LG G5 Güncelleme Nasıl Yapılır?

6
5771
LG G5 Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bu yıl Mobil Dünya Kongresinde tanıtılan LG’nin amiral gemisi LG G5 modeli için yazılım güncellemesi nasıl yapılır? LG G5’in işletim sistemi versiyonu Android 6.0.1 (Marshmallow) yazılımı yüklü olarak satışa sunuluyor.

LG G5 mayıs ayında bir güncelleme alarak sistem arayüzünde iyileştirmelere yapılmıştı. BkzLG G5 Yeni Güncelleme ile Menü Sistemi Arayüzü Geri Geldi. Uygulama menüsünün kaldırılması nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan LG G5 yeni güncelleme ile eski arayüzüne geri getiriyor.

Akıllı telefonların güncel kalması ve güvenlik açıklarının kapatılması için zaman zaman versiyon güncellemeleri yayımlanmaktadır. Bu güncellemeler aynı zamanda batarya iyileştirmeleri, sistem iyileştirmeleri ve ısınma gibi sorunları gidermektedir.

LG G5 güncelleme ayarlarını yaparak güncellemeler yayımlandığında otomatik olarak akıllı telefonunuza yüklemek istermisiniz? Aşağıda ki ayarları yaparak FOTA üzerinden güncellemeleri otomatik olarak alabilirsiniz.

LG G5 Otomatik Güncelleme Ayarları

Ayarlar / Genel / Telefon Hakkında / Güncelleme Merkezi / Yazılım Güncelleme /

  LG G5 H850 Ülkelere Göre Güncelleme Tarihleri

Otomatik olarak kontrol edin” kısmını işaretleyin. (Periyodik yazılım güncellemesi için kontrol eder ve yeni bir yazılım güncellemesi varsa otomatik olarak  indirmesini sağlar)

Güncellemeleri otomatik olarak yükle” kısmını işaretlerseniz ( indirilen güncellemeleri otomatik olarak gece yarısı kurar. Yükleme tamamlandıktan sonra, bir önceki sürüme geri almanız mümkün olmayacaktır)

LG G5 Mobil Support Tool Üzerinden Güncelleme Nasıl Yapılır?

  1. USB Sürücüsünü yükleyiniz. Windows  –  Mac 
  2. LG MOBİL DESTEK AYGITINI yükleyerek kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. İndir
  3. USB kablosunu kullanarak telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
  4. USB sürücüsünü yükleyiniz.
  5. Telefonunuzu bilgisayara bağlayınız.

LG G5 – LG Bridge Üzerinden Güncelleme Nasıl Yapılır?

  1. LG Bridge uygulamasını indirin. Windows  –  Mac 
  2. Telefonunuzu bilgisayara bağlayın. LG Bridge uygulaması otomatik olarak başlayacaktır. Uygulamanın verdiği talimatları gerçekleştirin.

6 YORUMLAR

  1. beyler yurt dışı telefonu olanlar . mesela bende g5 h820 att telefon var att simkartım olmadığı için güncelleme almıyordum .att kartı takılı aktif bir imei buldum benim telefonun imeisi ile değiştim ve güncelleme aldı.bu şekilde güncelleme yapabilirsiniz. onca yazmama rağmen cevap vermeyen yöneticilere selamlar.yabancı dil şart olmuş.

  2. Merhaba, benim telefonum lg g5 speed yani h858. Yurt dışından geldi. buna eski bir telefonumun imei numarasını attım, o yüzden güncelleme yapamıyorum. nasıl yapabilirim ?

  3. lg g5 cihazımda adımları uyguladığımda bridgede yazılım güncelleme var gözüküyor fakat bridge üzerinden kuramıyorum güncelleme merkezinden kurabilirsiniz yazıyor fakat güncelleme merkezinden kontrol ettiğimde yazılımımın son sürüm olduğu yazıyor ve 7.0 güncekllemesini yapamıyorum öneriniz nedir ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here