LG şubat ayında yeni amiral gemisi LG G5 modelini tanıttı. Ülkemizde de önümüzde ki ay tanıtımını bir etkinlik ile yapılacak. İlk modüler telefon olma özelliğini taşıyan LG G5 çıkarılabilir modüler batarya ile oldukça begeni topladı. Nisan ayından itibaren ülkemizde satışa sunulacak telefonun piyasa fiyatı netlik kazanmasada 2.699 tl gibi bir rakama operatörler tarafından satışa sunulacak.

LG G5‘in piyasaya çıkması ile LG amiral gemisinin orta sekmentli modellerinide piyasaya sürmeyi hedefliyor. Her yeni model de olduğu gibi lg, Beat ve Stylus modeli altında iki mini model telefon üretiyor. LG G5’in kardeşleri olarak düşündüğümüz LG G5 Beat ve LG G5 Stylus modeli kısa süre içinde tanıtımı yapılacak.

lg g5 beat

LG G5 Beat ekran boyutlarının 5.3 inç ve Full Hd bir ekran olacağını düşünüyoruz. LG G5 Beat 2Gb ram ve 16Gb hafıza ile gelmesi muhtemel. Kamera özellikleri tam net olmamakla birlikte 8Mp arka kamera ve 5Mp ön kamera kullanılacağı düşünülüyor. LG G5 Beat modelinde yine modülel bir telefon olacağı yönünde. Çıkarılabilir modülel bataryasıda olacağını söyleyebiliriz. Android 6.0.1 Marshmallow ile gelecek.

  LG G7 One ve LG G7 Fit Modelleri Duyuruldu!

LG G5 Stylus modeli hakkında LG şuan net bir açıklama yapmadı. Yakın zamanda bu model içinde netlik kazanacağını söyleyebiliriz. LG G5 Stylus modelinde ekranın biraz büyüyeceğini ve 5.5’inc bir ekran ile karşımıza çıkacağını düşünüyoruz. Lg G5 Stylus geliştirilmiş Stylus kalemi ve QuickMemo+ özelliği bulunacağını belirte biliriz.   LG G5 modelinde olduğu gibi Android 6.0 Marshmallow LG UX 5 ara yüzğne sahip olabilir.

LG G5 Beat ve LG G5 Stylus modellerinin ne zaman tanıtacağını kesin olmamakla birlikte bu iki model için farklı bir model ismi ile piyasaya çıkabilir. Önümüzde ki yaz aylarında, Temmuz ve Ağustos gibi G5 Beat ve G5 Stylus Türkiye pazarına giriş yapacaktır. Türkiye satış fiyatları 1.000 TL ile 1.500 TL arasında bir fiyata operatörler tarafından satışa sunulacak gibi görünüyor.

LG daha küçük ekranlı bir model üzerinde çalıştığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl LG G4c modeli gibi küçük ekran ve donanımlı bir modelini piyasaya süreceğini düşünüyoruz. Bu modelin LG G5c olacağı düşünülsede LG bu konuda hiç bir sır vermiş değil.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here