Genel olarak LG akıllı telefonların bir çoğunda bulunan Quick Remote uygulaması, Telefonu, televizyon kumandası olarak kullanmaya yarıyor. LG G5 genel özellikleri oldukça dikkat çekici bir model olduğunu söyleyebiliriz. Modüler yapısı ile LG G5 gözleri üzerine çekiyor.

Şimdi sizlere Quick Remote uygulaması nasıl kullanacağınız hakkında bilgiler vereceğiz. LG G5’in Quick remote programı telefonunuzu  evdeki  televizyonunuz, set üstü kutunuz, ses sisteminiz ve diğer cihazlarınız için bir Evrensel Uzaktan Kumandaya dönüştürür.

LG G5 Quick Remote Uygulaması Nasıl Kullanılır?

1- Durum çubuğuna dokunup aşağı kaydırın ve lg-g5-quick-remote simgeye tıklayınız > UZAKTAN CİHAZ
EKLE seçeneklerine tıklayın.

(Eğer durum çubuğunda göremiyorsanız aşağıdaki adımı yapınız)

  [ROM][7.1.1][H850] LG G5 Resurrection Remix N Kurulum Rehberi

İlk önce bildirim çubuğunu aşağıya kaydırın. kumanda ayari kırmızı ile işaretli bölüme giriş yapın.

Daha sonra açılan ekranda. quick remote Quick Remote uygulamasını resimde ki gibi işaretleyin.

2- Cihazın türünü ve markasını seçtikten sonra ekrandaki talimatları uygulayarak cihazı yapılandırın.

3- İlk kurulumu gerçekleştirdikten sonra, QuickRemote uygulamasına bildirim panelinden kolayca erişebilirsiniz. Bildirim panelini açın ve QuickRemote fonksiyonlarını kullanın.

Not: QuickRemote, sıradan bir uzaktan kumanda kızılötesi (IR) sinyalleriyle aynı şekilde çalışır. QuickRemote işlevini kullanırken telefonun üst kısmındaki kızılötesi sensörün üzerini kapatmayın. Bu işlev modele, üreticiye veya servis şirketine bağlı olarak desteklenmeyebilir.

1 YORUM

  1. Malesef bu anlatım lg g5 için değil.lg g5 bildirim alanına kumanda uygulaması eklenmiyormuş lg’nin resmi müşteri hizmetleri servisine sordum. Acaba anlatımı gerçek bir lg g5 üzerinde yapsaydınız malum bu lg g5 üzerindeki resimler değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here