LG G6 amiral gemisi akıllı telefonun Avrupa modelleri için yeni güncelleme dağıtımı başladı. Firma tarafından başlatılan güncelleme dağıtımıyla birlikte Ocak ayı güvenlik güncellemesi verilmiş oldu. LG G6 EUR Ocak ayı güncellemesiyle yeni güvenlik yaması paketine de kavuştu.

LG G6 EUR Ocak Ayı Güncellemesi

Güncellemenin gerçekleştiği 9 Şubat 2019 tarihi itibarıyla LG G6 EUR Ocak ayı güvenlik güncellemesi dağıtımı yapıldı. Her ay düzenli olarak verilmeye çalışılan güvenlik güncellemelerinden bir yenisini daha alan LG G6 Avrupa modelleri, bu paketle birlikte performans ve işlevsellikte optimize, Google yamaları ve Android Güvenlik Yaması güncellemesi almış oldu. Akıllı telefon modeline verilen güncelleme ise V20h versiyonu ile sunuluyor.

  • Android sürümü: 8.0 Oreo
  • Yazılım Sürümü: H87020h
  • Android Güvenlik Yaması:1 Ocak 2019
  • Kernel Sürüm: 3.18.71
  • Yapım NumarasıOPR1.170623.032
  • Dosya Boyutu: ***MB (OTA)
  • KDZ İndirme Linki: H87020h_00_OPEN_EU_OP_0110.kdz

LG G6 EUR Ocak Ayı Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G6 Avrupa modeli kullanıcıları, bu güncellemeyi akıllı telefonları üzerinden yapmak için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek yeni güncellemeye ulaşıp indirme ve kurma işlemleriyle OTA yöntemini kullanabilir.

  [K580TR] LG X Cam V10m Güvenlik Güncellemesi Yayımlandı

Akıllı telefon üzerinden henüz güncellemeye sahip olamayan kullanıcılar, herhangi bir bilgisayardan yardım alarak firmanın sağladığı güncelleme/yedekleme programı LG Bridge üzerinden kurulumu gerçekleştirebilir. Bu programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

İki yöntemle de güncellemeyi yapamayan akıllı telefon kullanıcıları, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile güncellemenin KDZ dosyasını indirip kurulumu gerçekleştirebilir. Bu programla bilgisayar üzerinden bağladığınız akıllı telefonunuza güncellemeyi siz atabilirsiniz. LG UP programıyla ilgili tüm detayları ve dosyaları görmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Akıllı telefonunuz üzerinden yapacağınız güncellemelerde internet moduna dikkat edin. Bu tür güncellemelerde Wi-Fi ağını kullanmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılabilecek güncellemelerde internet paketi aşımı olup faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
  2. Telefonunuzu güncellemeden önce mutlaka şarjınızı kontrol edin. Telefonun şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
  3. Güncellemeyi gerçekleştirdikten sonra akıllı telefonunuzun daha stabil ve performanslı çalışması için hard reset atmanızı öneririz. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce yedek almayı unutmayın. Önerdiğimiz işlem ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here