Akıllı telefon modelleri için güvenlik güncelleme dağıtımlarını da gerçekleştiren Güney Koreli firmanın durağı LG G6 modeli oldu. Yeni yeni dağıtılan güncellemeyle birlikte LG G6 H870DS modelleri için Eylül ayı güvenlik güncellemesi verildi.

LG G6 H870DS Eylül Ayı Güvenlik Güncellemesi

Güvenlik güncellemesi, yapılan dağıtımla birlikte LG G6 H870DS modellerine verildi. Şu an için bu model üzerinde görülen güncellemenin diğer modeller için de dağıtılacağı tahmin ediliyor. Bu yeni güncelleme, diğer güncellemeler gibi klasik olarak stabilize güncellemesinin yanı sıra güvenlik güncellemesi olarak sunuldu.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H870DS20e
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.09.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1.c3.1-00024-M8996FAAANAZM-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Linki: H870DS20e_00_OPEN_CIS_DS_OP_0628.kdz

LG G6 H870DS Eylül Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu güncelleme belirtilen model için OTA üzerinden sunuldu. Bu işlemi yapmak için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

  [H840TR] LG G5 SE V20c Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

Bu aşamada güncellemeye ulaşamayanlar için IMEI üzerinden dağıtılan güncelleme henüz gelmemiştir. Sistem güncellemesi olarak yenilenen yazılım, LG Bridge üzerinden de indirilip otomatik kurulabilir. Bu programla güncellemeyi yapmak için gerekli bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İki yöntemle de başarıya ulaşamayanlar için son alternatif program LG UP olacaktır. Bu program üzerinden güncelleme kurulumu yapmak için yazı içinde verilen KDZ dosyasını indirmelisiniz. Ek olarak LG UP programının da nasıl kullanıldığını öğrenmek ve bilgisayara  indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. İnternet bağlantınızı gözden geçirin. Telefon üzerinden gelen güncellemede Mobil Veri ile yapılan yazılım güncellemesi sonrası paket aşımı olabilir ve faturanızın borcu katlanabilir.
 2. Şarj seviyesine özen gösterin. Sistem güncellemesi gibi olmasa da güvenlik güncellemesini de en az %50 şarj seviyesinin üstünde yapın.
 3. Yapılan güncelleme sonrası stabil bir kullanım için telefona hard reset atmanızı öneririz. Bu yöntemin nasıl yapıldığına göz atmak için buraya tıklayın.