LG G5 H860 modeline ait görsel. Kaynak: Hafzullah

Bildirilen yeni haberlere göre kullanıcılar tarafından forumlarda paylaşımlar hemen yapıldı. Yapılan bu paylaşımlarla birlikte LG G5 H860 Oreo güncellemesinin dağıtımı resmi olarak başladı. Modelin bulunduğu bölgede ilk güncellemeyi alan Tayvan halkı oluyor.

Bu güncellemeyle birlikte yeni Android 8.0 Oreo işletim sistemine kavuşan LG G5 H860 modeli için güncelleme, şu an olarak bilgisayar üzerinden sağlanıyor. Tarihler 29 Ekim 2018 Pazartesi gününü gösterirken dağıtılan güncellemenin telefon üzerinden ne zaman verileceği bilinmiyor.

Yeni güncellemede LG G5 akıllı telefonun birçok modeli için verilen iyileştirmeler, güvenlik paketi ve yenilikler yer alıyor. 


 ve LG Bridge programı üzerinden gelen LG G5 H860 Oreo güncellemesi detayları
 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H86030a
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Ekim 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 1.9 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki: H86030a_00_OPEN_TW_DS_OP_1016.kdz

LG G5 H860 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni güncellemeyi bilgisayar üzerinden sağlayan firma, bu güncellemenin LG Bridge programı ile yapılacağını belirtiyor. Bu program ile güncelleme dosyası indirildikten sonra kurularak yeni güncelleme akıllı telefona yüklenmiş oluyor. Güncellemeyle ilgili kullanacağınız programın tüm bilgileri için buraya tıklayın.

  LG G5 Fulmics Rom V3.0 Yükleme Rehberi (UX 6.0)

Güncellemenin sonradan telefonlar üzerine dağıtılacağı düşünülerek OTA yöntemi daha sonra kullanılabilecek. Bu yöntemle güncelleme yapmak isteyenler biraz bekleyecek. Güncellemeye telefon üzerinden ulaşmak için 
Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edip kontrol etmeye devam edin.

Son olarak manuel yükleme yöntemi olan bu güncelleme, telefona yine bilgisayar yardımıyla LG UP programı kullanılarak kurulabilir. Güncellemenin makale içinde verilen KDZ dosyası indirilerek bahsedilen program kullanılarak kolayca yükleme yapılabilmektedir. LG UP ile ilgili tüm bilgiler ve dosyalar için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun internet bağlantısını kontrol edin. Güncellemeleri Wi-Fi ile yapmaya özen gösterin. Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı sonrası faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Telefonun şarjının en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek hatalar için hard reset atabilirsiniz. Yöntemi gerçekleştirmeden önce yedek almayı ihmal etmeyin. Bu yöntemi gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

2 YORUMLAR

 1. Zaten şarj sorunu yüzünden bir daha LG almayacağım ama şu güncelleme mevzusu beni hepten ayar etti. TR versiyonlarına hala android 8 gelmedi. Bu kadar zaman farkı olabilir mi. LG Türkiye ne iş yapar anlamadım. Gelmeyecek mi güncelleme gelmeyecekse bilelim de beklemeyelim boşuna.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here