LG G5 Kamerasının Lens Koruma Camı Neden Kırılıyor!

10
5774

Son zamanlar da LG G5 kullanıcılarının  sıklıkla karşılaştığı lens koruma camının kırılması. LG G5 kamerasının lens koruma camı kırılması normal mi? yoksa kronik bir sorun mu? Diğer modellere göre G5 telefonunda kameranın çıkıntılı olması, koruma camının daha kolay kırılmasına sebep oluyor. Sıkıştırılmış camın küçük darbelerde daha kolay hasar aldığını biliyoruz. Telefonun metal kasa olması darbelere azaltamıyor. Plastik kasalı telefonlarda bu sorun neredeyse hiç denecek kadar az oluyor. Telefonu pantolon cebinde taşıyorsanız bu sorun ile karşılamanız normal. Arka cep’de taşınan telefonlarda sıkışma ve ufak darbelerde kamera camı çok kolay kırılıyor. LG G5 de kameranın önündeki camın bu kadar büyük olması, çift kamera, flash, lazer odaklama ve geniş açılı bir kamera kullanılması, telefonun kamera camını büyük olmasına neden oluyor.

 

  LG G5 Kamera Camı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda yanlış bir karar verip, lens koruma camını servis dışında tamirini yaptırmanız durumunda telefonunuz garanti dışı kalabilir. Kamera, lens koruma camının cebinizde darbe almadan kırıldığını düşünebilir ve bu durumun garantiye girdiğini düşüne bilirsiniz. Ama bu sorun kronik mi? değil mi? henüz netlik kazanmış değil. Bir kaç arkadaşımızın başına gelen bu olayda servisler 100 TL gibi bir ücret karşılığı garanti kapsamını bozmadan tamirini yapıyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda servis ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. 

  [H850TR] LG G5 V20a Android 7.0 Türkiye Güncellemesi Başladı

LG Yetkili servisleri dışında tamir işlemi yaptırmanız durumunda telefonunuzun garanti dışında kalacağını unutmayın. İnternet’te satılan lens koruma camlarının kaliteli bir ürün olmadığını ve bu ürünleri satın almamanızı öneriyoruz.

LG G5 kamera camı tamiratını LG Yetkili servisinde yaptırabilirsiniz. Hiç servis gitmeden kısa sürede LG G5 Kamera camı değişimini buradan yaptırabilirsiniz.

10 YORUMLAR

  1. Telefonun değerinin yüzde 10’u kadarını distribütör garantisine veriyorsun ama telefonunda kırık varsa doğrudan doğruya kullanıcı hatası deyip bugün itibariyle (22.01.2018) 185 lira cam ve kapak değişim parası talep ediliyor. Düpedüz soygun. Not: Telefon düşmedi, cepte taşınıyor. Ayrıca G5’lerdeki hayalet ekran sorunu da cabası. Memnun olanları bilin ama memnun olmayanları da bilin. Ona göre karar verin telefon seçerken

  2. Ne 100 TL Sİ YA. ALLAH ASKİNA LG G6 ARKA KAMERA CAMİ İSİNMAKTAN PATLADI VE TEKNİK SERVİSİ ARAYİP SOYLEDİM BANA 235 TL FİAT VERİORLAR ALLAHTAN REVAMİ YA UFACİK BİR CAM PARCASİ. CATLADİ NEYMİS EFENDİM ARKA KAPAK KOMPLE DEGİSCEKMİS. TOPLAM MALİYETİ. 2 DOLAR OLMAYAN BİR PARCA DAN 235 TL UCRET CİKİOR VARMİ BOYLE BİR SEY

    HA SUNU SOYLİM İSTER İNANİN İSTER İNANMAYİN TELEFON ARAC KOLTUGUNUN USTUNDE. VE HERHANGİ BİRSEY YOKTU YANİNDA O HALDE CATLADİ ARKA KAMERA CAMİ

  3. Aynı sorunu yaşıyorumm cidden ayar oldum okadar dıkkatlı davranmama ragmen bunun olması ve çevremdekı lg g5 kullanan 3 kişidn ıkısının başına gelmesı tesadüf olamazz??

  4. Aynı telefon bendede var dar cepte pantolonda tasiyorum çoğu zaman sıkışıyo hissediyorum sıkıştığını esya kaldırıp indiriyorum ama bırak kamera camını alttaki modüler yapısı bile esnemiyo bozulmuyo. Bu kamera camını kıran arkadaşlar metal gövdeyi esnetip cama baskı yapcak kadar ne yapıyosa artık güzelim telefonu kusurlu hale getiriyolar. Telefonda hiçbir sorun yok kronik falanda degil tamamen kullanıcı hatası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here