LG G5 ve LG V10 Verizon Modellerine Güncelleme Geldi

5
1165

Geçtiğimiz MWC 2016‘da dünyanın ilk modüler akıllı telefonu ünvanı ile piyasaya çıkan LG G5, yapısında bulundurduğu Qualcomm Snapdragon 820 işlemci ve çift arka kamerasıyla bizlere üstün performans sunuyor. Haziran ayında 2 güncelleme alarak ülkemizde 1 Nisan 2016’da aktifleşen 4.5G teknolojisi ile VoLTE güncellemesinin desteği ile görüntülü konuşma imkanı sundu. Ülkemizde LG H850TR koduyla satılan LG G5‘in diğer modellerinden öncü olan Verizon modeli LG VS987 için bugün güncelleme geldi. Güncellemenin içeriğinde ise “Wi-fi Calling” özelliği dikkat çekiyor.

LG G5 Verizon ve LG V10 Verizon, Wi-fi Calling Güncellemesi

Güncellemenin içeriğinden önce sürümü LG G5 Verizon modeli için VS98713A olarak geçmektedir. Wi-fi Calling özelliğinin yanı sıra güncelleme içeriğinde Ana Ekran ile ilgili bilgiler de yer almaktadır. LG G5’in Uygulama Menüsü olmayan bir arayüze sahip olması, güncellemeyle bu mümkün kılınmış. Google Play Store’dan 3.parti uygulamalar indirip Uygulama Menüsü olan ve özelleştirilebilen launcherlar yerine LG, güncelleme ile bu imkanı sunmuş durumdadır.

  LG V10 ve LG V20 İkinci Ekran Nasıl Ayarlanır?

Bir diğer güncelleme detayı ise USB yönetimi ile ilgili verilmiş. Güncellemenin ardından resimde de görebileceğiniz gibi dosya transferi, fotoğraf transferi, internet paylaşımı ve birkaç özellik USB yönetimine eklenmiş.

lg g5 wifi

Asıl güncelleme detayı ise hiç şüphesiz Wi-fi Calling. Bu özellik ile birlikte artık kullanıcılar 4.5G veri hattına zorunlu kalmayacak Wi-fi üzerinden görüntülü arama yapabilme imkanı yakalayacak.

Güncellemenin son detayı ise LG Health uygulamasıyla ilgili bilgi vermektedir. Egzersiz için gerekli ve gayet sağlıklı bir program olan LG Health arayüzüne birkaç egzersiz ekleneceği güncelleme detaylarında belirtilmiş.

Güncellemenin LG V10 VS990 üzerindeki etkisi ise Wi-fi Calling ve USB yönetimine yönelik verilmiş. Bu güncellemenin sürümü ise LG VS99023A olarak geçmektedir.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here