LG G6 akıllı telefonunun Asya bölgesi için olan LG G6 H870DS modelleri için Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtıldı. Yeni güncellemeyle birlikte yeniliklere kavuşan LG G6 Asya modeli kullanıcıları, güncellemeleri ülke ülke almaya başladı.

LG G6 H870DS Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Yeni yayımlanan güncelleme ile birlikte LG G6 H870DS kullanıcıları için Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtıldı. Dağıtımı gerçekleştirilen Android 8.0 Oreo işletim sistemi, firma tarafından ülke ülke dağıtılmaya başlandı. İlk olarak Hong Kong, Tayvan ve Singapur ülkeleri için dağıtılan güncelleme diğer ülkeler için de dağıtılıyor. Yeni güncellemeyle birlikte LG G6 Asya modeli kullanıcıları Oreo güncellemesinin yeniliklerine ve yeni Android Güvenlik Yaması güncellemesine kavuşuyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H870DS20a
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.05.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1.c3.1-00024-M8996FAAANAZM-1
 • Dosya Boyutu: 1.7 GB (OTA Boyutu)
 • KDZ Linki : H870DS20a_00_OPEN_TW_DS_OP_0518.kdz

LG G6 H870DS Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni yayımlanan güncellemeyi yapmak için ilk olarak OTA yöntemini deneyiniz. Firma, genellikle OTA (Over The Air) üzerinden güncellemeyi sağlamaktadır. Otomatik olarak ulaşamayan kullanıcıları sırasıyla Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edip kontrol yapsın.

  LG V30'un Tanıtım Tarihi Netleşti

Bu yöntemde güncelleme aşamasına ulaşamayan kullanıcıların ikinci alternatifi bilgisayar üzerinden LG Bridge programını denemek olacaktır. Bunun için bilgisayar LG Bridge programını ve LG Mobil Driver kurulumlarını gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemleri yapmak için buraya tıklayın.

İki yöntemle de başarıya ulaşamayanlar için son alternatif program LG UP olacaktır. Bu program üzerinden güncelleme kurulumu yapmak için yazı içinde verilen KDZ dosyasını indirmelisiniz. Ek olarak LG UP programının da nasıl kullanıldığını öğrenmek ve bilgisayara  indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun hangi ağda bağlı olduğunu kontrol edin. Mobil Veri ile yapılacak olan güncellemelerde paket aşımı sonrası faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Telefonun şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası stabilizasyon için hard reset atın. Telefona nasıl hard reset atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

12 YORUMLAR

 1. Ben yıllardır. Lg kullanıyorum. LG Pro Lite – G4 Beat – G4 – V10 – G6 ama inanın bu güncelleme olayı bıtkınlık verdi. Ha geldi Ha gelecek. Her ülke bizden önce alıyor. Eminim ki bizim ülkemizde LG kullanıcısı diğer ülkelere göre fazladır. Ama her zaman geri plana atılıyoruz. Ücüzü…

 2. Selamlar ;

  Benım lg g6 h870ds hong kong cıkıslı telefonuma bu yazılımı kurdum , fakat sorun olarak çift hat takılı belirli aralıklarla sim kartları devredısı kalıyor bu neden kaynaklanıyor acaba ?

 3. Nereye yazacağımı bilemedim buraya yazıyorum. LG k8 ve q6 modellerini kullandım q6 halen kullanıyorum Google Chrome tüm sekmeleri kapatınca uygulama kapanıyor. Bu tüm LG cihazlarda mi var bende mi sorun var. Çözümü varsa yardımcı olursanız sevinirim.

 4. Türkiyedeki kullanıcılara lg bedava dağıttı telefonlarıya en sona bırakıyor 😀 Yap bi global rom ver hepsine nekadar saçma sapan bi iş yani afedersiniz eşşeklik bu her bölgeye ayrı telefon ayrı yazılım çıkar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here