LG G6 Android 9.0 Pie Güncellemesi Avrupa’da Başladı!

26
1653

Uzun süredir beklenilen yeni işletim sistemi Android 9.0 Pie, LG G6 için dağıtılmaya başlandı. Dağıtılan yeni güncellemeyle LG G6 Android 9.0 Pie yazılımı sağlanmış oldu. İlk olarak Güney Kore modelleriyle başlayan firma, yeni güncelleme dağıtımını Avrupa modelleri için gerçekleştirdi.

LG G6 Android 9.0 Pie Güncellemesi

LG G6 akıllı telefonu için Avrupa’da dağıtılmaya başlanan yeni işletim sistemi Android Pie, kullanıcılara hem LG Bridge programı hem de OTA üzerinden dağıtıldı. Akıllı telefon modeli için yeni yeni dağıtılan güncellemeyle birlikte birkaç yenilik ve yeni güvenlik yaması da sağlanmış oldu. Güncellemeyi alan LG G6 Avrupa modelleri, Mayıs ayı güvenlik yamasına ve V30a versiyonuna sahip oldu.

 • Android sürümü: 9.0 Pie
 • Yazılım Sürümü: H87030a
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Mayıs 2019
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım NumarasıOPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 2.25 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki: H87030a_00_OPEN_EU_OP_0409.kdz
  LG V30+ Türkiye Android 8.0 Oreo Güncellemesi Başladı

LG G6 Avrupa Pie Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Telefona gelen güncellemeyi OTA üzerinden gerçekleştirmek için telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeniz gerekmetkedir.

Bu güncellemeyi yapmak için bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızda LG Bridge programı ile güncellemeyi yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgi için buraya tıklayın.

Henüz güncellemeyi almamış olan LG G6 kullanıcıları, Avrupa modelleri için dağıtılan KDZ dosyasını kullanarak akıllı telefonuna yeni işletim sistemini kurabilir. Bunun için gerekli olan program ise LG UP oluyor. Bu programla ilgili tüm detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Güncellemeyi yapmadan önce şarjın en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
  2. Güncelleme sonrası stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Bunun için buraya tıklayarak nasıl atılacağını öğrenebilirsiniz.
  3. Telefon üzerinden gerçekleştireceğiniz güncellemelerde mutlaka wi-fi ağını kullanın.

26 YORUMLAR

 1. avrupa yazılımını kurdum,kişisel görüşüm iyi 3 g bağlantı hızında türkiye oreo yazılımına göre güzel bir iyileşme var,lakin full hd 60 fps ve 4 k video çekim ayarlanamıyor artık

 2. 9.0 güncellemesini yaparken hata verdi (cihaz %99 pcdeki %100 iken) ve cihaz firmware update modunda kaldı bütün cözüm önerilerini defalarca denedim ve sonuş alamadım en baştan yazılım atmaya çalıştım( LG UP) oda olmadı herseferinde error:0x81000302 plase use latest dll hatası verdi %4te. cihaz yaklaşık 15 saatten beri firmware update modunda. cihazın şarjı bitti geri taktığımda ise yine aynı moda girdi. Ben bu problemi nasıl giderebilirim.Lütfen yardımcı olun. Öneriniz nedir?

 3. Ben bugün yükledim arkadaşlar. Şimdilik bir sorun yaşamadım. Hatta android 8 den iyi diyebilirim daha hızlı geldi bana. Gayet memnunum. Öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here