LG G5 Kanada Android 8.0 Oreo Güncelleme Dağıtımı Başladı

22
1495

Güncelleme dağıtımları büyük bir hızla süren Güney Koreli firmanın yeni Android 8.0 Oreo talihlisi belli oldu. İlk olarak LG G5 F700K/S/L modelleri için dağıtılan yeni güncelleme LG G5 Kanada modellerine de dağıtıldı. Dağıtılan güncellemeyle birlikte LG G5 H831 kullanıcıları Android 8.0 Oreo işletim sistemine sahip oldu.

LG G5 Kanada Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Dağıtılan Android 8.0 Oreo güncellemesi, LG G5 Kanada kullanıcılarının yüzünü güldürdü. Başka bir deyişle LG G5 H831 modeli kullanıcıları için yeni sistem güncellemesi dağıtılmış oldu. Dağıtılan güncellemeyle birlikte yeniliklere kavuşan kullanıcıların güvenlik tarafında Android Güvenlik Yama özelliği de güncellendi.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H83130c
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Ağustos 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 1.7 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki: H83130c_00_0817.kdz

LG G5 Kanada Android 8.0 Oreo ile Gelen Yenilikler

 1. Ana Ekran için yeni özellik eklendi. Eklenen yeni özellikle uygulama menülü arayüz geliştirildi.
 2. Gelen yeni sistem güncellemesiyle birlikte Android işletim sistemi yükseltildi.
 3. Uygulamalarda ana ekranda bulunan sanal tuşları gizleme özelliği eklendi.
 4. Güncellemeyle birlikte uygulamaların ikon şekilleri geliştirildi.
 5. Herhangi bir uygulamadayken gelen bildirimleri yönetebilme özelliği verildi.
 6. Ayarlar kısmında aranan bir özellik için kısa arama özelliği getirilerek kolaylık sağlandı.
 7. Arkaplan uygulamaları optimize edilerek telefonun performansı artırıldı ve batarya ömrü uzatıldı.
  LG G7 One Unlocked Modeline Mart Ayı Güncellemesi Verildi

LG G5 Kanada Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G5 H831 modellerine gelen güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcıların  Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeleri gerekiyor.

OTA olarak geçen bu yöntemle güncellemeye ulaşamayan kullanıcılar, bilgisayardan yardım alarak LG Bridge programıyla güncellemeyi yapabilir. Bu programı indirmek ve kullanmayı öğrenmek için buraya tıklayın.

LG Bridge ile de umduğunu bulamayan kullanıcılar son olarak yazı içinde verilen KDZ dosyasını indirip yine bilgisayardan yardım alarak LG UP programıyla güncellemeyi manuel olarak yapabilir. Bu programla ilgili dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun ağ bağlantısını kontrol edin. Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı sonrası faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Telefonun şarjının en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek hatalar için hard reset atabilirsiniz. Bu yöntemi gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

22 YORUMLAR

 1. Yazılım güncelleştirmesini yapıyorum ve mevcut OS sürümünde en son yazılımı kullanıyorsunuz diyor yani daha güncelleme gelmemiş oluyor dimi şuan android 7.0 telefon

 2. Bende k model G5 H858 speed modeli. Sanırsam Tayvan modeli. Bu modele güncelleme gelince bize ithalatçı firmamı güncelleme yollqyacak yoksa otomatikman bize de gelecek mi ?

  • 7.0 Nougat güncellemesi verdik lakin bu güncellemeyi Beta yayınlanan sistem üzerinden düzenleyerek verebildik. LG G4 modeli için Android 8.0 veya 8.1 Oreo güncellemesi verebilmemiz için beta sürüm sunulması gerekiyor ve bu da imkansızdır. Sadece LG G4 H815 EUR modelleri için Custom ROM yüklenerek Android 8.0 veya 8.1 işletim sistemli sürümler yüklenebilir.

 3. iyi güzel ben bir şey soracağım yazdıklarımız hemen neden yoruma eklenmiyor 1 de ben bir türlü g5 e lg up dan yükleme yapamadım sizin verdiğiniz up programları çalışmıyor kaç defa kaldırıp yeniden yükledim başka yerden yükleme yapma şansımız yok mu

  • LG G5 modelinize LG UP ile yükleme yapmak için başka bilgisayar da deneyebilirsiniz. Ek olarak sizin modeliniz neyse ona uygun KDZ dosyasını indirmeyi ihmal etmeyin.

  • Uyuşmazlık olacaktır ve yüklenmeyecektir. LG G5 H850 EUR modeller için gelecek güncellemeyi yükleyebilirsiniz. (tabii TR modellerden önce onlara gelirse)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here