LG G5 Friends Fiyatları Dudak Uçuklatıyor!

1
4683

Şubat ayındaki MWC 2016’da dünyanın ilk modüler akıllı telefonunu tanıtan LG, bu modül sayesinde birçok yenilik getirdi. LG G5’in yanında arkadaşlarını da tanıtan firma LG 360 Cam, LG Hi-Fi Plus, LG Tone Platinum, LG Cam Plus ve LG 360 VR ürünlerini ortaya koyarak LG G5‘in ne kadar geniş kapsamlı bir telefon olduğunu gösterdi. Gün geçtikçe yeni modülleri ortaya çıkacak cihazın bu geniş kapsamlı arkadaşları maalesef fiyat konusunda da bizleri biraz üzecek gibi.

lg_g5_friends_camera2_thumb

Kameraya önem veren LG, G5 modelinde iki arka kamera kullanarak yine sınırları zorladı. Modüler tipi ile kamera seçeneklerini üst seviyeye çekmeye çalışan LG yetkilileri LG Cam Plus adında kamera modülü tanıttı. Bu modüler sayesinde cihazımız adeta DSLR fotoğraf makineleri halini alıyor ve deklanşör düğmesi ile zoom tekerleği bizlere kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıkların yanında kalın olmasının sebebi ise içinde 1200 mah kapasitelik bir pil bulundurmasından kaynaklanıyor ve böylece cihazımız bu modül ile birlikte kullanıldığında 4000 mah kapasiteye ulaşıyor. Ancak bu artıları ile bizi mutlu etse de maalesef fiyatıyla üzüyor. LG’nin US sitesinde 200 $ gibi bir fiyata satılan modül ülkemizde dolar kurunun 3 liradan hesaplanmasıyla 600 liraları buluyor ve vergilerle birlikte maalesef 1000 TL bandını aşıyor.

lg-g5-hi-fi-plus-main-2

LG’nin bir diğer modülü ise müzik tarafından geldi. B&O ile anlaşmalı yapılan bu modül sayesinde 32 bit Hi-Fi DAC ses sunabilen modül sesi hiç bozmadan gerçeğini yansıtmaya çalışıyor. Günlük hayatta çoğumuzun müzik dinlediği düşünülürse Hi-Fi Plus‘ın LG G5 kullanıcıları için çok iyi bir ses sistemi sunacağı bekleniyor. Ancak LG Cam Plus‘ta olduğu gibi Hi-Fi Plus da fiyat konusunda bizim önümüze engel olarak takılı kalıyor. Yaklaşık 150 $’dan satışa sunulan modül ülkemize geldiğinde dolar kuru üzerinden 450’leri ve maalesef vergiler yüzünden 700-800 TL bandını görecek

  LG G7 ThinQ Ön Siparişleri Rekor Kırdı!

lgcam

Bir diğer kamera modülü olan LG 360 Cam bizlere 360 derecelik fotoğraflar sunuyor. İçindeki SD kart bölümü sayesinde çoğu fotoğrafı depolayabilen modül, etrafımızdaki her şeyi tamamen çekebilmek için bizleri VR Panorama modundan kurtarıp keskin ve tam fotoğraflar sunuyor. Diğer modüller gibi fiyatı oldukça yüksek olan modülün 199 $’dan satışa çıktığı gözlemlenirken ülkemizdeki dolar kuru ve vergilerle birlikte 1200 TL’yi bulacağı tahminleri yapılıyor.

lg-tone-platinum-headset-1105-004

LG’nin müzik konusunda bir diğer tanıttığı modül ise LG Tone Platinum. Bluetooth özelliğiyle cihazımıza bağlanıp bizlere güzel bir müzik anlayışı sağlayan modülün 199 $’dan satıldığı ve ülkemize gelince dolar ve vergilerle birlikte maalesef 1000 TL bandını aşacağı tahmin ediliyor.

360vr

Hızla gelişen teknolojide yeni yeni şeyler çıkaran firmalar 360 derece konusuna el attı ve kendi 360 VR gözlüklerini üretti. LG, MWC 2016’da övgüyle bahsettiği 360 VR gözlüğünü 199 $’dan satışa çıkardı ve diğer VR gözlüklerinden daha hafif ve daha konforlu olduğunu vurgulasa da ülkemizde yine vergiler+dolar kuru ile birlikte 1000 TL bandını aşacağına kesin gözle bakılıyor. Bu fiyatlar çerçevesinde bu modüller ülkemizde ne kadar satılır veya satılabilir mi bu soruların yanıtları ülkemizde satışa çıktıklarında ortaya çıkacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here