LG yeni amiral gemisi G6 için çalışmalarını sürdürürken,  LG G6 hakkında da ipuçları gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün tanıtımını yaptığı yeni kablosuz şarj standı ile G6 modelinde bu özelliği ön plana çıkaracağını söyleyebiliriz. LG kablosuz şarj pedinin henüz tanıtımını yaptı, fakat son amiral gemileri LG’nin bu yeni ürününü desteklemiyor. LG G5 ve LG V20 modelinde Qi kablosuz şarj desteği bulunmuyor.

lg-kablosuz-sarj-unitesi

LG G6 Hakkında İlk İpucu Geldi!

LG G6 modelinde kablosuz şarj desteği olur mu henüz bilemiyoruz. Ama LG yeni amiral gemisi telefonunda bu özelliği kullanabilir. 15 watt gücünde kablosuz şarj özelliği desteklemesi durumunda G6 modelinde bazı artıların olacağını söyleyebiliriz. 15 watt ile telefonun %50’si 30 dk. içinde şarj olabilecek. Şimdiye kadar kullanılan kablolu hızlı şarj özelliğini, kablosuz şarj standı ile yakalamış olacak.

  LG, 4 Arka Kameralı Akıllı Telefon Patenti Aldı

lg-sarj

Kablosuz Hızlı Şarj Desteği Sunan Modelleri

LG’nin son amiral gemisi LG G5 ve Phablet modeli V10 kablolu hızlı sarj özelliği desteklerken, LG G3 ve LG G4 kablosuz hızlı şarj desteği Qi sunuyor. Önümüzde ki yıl WMC 2017 Fuarında tanıtılması beklenen LG G6 modelinde kablosuz hızlı şarj desteği olacağını düşünüyoruz.  Diğer firmaların ürettiği son amiral gemilerine bulunmayan bu özellik LG’nin yeni amiral gemisinde sunması LG için bir artı olacaktır.

4 YORUMLAR

  1. LG G3 G4 ve V10 da kablosuz şarj desteği vardı zaten. V20 ve G5 te kaldırması saçmalıktı. Her haber sitesi sanki telefon metal olunca sağlam olacakmış gibi metal de metal diye tutturdu. Sonuç olarak indüksiyonu engellediği için kablosuz şarj imkansız hale geldi. Samsung Cam a geçti mesela Kablosuz şarj ı kaldırmamak için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here