1 adet LG G5 H850 modeli bulunmaktadır. Kaynak: DonanımHaber Forum

Modüler akıllı telefon LG G5 modelinin Avrupa sürümlerine verilen yeni güncellemeyle güvenlik yaması iyileştirildi. LG G5 EUR H850 modelleri için verilen güncellemenin en önemli detayı ise Kasım ayı güvenlik paketini içeriyor.

LG G5 H850 Kasım Ayı Güvenlik Güncellemesi

Güncellemeyi OTA üzerinden dağıtan firma, LG G5 H850 EUR modelleri için V30f versiyonu olarak verdi. Güncelleme detaylarında iyileştirme, Google yaması ve performans geliştirme haricinde 1 Kasım 2018 tarihli Android Güvenlik Yaması yer alıyor.


 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H85030f
 • Yazılım Sürümü: H85030f
 • Android Güvenlik Yaması:1 Kasım 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
  LG G4 H815 SEA & TWN V20e Yazılım Güncellemesi

Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Verilen güncelleme, akıllı telefon modeline OTA yoluyla sunuldu. Bu yöntemi uygulamak için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesiadımlarını takip edin.

Bu yöntemle ulaşamayanlar bilgisayardan da güncelleme yapabilir. Firmanın vermiş olduğu LG Bridge güncelleme/yedekleme programı ile yeni yazılımı yükleyebilirsiniz. Programla ilgili tüm detaylar için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefon üzerinden gerçekleştireceğiniz güncellemelerde mutlaka wi-fi ağını kullanın.
 2. Güncellemeyi yapmadan önce şarjın en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Bunun için buraya tıklayarak nasıl atılacağını öğrenebilirsiniz.

23 YORUMLAR

 1. Şimdi H850TR yazılımlı telefonlara, H850EUR KDZ indirip kurabiliyoruz , Fakat herhangi bir sorun çıkarmı ? Mesela arama yapmama gibi ? Yada başka bir sorun ? İle karşılaşabilirmiyiz ?

   • LG bridge üzerinden indirdiğimiz KDZ dosyasını nasıl flashlayacağız ? LG bridge üzerinden herhangi kdz yüklemeyle ilgili bir yer bulamadım. KDZ yüklemek için ayrı bir uygulama gerekiyor olabilir mi?

   • İndirilen KDZ LG bridge üzerinden değil bir site üzerinden indirilen dosyadır. Bu dosyayı LG UP adlı programla yükleyebilirsiniz. Sitemizde LG UP ile ilgili makalelerimize göz atabilirsiniz

 2. Değerli Müşterimiz,

  Belirtmis oldugunuz model ile alakali planlanan bir güncelleme mevcut degildir.

  Lg Müşteri hizmetlerinin lg g5 h850tr modelinin android 8 güncellemesi ile ilgili cevabı. Oysaki dünyada bir çok modeli güncelleme aldı. Lg almayın aldırmayın derim.

  • Merhaba. Ben meseleyi anlayamadım. Şimdi H850TR yazılımlı telefonlara, H850EUR KDZ indirip kurabiliyor muyuz? Ve telefon artık H850EUR olarak mı güncelleme alıyor?

 3. XDA forumlarina LG direk mail ile cevap vermis. V20 ve G5 icin bundan sonra yama ya da OS guncellemesi olmayacak. Direk LG söylüyor bunu arkadaşlar bilginize. LG G6 ise Android Pie yani 9.0 alacak ve oda son guncellemesi olacak G6’nin. 2019 sonu Android 9.0 LG G6 icin yayinlanacak G7 icin Mart ayinda, V30-35 icin Bu yaz aylarinda Android 9.0 yayinlanacak. Ulkemizde yayinlanmasi tabiki biraz daha geç olabilir.

 4. v20j-ZAF-XX yazıyor program versiyonunda sanırım afrika versiyonu. Güncelleme gelmedi hala bridge dahil. LG ne zaman vericeksin 2019 oldu 2017 nin sonunda vericektin sözde.

 5. LG TR güncellemesini vermeyecek anlaşılan.. İyice sinir bozucu bir durum olmaya başladı bu durum. Hiç bilgisi olan yok mu konu ile ilgili..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here