LG G5 AT&T Android 8.0 Oreo Güncellemesi Dağıtıldı

- Advertisement -

Ülkemiz için hala güncellemesi yayımlanmayan Android 8.0 Oreo işletim sistemi LG G5 AT&T modeli için dağıtıldı. Yeni dağıtılan sistem güncellemesiyle birlikte Amerika bölgesi tamamen Oreo işletim sistemine hakim oldu. Önceliğini Güney Kore ve Amerika olarak sıralayan firma, bu modelinde AT&T versiyonunu biraz geciktirdi.

LG G5 AT&T Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Dağıtılan sistem güncellemesi LG G5 AT&T modeli kullanıcıları için nefes oldu. Özellikle Amerika bölgesinde birçok modele verilmesi ve AT&T modelinin geride kalması “acaba güncelleme vermeyi mi unuttular?” sorusunu akıllara getirdi. Her LG G5 modeli gibi Ağustos ayı güvenlik paketiyle dağıtılan güncelleme beraberinde yenilikleri de getirmiş oldu.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H82020a
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Ağustos 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 1.9 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki: 
- Advertisement -

LG G5 AT&T Android 8.0 Oreo İle Gelen Yenilikler

 1. Güvenlik paketini de bulunduran güncelleme, beraberinde 1 Ağustos 2018 tarihli Android Güvenlik Yaması güncellemesini yapmış oldu.
 2. Alışık olduğumuz iPhone 3D Touch özelliği, Android telefonlarda Oreo ile birlikte hayatımıza girdi. Bu özellik LG G5 H820 modeli için de sağlandı.
 3. Ses tarafında üstün performans sergilemek isteyen akıllı telefon için Sony firmasının LDAC teknolojisi yazılımsal olarak eklenip kablosuz Bluetooth kulaklıklar ile sağlanmaya başladı.
 4. Bildirimleri yönetme asistanı eklenerek hangi uygulamadan bildirim gelip gelmeyeceği, herhangi bir uygulama içindeyken diğer uygulamaların bildirimlerini gizleme özelliği verildi.
 5. Ekranın altında yer alan sanal tuşlar üzerine de güncelleme yapan firma, Oreo ile birlikte bir uygulama içinde o tuşları gizleme özelliğini sağladı.
 6. Yazılımı arayüz ile ilişkilendiren Oreo sistemi ile birlikte LG G5 H820 modelinde yer alan uygulamaların ikonları yenilenerek farklı bir imaj katıldı.
- Advertisement -
Ahmet Dizdar
LG akıllı telefonları üzerine yazılım güncelleme, root-rom rehberleri ve teknik servis bilgini.

32 YORUMLAR

  • LG G5 H850 EUR model almak için telefonculara veya hepsiburada, n11 gibi sitelere bakıp kolaylıkla alabilirsiniz. Aldığınız satıcının açtığı ilana girip özelliklerde H850 yazıp yazmadığına dikkat edin.

 1. H850TR versiyonları için güncelleme gelmeyecek mi? Tüm dünyaya sonunda dağıtım açıldı haberleri var ama hem OTA hem bridge üzerinde zaten son sürümü kullanıyorsunuz diyip 8 i almıyor?

   • Hocam ama daha günceliyemiyorum birde indirme kdz si ni bulamıyorum site de mi sıkıntı var benim telefonum da mı

 2. Kolay gelsin dün tüm h850 cihazlara güncelleme gelmiş sizce h860 cihaza ne zaman gelir diğer cihazlarda lg nasıl bir politika izlemişti ?

 3. Valla dün güncelleme geldi mükemmel kameraya gelen eklentiler efsane olmuş menü ikonları hızlı biten şarj problemi birazdaha iyileştirilmiş bataraym ölü olduğu halde etkisini gördüm görsel olarak güzel tasarımlar yapılmış smart doctor adında temizlik uygulaması var kendisinden direk önbelleği temizliyor ghost screen sorununu çözmüşler gibi 2 gündür sorun yaşamadım mükemmel

   • Kardeş internete direk lg g5 gps sorunu diye arat chip in %100 kesin çözümlü başlıklı makalede çözümü var şuan bende aynı sorundan muzdaripim bir çözüm bulursan bilgilendir

   • genel sorun araştırdım içini açıp gps pimlerinin oldugu yere birşeyler yapıyorlar düzeliyor da içini açmak her babayiğidin harcı degil

 4. Your comment is awaiting moderation

  Zaten şarj sorunu yüzünden bir daha LG almayacağım ama şu güncelleme mevzusu beni hepten ayar etti. TR versiyonlarına hala android 8 gelmedi. Bu kadar zaman farkı olabilir mi. LG Türkiye ne iş yapar anlamadım. Gelmeyecek mi güncelleme gelmeyecekse bilelim de beklemeyelim boşuna.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here