Dünyanın ilk modülel akıllı telefonu LG G5 için bugün yayınlanan yeni güncelleme ile Standart Menü sistemine geçiş yapılabiliyor. Ana ekran başlatıcısını hedef alan yeni güncelleme ile Menü sistemine geçiş yapılabiliyor. İlk olarak LG G5‘de karşımıza çıkan UX 5 arayüzü ile kaldırılan menü yapısı, kullanıcıların şikayetleri üzerine Menü sistemine tekrar geçiş yapıldı.

Yeni güncelleme uygulama menüsünün kaldırılması nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan arayüzü eski yapısına geri getiriyor. Stok Android deneyimi ve Android tabanlı kullanıcı arayüzlerinin büyük bölümü iki katmanlı olarak karşımıza çıkıyor. İlk katman olarak adlandırılan ana ekrana kullanıcılar uygulama, widget ve diğer kısayolları ekleyebiliyor.

  LG G8 ThinQ Android 10 Final Güncellemesi Verildi

lg g5 ana ekran

Kullanıcılardan eleştiri alan yeni düzen neyse ki güncelleme sonrası eski haline getirildi. LG G5 kullanıcıları telefonlarında “Ayarlar> Telefon hakkında> Güncelleme Merkezi> Uygulama Güncellemeleri” yolunu izleyerek ana ekran başlatıcı uygulamasının yeni sürümünü indirebilir.

LG yeni güncellemeyle uygulama menüsü sistemini zorunlu kılmıyor. Dileyen kullanıcılar Ana Ekran ayarlarından eski düzeni kullanmayı sürdürebilecek.

10 YORUMLAR

  1. Benim sorunum konusunda yardımcı olurmusunuz? sorunum haziran20 sinde lg5 cep telefonunu aydında turkcell Kafkas iletişimden fatura üzerine aldım. Güncellemelerden dolayı fotoğraf çekimlerinden dolayı İstanbul Şengüller servisine gönderdim sorunum çözüldü fakat telefonda yavaşlama ve kasma meydana geldi bu seferaydindaki lg servisine gönderdim sorun ise rehberdeki numaralar kendi kendine sıliyor daha öncede aynı sorundan dolayı gönderdim 3 ayda 3.kez servise gönderdim sorunumu sosyal medyada dillendirmeme rağmen lg ithalatçı firma şahsıma ulaşma gereği duymadı kendilerinden ricam telefonunum yerine yeni cihaz vermeleridir moralin sıfır lg ithalatçı firmadan mağduriyetimi göndermelerini istiyorum ayrıca telefonun rmi tam çalışmıyor

  2. G5 in ayarlarina bakarken Genel- telefon hakkinda-guncelleme merkezi-uygulama guncellemesi-yukaridaki 3 noktadan ayarlar- lg g5 uygulama güncelleme için yasal belgeler kismini kapattim. Su an soluk görünüyor. Ayni yerden tekrar acamiyorum. Yapilacak bir sey var mi ya da bir zarari olur mu? Acillllll

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here