Eski amiral gemisi akıllı telefon LG G6 için geliştiriciler ellerinden geleni yapmaya devam ediyor. Özellikle akıllı telefonun güncel kalması için büyük çaba sarf eden geliştiriciler bir sistem daha inşa etti. İnşa edilen sistemle birlikte LG G6 Android 10 Q güncellemesi almış kadar oldu. Eskiden CyanogenMod olarak bilinen ve yeni adıyla LineageOS olarak hayatımızda devam eden ROM sistemi geliştirildi.

LG G6 Android 10 Q ROM Çalışan Özellikler

 • Ses
 • Bluetooth
 • Kamera (Portre modunda ekran döndürme ve resim kırpma özellikleri devre dışı)
 • GPS (konum)
 • Kulaklık
 • NFC
 • SIM (şebeke)
 • Dahili depolama
 • Arayüz
 • Wi-Fi

Android 10 Q için Gerekli Dosyalar

 • LG G6 Android Q Custom ROM dosyası indir; (indirmek için modelinize uygun linke tıklayın.)
  H870
  H872
  US997

LG G6 Android 10 Q Kurulum Rehberi

 1. Telefonunuzdaki verilerin silinme durumu olacağından yedeğini alın.
 2. İşlemleri uygulayabilmek için telefonunuzun sürümüne Root & TWRP işlemlerini uygulayın.
 3. Root ve TWRP olayını geçtikten sonra telefonu TWRP Modu’na alın.
 4. İlk olarak Backup kısmına girip tüm seçenekleri seçerek telefonun sistem yedeğini alın. (Telefonda halihazırdaki yedek alınarak oluşabilecek sorunlara karşı önlem alınmaktadır.)
 5. Yedek işlemini geçip kurulum için varolan sistemi temizlemek gerekir. Bunun için TWRP ana menüsünde Wipe > Advanced Wipe adımlarını takip edin. Burada bulunan Dalvik Cache, Cache, System ve Data seçeneklerini seçip temizleyin.
 6. Düzgün bir kurulum için indirmenizi istediğimiz TWRP dosyasını Install bölümünden bulup flashlayın ve ana menüye dönüp Reboot > Recovery adımlarını takip edin.
 7. Telefon yeni TWRP sürümüyle açıldıktan sonra tekrar Install bölümüne girin ve ROM dosyasını flashlayın.
 8. Son olarak telefonu yeniden başlatın.
  Kamera Durduruldu Hatası Çözümü

NOT = Bu ve bunun gibi Custom ROM sistem yüklemelerinde yükleyen kişinin başına gelebilecek her türlü sorundan LGDestek.Net sitesi sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk, bu ve bunun gibi sistemleri yükleyen kişiye aittir.

20 YORUMLAR

 1. Ahmet bey lg g6 pie güncellemesi sonrası otg kablosu hata vermeye başladı hard reset yaptım fabrika ayarlarına döndüm usb hata ayıklayıcı açtım düzelmedi en son oreo döneyim dedim oda hep hata verdi ne yapabilirim

 2. Merhaba kardeşim. Uzun zamandır bu rom işleriyle uğraşırım çok rom flashladım telefonlarıma.
  Acaba bu romu yüklesem stock roma göre bir eksiklik hisseder miyim sence?
  Ve bu romun daha güncel bir sürümü var mı acaba? Son 3 ay içinde güncellendi mi acaba?
  Sence oyun performansı ve şarj performansında iyileşme olur mu?
  Bugün yüklemeyi düşünüyorum hemen cevap verebilirsen çok iyi olur.
  Teşekkürler şimdiden.

  • Telefonunuz TR kayıtlıysa zaten yükleyemezsiniz. Bunun haricinde ROM sistemiyle ilgili olarak yeni güncelleme yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor. Son olarak 30 Aralık 2019 tarihinde inşa edilen sistem mevcut. Saf android tabanı üzerine kurulu olduğu için işlemler stok android platformuna göre hızlı gelebilir lakin birkaç geliştiricinin yapmış olduğu sistemler ilk başlarda hep hatalı olur ve bu hatalar düzenlendikçe sistem en iyi haline getirilir. Bu yüzden oyun ve sistem performansını denemeden bir şey demek doğru olmaz.

  • Elimizde Avrupa modeli LG G6 olmadığı için maalesef yüklemeyi gerçekleştiremiyoruz dolayısıyla video çekimini de yapamıyoruz.

  • Saf android olduğu için genellikle daha hızlı çalışmaktadır. Stock android üzerinde bulunan bazı özellikler custom rom üzerinde bulunmamaktadır. Aynı şekilde custom rom üzerinde bulunan özellikler de stock android üzerinde bulunamayabiliyor

 3. Merhaba,
  ben bu rom olayını denemek istiyorum, ancak birkaç sorum olacak:
  •bir cihaz için rom inşa edilmesi, o cihazın desteğinin sona erdiği anlamına mı gelir? veya rom neden inşa edilir?
  •rom yüklediğimde, mevcut android sürümünde yaşadığım sorunlar örn: çift mikrofon özelliğinin ses kayıtta çalışmaması, sadece video esnasında aktifleşmesi, vb. düzelme imkanı var mıdır?
  •bu paylaştığınız stock rom’u yüklersem, garantim düşer mi?
  beni bu konularda aydınlatırsanız çok sevinirim, zira LG sağ olsun bizi aklından bile geçirmiyor güncellemeler konusunda, bari rom deneyelim işe yarar birşeyse.

  • Merhaba, öncelikle ROM atabilmeniz için Bootloader Kilidi açmanız gerekmektedir. Bununla ilgili olarak sitemizde makale bulunmaktadır. Türkiye modellerinde henüz bu destek maalesef sağlanmıyor.

   1-ROM inşa edilmesi genellikle o akıllı telefonun resmi güncelleme desteğinin sona erdiğine işaret edebilir ancak geliştiricilerin çoğu tamamen akıllı telefonların güncel kalması için bu ROM sistemlerini inşa eder. Bu inşa edilen ROM sistemler, firma tarafından bize sunulan sistemlerde kullanılamayan özelliklerin kullanılmasına olanak sağlayabilir ve çeşitli özellikler ekleyip denememize imkan sunabiliyor.

   2-Bazı ROM sistemler, firma tarafından sunulan sistemlerden daha sağlıklı olur lakin yeni inşa edilen sistemlerde çeşitli özellikler genellikle çalışmayabilir. Bu tamamen ROM sistemi inşa eden geliştiriciye bağlıdır.

   3-Yüklerseniz telefonunuz garanti dışı kalır.

  • Avrupa ve diğer bölgelerdeki modellerin Bootloader Kilidi özelliği açılabildiğinden kolaylıkla yükleyebilirler. Şu an için bu desteği sadece Türkiye modelleri alamıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here