LG G6 EUR AI CAM Yazılım Güncellemesi Dağıtıldı

- Advertisement -

Günümüzde birçok akıllı telefon için sunulmaya başlanan AI CAM teknolojisinin yeni sahibi belli oldu. Güney Koreli firma, bu trendini LG V30s ThinQ ailesiyle başlatıp sürdürmeye devam ediyor. Bu başlangıcın şu anki son talihlisi LG G6 EUR modeller oldu. Yeni yapılan dağıtımla birlikte 2017 amiral gemisi modelin Avrupa modelleri için dağıtım gerçekleştirildi.

LG G6 EUR AI CAM Yazılım Güncellemesi

İlk olarak LG V30s ThinQ ve LG V30s+ ThinQ modelleriyle AI CAM dünyasına atılan LG firması, bu atılımı LG V30 ve LG V30+ modelleriyle güncelleme dağıtarak devam ettirdi. Bu devamlılığı sürdürmeye  kararlı olan firmanın sonraki durağı LG G6 modelleri oldu. Firma, ilk olarak LG G6 T-Mobile, LG G6 Verizon gibi Amerika modellerine dağıtımını gerçekleştirdi. Bu dağıtımları başarıyla gerçekleştiren firmanın sonraki durağı LG G6 EUR modelleri oldu. Resmi olarak 13 Temmuz 2018 tarihinde dağıtımı gerçekleştirilen güncellemeyle artık LG G6 EUR modelleri LG G6 ThinQ oldu.

- Advertisement -

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H87020b
 • Kernel Sürüm:  3.18.71
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.06.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.c3.1-00024-M8996FAAAANAZM-1.1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: H87020b_00_OPEN_EU_OP_0423.kdz

Yeni güncellemeyle birlikte LG G6 EUR modellerine QLens ve QR Code gibi yazılımsal özellikler getirildi. Bunun yanı sıra belirtilenlere göre Google Asistan desteği de sunuldu. Bu önemli özelliklerin yanı sıra akıllı telefonun Android Güvenlik Yaması güncellendi ve performans ile işlevsellik tarafından iyileştirmeler yapıldı.

  LG G4 ve LG V10 İçin Android 7 Güncellemesi LG Tarafından Onaylandı

NOT = LG G6 H870 EUR modeller için dağıtılan bu AI CAM güncellemesinin gelmesiyle birlikte akıllarda soru işareti olarak kalan “LG G6 H870 Türkiye modellerine gelecek mi?” sorusu da açıklığa kavuşmuş oldu. Bu yazılımı LG G6 Türkiye modelleri de alacak.

LG G6 EUR AI CAM Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni dağıtılan güncellemeyi yapmak isteyen LG G6 Avrupa modeli kullanıcıları telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA üzerinden güncellemeyi kontrol edip yapabilir.

Bu işlemde güncellemeyi bulamayanlar, bilgisayardan yardım alarak güncelleme ve yedekleme programı olan LG Bridge üzerinden güncellemeyi yapabilir. Bu programı indirmek ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

LG Bridge ile başarılı olamayanlar, yazı içerisinde verilen KDZ dosyasını indirip yine bilgisayardan yardım alarak LG UP programı sayesinde güncellemeye kavuşabilir. Bu programla nasıl güncelleme yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi OTA üzerinden yapan kullanıcılar, telefonun Wi-Fi ya da Mobil Veri ağından birine bağlı olup olmadığını kontrol etsin. Akıllı telefon üzerinden Mobil Veri ile yapılacak güncellemelerde paket aşımı sonrası faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Akıllı telefon güncellemesini yapmadan önce şarj seviyesinin en az %50 ve üzerinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Nasıl hard reset atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.
- Advertisement -
Ahmet Dizdar
LG akıllı telefonları üzerine yazılım güncelleme, root-rom rehberleri ve teknik servis bilgini.

92 YORUMLAR

 1. merhaba ben 8.0 Lgup ile güncelledim ve bu güncellemeyi de yükledim lakin lg lifes good takılı kaldı burdan kurtulmak için ne yapmam gerekir ?

  • Telefonu kapatıp hard reset atın. Telefon açılmazsa logoda takılı şekilde bilgisayara bağlayıp LG Bridge programıyla yükseltme hatalarını kurtarma yapın.

 2. Ahmet usta g6 ya yükledim LG logosunda kaldı 15 dk bekledim yine aynı hard reset attım açılmadı telefon sorun nerede acaba yardımcı olursan memnun kalirim

  • AI CAM, yazılımsal bir kamera teknolojisidir. Bu teknolojiyle çekilen fotoğrafta nesnelerin ne olduğu öğrenilebiliyor ve çekilen fotoğrafta yazılım, neyi çektiğini tespit edip ona göre özelleştirmeler yapabiliyor.

 3. LG G6 ota güncellemesinde kontrol yaptığımda en son sürümü kullanıyorsunuz diyordu. 2 gündür cihazınız henüz kayıtlı değil diyor. türkiyede başka cihazlarda güncelleme başladımı?

 4. Bu firmwareleri yükleyince volte ve vowifi kullanılamıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Mevcut Türkiye romunda bulunan ims apnsini eklesem de olmuyor.

  • Yurtdışında bulunan bölgelerde bahsetmiş olduğunuz özellikler aktif olmadığından siz de yararlanamıyorsunuz. Bunu sadece ülkemizdeki operatörler, ülkemiz modellerine güncelleme geldiğinde sağlayabilmektedir

 5. Merhaba. Bu sürüm önceki sürüm(H87020a_00_OPEN_EU_OP_0423) ile işlevler aynı mı yani batarya vs konusunda bir iyileşme var mı? Tek fark kamera mı?

  • Gelen güncellemeyle ilgili bildirilen yeniliklerde AI CAM özelliğinin geldiği ve performans ile işlevsellik tarafında iyileştirmeler yapıldığı yazmaktadır.

   • LG logosunda kaldı. Daha önce v20a yapmıştım sorun olmamıştı fakat bunda açılmadı. Lg bridgeden yazılım kurtarmayı deneyecem umarım telefon geri gelir 🙁

   • Telefonu kapatıp hard reset de atabilirsiniz ya da kapatıp download mode kısmına alıp eski sürümü atabilirsiniz. Yazı içindeki link güncellendi ve yakında DLL dosyalarıyla ilgili de bir ekleme yapılacak.

  • Beni baya uğraştırdı. 7.0 kdz dosyasini yükle. Tabi önce lg up programlarının hepsini sildim sonra geri yükledim. Bilgisayarı kapatip actim. Telefonu öyle gördü. Sonra 7.0 kdz dosyasini yükledim. Açılışta hata verdi hard reset attim düzeldi

  • LG Q6 modeli için Android 8.0 Oreo dağıtımı yapılacak lakin tarih konusunda net bir bilgi verilmediğinden bu konuyla ilgili açıklama yapamıyoruz

 6. Merhaba Yalçın ben. LG H870TR diye bir model kodu olduğunu gösteren herhangi bir kaynak verebilirmisiniz? Türkiye H870 olarak gösteriliyor İngiltere ile birlikte. Çok yerde model baktım Türkiye’de ve G6 cihazların hepsi kendi kullandığım dahil H870 koduma sahip. H870TR var mı varsa buna dağir resmi kaynak ya da satıldığı yer neresi? LG G6 model numarası diye arattığımızda Avrupa için ki bunun içinde Türkiye dahil edilmiş H870 çıkıyot H870TR değil. Anlamış değilim.

  • LG G6 Türkiye modelleri de H870 olarak lanse ediliyor. Bunu sadece ülkemizde yer alan LG G6 modellerinde yüklü gelen yazılım ile anlayabiliriz.

   • LG G6 içerisindeki baz ya da bölge ile alakalı yazılımda bu bölge farkı görülebiliyor diyorsunuz ki bunu bizim görmemiz biraz zor. Anladım çok da teşekkür ettim. Hala beklemedeyim çünkü direk Euro update yapıp VoLTE özelliğimi kaybetmek istemiyorum.

    Temmuz sonu geldi içeriden falan aldığınız resmi ya da resmi olmayan herhangi bir bilgi var mı Türkiye Android 8.0 ve CamAI için?

 7. merhabalar , ben bugün bu siteden yönlendirmeleri de kullanarak oreoyu (ai cam ile) yükledim. şuan için stabil umarım bir sıkıntı yaşamam. paylaşım ve detaylı yönlendirme için çok teşekkürler

   • ai cam olarak çok şaşırtmıyor … portre ya da sınıflandırmalı ai cam özelliği yok sadece Qlens var o da amazon ve pinterest gibi programlar için. Parlak mod (ortam karanlığında daha net fotograflar için) kameraya dahil oluyor ekstradan… ilk izlenim olarak şaşırtacak bir değişiklik yok. batarya için birşey diyemem dün akşam yükledim hala kurcalıyorum. oreo olarak genel olarak telefon kkullanımında kolaylıklar güzellikler var ama 😉

   • YAlnız Ahmet Bey bir sorum olacak. siteden yaptığımız yükleme cihazı garanti dışı bırakan bir uygulama değildir doğru muyum?

   • TR bir cihaza EUR modelin KDZ dosyasını yüklemek garanti dışı bir harekettir lakin orijinal sürüme geri dönülürse bir sıkıntı olmaz

 8. Merhaba arkadaşlar birkaç gündür g6 kullanıyorum telefon çok iyi herşeyi ile benim gözümde.
  Yanlız şarj konusu sıkıntılı geldi bana??
  Çok hızlı tükeniyor acaba şarj ekonomisi için öneriniz nedir??

  • Yeni alınan akıllı telefonlarda (tüm firmalar dahil) stabilizasyon süresi önemlidir. Telefon 1 hafta sonra pil tarafında stabil hale gelip verimli performans vermeye başlayacaktır

 9. Lg g6 yazılım gelmişti wifi olmadıgından yuklemedim sonra ertesi gun aradım bulamadım yazılım kısmında lg sorun var dedi ne zaman sorun gıderılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here