LG G5 Hafıza Kartı ve Sim Kartı Yuvası Nerede?

0
5169

LG uzun süredir kullandığı tasarımın dışında bir telefon ile karşımıza çıktı. Şimdiye kadar LG G3 ve LG G4 modellerin de kasa yapısı ve tuş kombinasyonu aynıydı. LG G5 ile bu tasarımdan vazgeçerek yeni bir kasa ve tuş yerleşimi kullanmaya başladı. LG G3 ve LG G4 modellerinde arka kapak açılıyor du, LG G5‘de ise arka kapak açılmıyor ve kapalı kasa tasarımı bulunuyor.

LG G5’de hafıza kartı yuvası ile sim kart yuvası Nerede?

LG yeni kasa tasarımı ile bazı radikal değişiklikler yaptı, bu değişikliklerin başında Hafız kartı ve Sim kart yuvasının yerleri değişti. LG G5’de hafıza kartı ile sim kart yuvası cihazın sağ yanının alt bölümüne gizlenmiş durumda. Sağ  yanın da ki bölüme baktığınızda bir yuva görebilirsiniz.

  T-Mobile, Android 8.0 Oreo Alacak LG Telefonlarını Açıkladı

lg g5 sim kart yuvası

lg g5 hafıza kartı yuvası

LG G5 kutusunun içinden çıkan yuvarlak saplı iğne ile bu yuvanın kenarında bulunan küçük deliğe takıp bastırdığınızda sim kart yuvası ve hafıza kart yuvası için bir panel açılacak.  Altta ki bölüme sim kartınızı takabilirsiniz. LG G5 ile gelen bir diğer yenilik ise cihazda nano sim kart yuvası olması. Kartınız küçük ve micro ise bu yuvaya girmeyebilir. Yeni bir sim kart almanızı ve kesik olmasını tavsiye ederim.

lg g5 batarya yeri

LG G5’de Hafıza kartı yeride sim kart yuvası ile birlikte açılan panele takabilirsiniz. Telefonu kapatmadan sadece uçak moduna alarak sim kartı değişikli ve hafı kartı değişikliği yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here