LG G5 SE’nin Özellikleri Netleşti

0
598

Bir süre önce LG tarafından G5 modelinin yanına yeni bir cihaz konumlandıracağını duyurmuştuk. Ve o model LG G5 SE oldu.

Ancak şaşırtıcı bir nokta var ki oda her iki cihazında kasa yapısı ve tasarım olarak birbirine çok benzemesi. Yani Magic Slot özelliği LG G5 SE’de de biz kullanıcılara ulaşmayı başaracak. LG G5 SE’nin farklılığı kardeşi olan G5’den donanım tarafında oluyor. İşlemci ve bellek seçimleri G5’in gerisinde kalıyor. LG G5’te Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisi tercih edilmişti. LG G5 SE modelinde ise Qualcomm Snapdragon 620 işlemcisi yer alacak. Bu işlemci de dikkat çeken özellik işlemci hızının 1.8 GHz olması.

Cihaz 4G destekliyor. Ayrıca mimari itibariyle 21 MP’e kadar kamera kullanımına izin veriyor. G5 SE modelinde bellek kapasitesi de bir miktar azaltılmış durumda. LG G5’de gördüğümüz 4 GB RAM, LG G5 SE modelinde 3 GB olarak geliyor. Bu modelde 5.3 inç’lik Quad HD ekran yer alıyor. Kamera olarak 16 MP arka ve 8.0 MP ön kamerası mevcut. Cihazın diğer bir farklılığı ise düşük seviyedeki donanımı itibariyle LG G5 SE’nin 0.4 mm kadar daha ince bir yapısı var. Tabiki bunu iki cihazı yan yana koymadan anlaşılması güç bir durum.

  LG V50 Model Numarası Hakkında İlk Bilgi Sızdırıldı!

LG G5 SE’nin Türkiye’de ve satış fiyatı ile ilgili bir bilgi henüz yok. Kesinleşmesi dahilinde paylaşıyor olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here