istiyorsa son olarak Magisk Root dosyasını flashlamaları gerekmektedir.
 • Telefonu yeniden başlatmak için TWRP ana menüsünde yer alan Reboot bölümüne tıklayıp System seçeneğini seçin.
  LG G5 Dokunmatik Sanal Tuş Takımları Ayarı
- Advertisement -

NOT = Bu ve bunun gibi Custom ROM sistem yüklemelerinde yükleyen kişinin başına gelebilecek her türlü sorundan LGDestek.Net sitesi sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk, bu ve bunun gibi sistemleri yükleyen kişiye aittir.

- Advertisement -
Ahmet Dizdar
LG akıllı telefonları üzerine yazılım güncelleme, root-rom rehberleri ve teknik servis bilgini.

31 YORUMLAR

  • GM 5, GM 6 gibi modellerin güncelleme alma sıklığı daha dardır çünkü Android One projesi kapsamındaki telefonlardır. Dolayısıyla bu telefonlar için bu güncellemelerin sağlanma zorunluluğu vardır. LG Q6 modeli için Mayıs ayında başlanacağı söyleniyor ve bu tarihin diğer modeller için Haziran ayına kadar süreceğini tahmin ediyoruz

 1. Ya artık K430TR yani K10 LTE ‘ye ne zaman nougat güncellemesi gelir ya 1 yıl oldu resmen??? ????Artık gelsin ya radyo ile browser da gelsin ??????O gelmezse Oreo falan gelsin.Yoksa Root atıp Başka bir LG sürümü yükleyeceğim bir yandan da garantisi gitcek diye korkuyorum.

 2. Biz LG G5 TÜRKİYE kullanıcıların hiç mi değeri yok biz ne zaman alacağız güncelleme nedir bu üçüncü dünya vatandaş davranışı ?

  • LG G5 modelleri için öngörülen güncelleme tarihi Mayıs ayı olarak geçmektedir. Ülkemiz modelleri için bu güncelleme biraz daha ileri bir tarihte olabilir.

 3. Mrb bende g5 var tlf yurt dışından geldi ve kayıt yaptırmayıp imei değştirdik g4c nin imei numarası var bu sebeple güncelleme almıyor bu sorunu nasıl çözeriz? Son sürüme nasıl çıkartırız birde sıkıntı olurmu imei farklı olduğu için

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here