LG G5 T-Mobile Android 8.0 Oreo Güncellemesi Dağıtıldı

27
2215

Oreo güncelleme listesinde yer alan modüler telefon LG G5 için güncelleme dağıtımları sürüyor. İlk olarak Güney Kore ile başlayan güncelleme dağıtımı sonrasında Kanada üzerinde gerçekleştirildi. Yeni yapılan dağıtımla birlikte LG G5 T-Mobile modeli için Android 8.0 Oreo dağıtımı gerçekleştirildi.

LG G5 T-Mobile Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Yapılan sistem güncellemesiyle birlikte LG G5 T-Mobile modelleri için Android 8.0 Oreo işletim sistemi verilmiş oldu. Android ekosistemine 6.0 Marshmallow ile giriş yapan akıllı telefon daha sonra 7.0 Nougat güncellemesi almıştı. Uzun süredir Oreo bekleyen akıllı telefon için dağıtımlar Ağustos ayında başladı. Firmanın Eylül ayı sonu içerisinde güncellemeyi dağıtmış olduğu 3.model olan LG G5 H830 için güncelleme takvimi tamamlanmış oldu.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H83030c
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Ağustos 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 1.7 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki: H83030c_00_0817.kdz

LG G5 T-Mobile Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G5 H830 modeli için dağıtılan Oreo güncellemesini yapmak için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edip OTA yöntemini deneyin.

  LG G7 Verizon Android Pie Güncellemesi Dağıtıldı

İlk yöntemde güncellemeye ulaşamayanlar bilgisayardan yardım alarak güncelleme/yedekleme programı olan LG Bridge programını kullanabilir. Bu programla ilgili dosyalara ulaşmak ve bilgileri öğrenmek için buraya tıklayın.

Güncelleme kontrollerinde sonuca ulaşamayanlar kendileri tarafından kullanacakları ve manuel güncelleme programı olan LG UP ile güncellemeyi yapabilir. Bu programla güncelleme yapmak için yukarıda verilen KDZ dosyası linkinden güncellemeyi indirip buraya tıklayarak LG UP ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Android 8.0 Oreo ile Gelen Yenilikler

 1. Özellikle Pixel arayüzü ile tanıtılan 3D Touch özelliğiyle birlikte birkaç uygulamada üstüne sert basıp bırakıldığında kısayollara ulaşma eklentisi geldi.
 2. Sony firmasının özelliği olan LDAC ses çıkışı, kablosuz Bluetooth kulaklıklarla birlikte kullanbilme desteği verildi.
 3. Tüm akıllı telefonlar için söylenen performans ve batarya iyileştirmesi LG G5 H830 modeli için de yapıldı.
 4. Herhangi bir uygulama içerisindeyken sanal tuşları ve bildirimleri gizleme özelliği getirildi.
 5. Uygulama ikonlarında değişiklikler yapılarak yeni ikon görselleri eklendi.

27 YORUMLAR

 1. lg g5 t-mobile telefonumu lg bridge üzerinden güncelledim. Sonrasında telefon şebekesi kilitlendi. Şu an sim kartımı kullanamıyorum. Bu t-mobile üzerinden mi yapıldı? Bunu nasıl kaldırabilirim?

  • T-Mobile operatör telefonu olduğu için o operatör üzerinden yapılmıştır. Telefona stabil olması için hard reset atabilirsiniz, sorun için ise akla ilk gelen çözüm root olmaktadır.

   • Dediğiniz gibi operatör üzerinden yapılmış. Hard reset attım ama değişen bişey olmadı. Çözüm öneriniz root mu? Başka yolu var mı? g5 h830 root atılıyor mu? Nasıl atabilirim? İyi günler.

   • Bununla ilgili XDA Forum sitesine girip LG G5 kategorisinde açılan başlıkları okuyabilirsiniz. Ek olarak kendiniz de bir başlık açıp yardım isteyebilirsiniz.

 2. Lg g5 telefonum yazılım güncellemesi nuoget gözüküyor yazılım kontrol et diyorum son sürüm kullsnıyorsun diyor nasıl oreo yazılımına geçerim ? Birde ekran yapışması sorunu geçer mi

  • Ekran yapışması sorunu birçok akıllı telefon kullanıcısı arasında Ghost Screen olarak geçer. Bu sorundan kurtulmak için aşağıdaki linke tıklayıp reklamı geç diyerek uygulamayı 1 gün ücretsiz deneyebilir ve yaşadığınız deneyime göre satın alabilir ya da vazgeçebilirsiniz;

   http://link.tl/1PCA9

   Güncelleme ilgili olarak telefonunuz Avrupa ya da Türkiye kayıtlı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden güncelleme gelmediği için son sürüm kullanıyorsunuz uyarısı alıyorsunuz. Güncellemenin dağıtılmasını beklemeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here