Yerli topraklarda el üstünde tutulur bir şekilde ilgi gören LG G6 Güney Kore modelleri için yeni bir güncelleme dağıtıldı. Dağıtılan yeni güncellemeyle Eylül ayı güvenlik güncellemesine kavuşan modellerin yazılımı tarafında iyileştirmeler yapıldığı bilgisi de yer alıyor.

LG G6 Güney Kore V20i Güvenlik Güncellemesi

Dağıtılan güvenlik güncellemesinin versiyonuna bakıldığında LG G6 Güney Kore modellerinin V20i versiyonuna sahip olduğu görülüyor. Boyutuna bakıldığında önemli olduğu düşünülen güncelleme hakkında doğru düşünüldüğünü söyleyebiliriz. Akıllı telefonun Android Güvenlik Yaması güncellemesi haricinde yazılım tarafında da iyileştirildiği bilgisi güncelleme bilgisinde yer alıyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: G600K20i
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.09.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1.C3.1-00028-M8996FAAANAZM-1-1
 • Dosya Boyutu: 611 MB (OTA Boyutu)
 • KDZ Dosyası: G600K20i_00_1221.kdz

LG G6 Güney Kore V20i Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu güncellemeyi yapmak için şu an LG G6 MG600K kullanıcıları OTA üzerinden güncelleme yapabilir. Bu OTA yöntemini kullanmak için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin. Diğer modeller olan MG600L ve MG600S için güncelleme yayınlandığında bu yöntem denenebilir.

  LG G7 ThinQ Android 9.0 Pie Güncellemesi Güney Kore'de Başladı

Bu yöntemle güncellemeye ulaşamayan kullanıcılar, güncellemeyi bilgisayar üzerinden de yapabilir. Bir bilgisayar ve bir güncelleme programı, güncellemeyi yapmak için yeterli olmaktadır. Bilgisayarınıza LG Bridge programını indirip güncelleme taraması yaparak ulaştığınız yeni güncellemeyi yapabilirsiniz. Aynı zamanda yedekleme için de kullanılabilen bu programı indirebilmek için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncellemeye kavuşamayanlar, son olarak kendi elleriyle güncellemeyi yapabilir. Bunun için gerekli araçlar; bilgisayar, KDZ dosyası ve LG UP programı oluyor. Bu üçlüyle birlikte indirdiğiniz güncellemenin dosyasını akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. LG UP programının kullanımı ve dosyaları için buraya tıklayın.

LG G6 Güney Kore Modelleri İçin Gelen Eylül Ayı Güncelleme Yenilikleri

 1. Bluetooth bağlantısında optimize yapılarak geliştirildi.
 2. Verilen Android 8.0 Oreo güncellemesiyle gelen ThinQ özelliği sayesinde QLens özelliği eklendi.
 3. USB OTG ile bağlantı yapma işleminde geliştirilme yapıldı.
 4. Video oynatma optimizesi yapıldı.
 5. Video oynatırken oluşan ses sorunu giderildi.
 6. Telefon görüşmelerinde oluşan ses kesikliği sorunu çözüldü.
 7. Android Güvenlik Yaması güncellenerek açıklara karşı önlem alındı ve 1 Eylül 2018 paketi verildi.

13 YORUMLAR

 1. Ahmet bey merhaba LG G6 yeni aldım. Kore yapımı. Android 7 yüklü geldi. Ama 8.0 nougat yükseltibilir versiyon olarak yazıyordu aldığım sitede. Cihazım resmi disbiribütör garantili. 8.0 nougat a nasıl yükseltebilirim

  • LG G6 Kore modeliniz için güncellemeyi Ayarlar – Genel – Telefon Hakkında – Güncelleme Merkezi – Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek yapabilirsiniz veya bilgisayar yardımıyla LG bridge programı ile güncelleyebilirsiniz

 2. Ahmet bey merhaba eur güncellemesini kdz indirip lg up aracılığıyla yaptım şebeke bazen gidip geliyor şimdi bu güncellemeyi kırsam uyumlu oluyor mu ilginiz için teşekkürler

  • Açık söylemek gerekirse Türkiye modeli “toz oldu, kayboldu” durumuna geldi ancak son güncellemelerin EUR ve Güney Kore modellerine gelmesi, aklıma LG G6 Türkiye modeli için en son güvenlik yamalı Oreo sisteminin sunulabileceğini getiriyor. Umarım dediğim gibi olur ve ben de hızlı bir şekilde makalesini sizlere ulaştırırım.

 3. Selamlar Ahmet Bey,

  Açıkcası Sizin sitenizden indirdiğim euro 8.0 kullanıyorum telefonumda ve güncellemeyi de yaptım. sanırım bu kore güncellemesinin ardından da eur için yapılacaktır. bence LG Türkiye yetkilileri baktı ki biz buradan zaten yapıyoruz çaresizce 🙂 ne gerek var dediler ve bıraktılar bu işin takibini. şaka bir yana ben açıkça söylemem gerekirse sitenizi beğenerek takip ediyorum ve güncel kalıyorum. teşekkürler

  • Bizi takip ettiğiniz için biz teşekkür ederiz. LG Türkiye firmasının politikası güncelleme tarafında yavaş olsa da biz elimizden geldiğince Türkiye ile uyumlu modellerin güncellemelerini sizlere sunmaya yorulmadan ve sıkılmadan devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here