LG G5 Oreo Güncelleme Dağıtımı Güney Kore’de Başladı

36
767

Uzun zamandır beklenilen Oreo güncelleme dağıtımı LG G5 modelleri için başladı. İlk olarak Güney Kore ülkesinde başlayan LG G5 Oreo güncellemesinin daha sonra Amerika’da dağıtılması planlanıyor. Ağustos ayına hızlı başlangıç yapan firma, LG Q6 ve LG V20 modellerinden sonra LG G5 için de Oreo güncellemesine start verdi.

LG G5 Oreo Güncelleme Dağıtımı Resmen Başladı

Tıpkı LG V20 modeli kullanan kullancılar gibi sistem güncellemesi bekleyen LG G5 kullanıcıları için Oreo güncellemesine start verildi. Klasikleşen hareketini yapan LG firması, LG G5 Oreo güncellemesini Güney Kore üzerinde dağıtıma sundu. Yeni Android Güvenlik Yaması ile gelen güncellemede henüz AI Camera ile ilgili bir yenilik bulunmuyor.

 

LG G5 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni dağıtılan sistem güncellemesini yapmak isteyen kullanıcılar OTA üzerinden kontrol yapabilir. Bu kontrol için  Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

  LG G5 H850 EURO V10i Yazılım Güncellemesi

Bu OTA adımıyla güncellemeye ulaşamayan LG G5 Güney Kore kullanıcıları, bilgisayardan yardım alarak LG Bridge programıyla güncelleme yapabilir. Bu programla ilgili bilgileri edinmek ve programı indirmek için buraya tıklayın.

Son adımda da güncellemeyi yapamayan kullanıcılar, kendi imkanlarıyla manuel bir şekilde güncellemeyi yapabilir. Bunun için yine bilgisayara ihtiyaç duyacak olan kullanıcılar, bilgisayar üzerinde LG UP programını kullanarak KDZ dosyasını flashlayıp kolaylıkla güncellemeyi yapabilir. Bu programla nasıl güncelleme yapıldığını öğrenmek ve dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzun Wi-Fi ağına bağlı olup olmadığını kontrol edin. Telefon üzerinden yapılan güncellemelerde Mobil Veri ile yapıldığı zaman paket aşımı olup faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Telefonu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 ve üstü olmasına özen gosterin.
 3. Telefonu güncelledikten sonra stabil çalışması için hard reset atın. Akıllı telefonunuza nasıl hard reset atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

36 YORUMLAR

 1. Benim telefonumun model numarasi f700l ben 2. kdz yi yüklemem durumunda her hangi bi sıkıntı ile karşılaşmam değilmi bide telefonumun hafizasi silinirmi fotoğraflarım müziklerim vb?

  • LG G5 dahil tüm TR modeller için hangi güncelleme gelirse gelsin Türkiye tarafında firmanın izin vermesi gerekiyor lakin izin olmadığı için bootlaoder kilidi açılamaz.

  • Politikaya göre Güney Kore – Amerika – Avrupa ve Asya olarak izlenim gösteriliyor. Bu durumda H860 modelleri için tarih söylemek doğru olmaz ama uzun bir süre bekleneceğini düşünüyoruz.

   • H860 modelinde VoLTE desteği yok, H850TR modelin KDZ dosyasını bir şekilde yükleyebilirsiniz ama destek sağlanmaz

 2. Iyi gunler ben lg g5 se almayi düşünüyorum. Kaç gündür arastiriyorum ama sadece internet üzerinde satılıyor. Büyük marketlerin hiçbirinde yok. Telefonlarda fazla problem yaşandıgi için lg nin çok rağbet görmedigini ve Türkiyeden cekildigini söylediler. Ve servislerini de cok sıkıntılı oldugunu söylediler. Ama özellik bakımından bakınca telefon beni cezbediyor aklım karıştı o yüzden. Bir de hayalet ekran problemi varmış bu telefonda bazıları guncellemeyle düzeltildigini söylüyor. Var mi böyle bir sey?

 3. kolay gelsin bunu yüklersek kore değil avrupa modeli normal güncelleme gelirse kendisi günceller mi yoksa bu güncellemeyle mi devam eder kdz yi yüklersek

  • Bu güncellemeyi Avrupa modeli için yüklemeniz biraz zordur. Kullanacağınız manuel güncelleme programı olan LG UP buna izin vermeyecektir. Yüklediğiniz takidrde ise Avrupa modeli için sunulan güncelleme telefon üzerine gelmez.

 4. Yapma yaa diğer markalarda olduğu gibi LG G5de de thinq olsaydı al kamera olsaydı ön kamerada face id gibi kilit açma özelliği olsaydı gelişmiş ekran filtreleri ve değiştirilebilir çözünürlük olsaydı fena mı olurdu?

 5. Merhaba,android uygumanızdan yorum yazıp gönderdiğim halde sanırım gitmiyor,tarayıcıdan girince gidiyor.
  Lg G5 TR Oreo güncellemesini alması en iyi ihtimal ile ne kadar sürer?

  • Tahminimiz Eylül ayı sonuna kadar geleceğidir ama bu süre Ekim sonuna kadar da sürebilir. Şu an için ülkemiz modellerinde LG V20 ve LG Q6 modellerinin de alması bekleniyor

  • Güney Kore modelleri için dağıtılan güncelleme dosyasının düzenlenip LG G5 TR modelleri için düzenlenip uyarlanması gerekir. Bunun için bir geliştiriciye ihtiyaç vardır ve bu zaman alabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here