LG, güncelleme politikasına LG G5 akıllı telefonuyla devam ediyor. Yapılan yeni dağıtımda LG G5 Verizon modeli için Android 8.0 Oreo sunuldu. 21 Eylül 2018 tarihi itibarıyla ilk olarak LG G5 T-Mobile modeline güncelleme sunan firma bir ilke imza attı. Kendi güncelleme politikasında bir günde iki modeline güncelleme sunarak hızını kanıtlamış oldu.

LG G5 Verizon Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Yapılan yeni güncelleme dağıtımı ile birlikte LG G5 Verizon kullanıcıları rahatladı. Uzun bekleyişin ardından LG G5 V987 kullanıcıları, yeni sistem güncellemesi olarak Android 8.0 Oreo işletim sistemine kavuştu. Güncelleme politikasında uzun süren bekleyişi bozan LG G5 Verizon modeli yepyeni bir sistemle yenilendi.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: VS98730c
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Ağustos 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 1.9 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki:

Android 8.0 Oreo ile Gelen Yenilikler

 1. Picture in Picture modu eklenerek herhangi bir uygulamayı kullanırken arkaplanda YouTube da kullanılabilecek.
 2. Android Güvenlik Yaması güncellenerek açıklara karşı önlem alındı.
 3. Pixel arayüzü ile yayılan 3D Touch özelliği sayesinde sistem uygulamalarının kısayollarına ulaşma eklentisi getirildi.
 4. Bildirimleri kontrol etme özelliği eklendi. Herhangi bir uygulamanın bildirim ayarlarını özgürce değiştirebilirsiniz.
 5. Sistem üzerinde performans ve batarya iyileştirmesi yapıldı
 6. Herhangi bir uygulama içerisindeyken sanal tuşları ve bildirimleri gizleme özelliği getirildi.
 7. Uygulama ikonlarında değişiklikler yapılarak yeni ikon görselleri eklendi.
  LG Android 10 Beta Arayüz Görüntüleri Ortaya Çıktı

LG G5 Verizon Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Güncelleme, firma tarafından LG G5 VS987 modeline OTA üzerinden sunuldu. Bu yöntemle güncelleme yapmak için  Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

Bu yöntemle güncellemeye ulaşamayan kullanıcılar bilgisayar üzerinden LG Bridge programı kullanarak güncellemeyi yapabilir. Bu programla ilgili bilgileri öğrenmek ve indirme için buraya tıklayın.

LG Bridge programıyla da güncelleme yapamayanlar son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile KDZ dosyası indirip güncelleme yapabilir. LG UP ile ilgili dosyaları indirmek için ve kullanım rehberini görmek için buraya tıklayın.

38 YORUMLAR

 1. Merhaba Lg G5 H850 cihazım güncelleme sonrası yavaşladı. Özellikle oyunlarda performansın düştüğüne eminim. Sanırım ekran kartı fazla zorlanıyor. Eski sürüme geçemiyor muyuz?

 2. Ben LG G5 Verizon kullanıcısıyım bana geldi yükledim oldukça iyi telefon çok hızlandı simgeler zaten efsane uygulamalar şıp diye açılıyor hayatımda böyle sistem görmedim.

 3. İYİ GÜZEL AMA BEN BİR ŞEYİ ANLAMADIM ŞİMDİ G5 E NEDEN HEPSİNE BİRDEN GELMİYOR DA SADECE BÖLÜM BÖLÜM GELİYOR VE LG UP PROGRAMLARI HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR NEDEN YAZILIMLAR BİR BİRİNE UYMUYOR YANİ LG GÜZELDE ŞU GÜNCELLEME POLİTİKASI ÇOK SAÇMA 1 AY OLDU HALEN DAHA 850 MODELLERİNE BİR SES YOK EN SON BİZLERE YOLLUYOR TELEFONU ALIRKEN TR MODELİ ALMIYORUZ AMA BİZ ALDIĞIMIZ AVRUPA MODELİ DE YAZILIM GELMİYOR TELEFONDA V20J-ISR-XX YAZIYOR HANGİ KDZ Yİ İNDİRECEĞİZ YADA NASIL ANLAYACAĞIZ HANGİ KDZ UYDUĞUNU TELEFONUMUZA

  • Her ülkenin kendi altyapısna göre modem ve baseband yazılımları farklılık gösteriyor. Bu yüzden özellikle şebeke üzerinde sıkıntılar olacağından yazılımlar tüm telefonlar için değil bölge bölge dağıtılıyor.

  • Hiçbir şekilde güncellemelerde tarih veremiyoruz. Resmi açıklama gelirse tarih paylaşımı yapıyoruz. LG G5 akıllı telefonu için şu an Amerika bölgesinde güncelleme yapılıyor. Bu süreç tamamlandıktan sonra Avrupa modellerine geçiş olacaktır.

  • Bu sürümü yüklemeye çalışsanız da yüklenmeyecektir. Farklılıklar olduğu için hata verecektir. LG G5 H850TR modeline güncelleme ne zaman geleceği konusu belli değil. Açıklama veya herhangi bir bilgi sızıntısı olursa paylaşılmış olur.

 4. Benim Lg g5 h860 vardı anakart değişti garantiden h850-tr taktılar güncelleme otadan gelmiyor lg up ile kurabilirsem h850 mi h850 tr mi kurmam gerekiyor ve ai cam le alakalı gelişme var mı ?

  • Amerika bölgesi tamamlandıktan sonra Avrupa için dağıtım başlayacaktır. Bu süreç 2 hafta içerisinde gerçekleşir diye düşünüyoruz.

  • Yurtdışı modelinizin herhangi bir bölgeye kayıtlı olması gerekir. Bunu öğrenmek için aşağıdaki linke girip reklamı geç diyerek boş yere IMEI numaranızı yazın. Eğer IMEI numaranız orijinal değilse güncelleme size gelemyecektir.

   http://link.tl/1PCCp

  • Modelinizin hangi bölgeye kayıtlı olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayıp boş yere IMEI numaranızı yazın. Sayfanın açılması için reklamı geç butonuna basın. Açılacak site, LG firmasının orijinal KDZ sayfasıdır.

   http://link.tl/1PCCp

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here