LG G5 Şarj Sorunu ve Aşırı Isınma Sorunu (ÇÖZÜM)

19
LG G5 Şarj Sorunu ve Aşırı Isınma Sorunu (ÇÖZÜM)

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan LG G5 V20b versiyon güncellemesi ile LG G5 şarj sorunu ve aşırı ısınma sorunları ortaya çıktı. Kendi kullandığımız telefonlarda son versiyon güncellemesi sonrası şarjın %40 oranında daha hızlı bittiği gözlemledik. V20b yazılım sürümü kullanan kullanıcılardan da aynı şikayetleri aldık. LG G5’de %100 tam dolum batarya bir tam günü çıkartırken şuanda tam dolu batarya günün yarısında bitiyor.

  LG G5 Şarj Sorunu ile Aşırı Isınma

Son günlerde telefonun şarjı normalden daha hızlı bitiyor ve aşırı derecede ısınıyorsa yazılım ile alakalı bir sorununuz var demektir. LG G5 modeli şuanda V20b versiyonunu kullanıyor ve V20a yazılım versiyonuna göre daha fazla şarj tüketiyor. Aynı zamanda son güncelleme telefonun aşırı ısınmasına neden oluyor. Bu sorundan kurtulmak için size yapmanız gerekenleri anlatacağız.

LG G5 Android 7.0 V20a yazılım versiyonu pil kullanım süresi.

Şunu da belirtmek isteriz, LG G5 modellerinin hepsinde bu sorun olacak diye bir durum yok. Biz sadece bir kaç modelde yazılım sorunu tespit ettik ve V20a yazılımına geri döndüğümüzde şarj ve ısınma sorunu ortadan kalktı. Sizde her hangi bir sorun olmaya bilir, bu yüzden sizin bir işlem yapmanıza gerek yok. Sorun yaşayan yada sorun olduğunu düşünen kullanıcıların aşağıda işlemleri yapıp yazılım versiyonunu V20a’ya düşürmeleri gerekmekte.

LG UP ile eski yazılıma geri dönebilirsiniz. İlk kez LG UP programını kullanacaksanız gerekli dosyaları buradan indirebilir ve yükleme rehberine ulaşabilirsiniz. LG UP programını daha önce kullanan arkadaşlar aşağıdan LG G5 .dll dosyasını ve H850TR V20a KDZ dosyasını indirip işlemleri gerçekleştirebilir.

Unutmayın; Yapacağınız hatalardan LGDestek sorumlu değildir! LG UP ile yazılım yükleme hakkında deneyiminiz bulunmuyorsa buradan LG yetkili servisi ile iletişime geçip işlem yaptırabilirsiniz.

19 YORUMLAR

 1. Arkadaşlar bende h858 g5 speed var ekran açık kalma süresi zar zor 4 saati görüyorum çoğu zaman görmüyor.
  Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz garanti servisine yollamalı mıyım?

 2. ben geçen eylülde aldım G5, günde 2 defa bataryayı full etsemde bazen yetmiyo sarj, ayrıca şuanda telefonum sarj almıyo. bunu bile pcde yazıyom. sarj kablosunu bastırarak kullanıyorum bastırmadığımda almıyo sarjı

 3. Burada paylaşılan sürümü yükleyerek 20 d den 20 a ya dönüş yaptım şarj ve ısınma açısından değişen bişi olmadığı gibi çılgınlar gibi ghost screen oluyor , geri döneyim dedim ota dan güncelleme hatası veriyor lg bridge ile deneyim dedim güncelleme için görünenen sürüm h85020d çıkıyor başla diyorum sunucu hatası diyor .Lg bridge yi kaldırdım tekrar kurdum ,dns değiltirdim olmuyor.Kısacası artık resmi güncellemeleri bu şekilde alamayacağım gözüküyor , ota güncelleme hatasında da uyumlu olmayan yazılım gibi bir şey diyor. Ben bu durumdan nasıl kurtulucağım önerisi olan var mıdır?

 4. LG G5 hiç bir şekilde tam günü çıkarmıyor uydurmayın böyle saçma şeyleri 2K ekrana 2800 mAh koyup dalga geçiyorlar bide siz tam günü çıkarıyor diye yazıyorsunuz LG G5 ule tüm gün %0 parlaklik ilede kullansanız günü çıkartmıyor öyle bir şey unutun

   • 9 ayda 3 tane LG G5 kullandım ilki hariç diğer ikisinin ekran süresi 3.30 saati geçmedi full parlaklık (otomatik kapalı) ve wifiye bağlı evde kullandım kasmasını donmasını geçtim artık ilk telefon standarttı ne yaparsam yapayım 4 saatin altına inmezdi 6 saati görmüşlüğüm bile vardı hiç akıl edememişler mi 2800’ün yetersiz olduğunu yazılım çok iyi olur tamam derizde yazılımda berbat telefonda hayvan gibi donanım var her oyunda kasma donma takılma sorunu yaşıyorum avrupa stock romu ile denedim türkiye stock romu ile denedim hep aynı manasız manasız kasma donma takılma oluyor arada sırada arayüzde de saçmaladığı oluyor anlamış değilim bunu söylediğimde çoğu kişi kullanmasını bilmiyorsanız almayın diyor bu çok komik bir şey ben daha önce galaxy s3 kullandım taş gibi telefondu romla falan idare ediyordu adam gibi telefona geçelim dedik neredeyse s3 ten farkı yok oda kasıyordu arada buda arada kasıyor ben servise gidip ne yapmalıyım ? bunları söylesem yazılım atıp geri mi verecekler ? alın telefonu kullanın 1-2 hafta ne anlatmaya çalıştığımı çok iyi anlayacaksınız ben bu durumdan bıktım telefonun piyasasıda yok satmaya çalışıyorum alan yok siz lg destek olarak bana çözüm yolu gösterirmisiniz ? THH lik bir durumda yok

   • Kullandığım en dandik telefon dur g5 almadan bir düşünün derim. Durup dururken ken hiç oynamayın saatte en az yüzde 10 sarj yiyo 3 kere bataryası değişti.servise napıyım diyorum serise ver diyo telefonu benden çok onlar kullandı.siz siz olun yani siz olun lgye bakmayın….

 5. Ohoo ben h850tr cihazımda 1.5 aydır h850 v20c romu kullanıyorum bir problem yok gayet de iyi çalışıyor. İşin ilginç yanı telefon açılışta hata da vermiyor. Aynı şekilde h850 v20b romu da kullandım onda da sıkıntı yoktu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here