LG G6 modelleri için verilen sözü yerine getirmeye çalışan Güney Koreli firmanın güncelleme tarafındaki durağı Kanada ülkesi oluyor. LG firması, yeni yapmış olduğu dağıtım ile birlikte LG G6 Kanada modellerinin Android 8.0 Oreo yazılım güncellemesine kavuşmasını sağlıyor. Bu güncellemeyle birlikte LG Global Yazılım Güncelleme Merkezi açılışı sonrası firmanın güncelleme politikasının hızlandığı açıkça görülüyor. Yeni güncelleme LG G6 H873 modelleri için OTA üzerinden dağıtılıyor.

LG G6 Kanada Android 8.0 Oreo Güncellemesi

LG firması, güncelleme tarafında hedefini Kanada ülkesine çevirdi. İlk olarak verdiği sözü yerine getirerek Nisan ayı sonu Güney Kore modellerine dağıtım gerçekleştiren firmanın şimdiki durağı Kanada oldu. Yapılan güncelleme dağıtımı ile birlikte LG G6 Kanada modeli kullanıcıları Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuşuyor. Model numarası olarak LG G6 H873 olarak geçen Kanada modelleri için güncelleme OTA üzerinden indirmeye ve kurulmaya sunuluyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H87320c
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.04.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1.C3.1-00024M8996FAAANAZM-1-1
 • Dosya Boyutu: 1.9 GB (OTA Boyutu)
 • KDZ Linki : H87320c_00_OPEN_CA_OP_0424.kdz

LG G6 Kanada Android 8.0 Oreo Güncellemesi Yenilikleri

 • Yapılan yeni sistem güncellemesiyle birlikte LG G6 H873 (Kanada) modeli kullanıcıları, ekran üzerinde bulunan uygulamalara basılı tutarak kısayollara ulaşabilecek ve hızlıca o uygulamayla istediğini tek tıklama ile yapabilecek.
 • Ayarlar kısmında aramak istediğinizi artık rahatça bulabileceksiniz. Sadeleştirilen arayüz ile birlikte birçok istenilen şey anında bulunabilir durumda olacak.
 • Yeni sistem güncellemesiyle batarya ve performans iyileştirildi. Akıllı telefonunuzla daha performanslı ve uzun ömürlü bir kullanım yaşayacaksınız.
 • Mavi ışık filtresi geliştirilerek 10 seviye katmanına kadar yükseltildi. Dilediğiniz seviye üzerinden kullanımı gerçekleştirebileceksiniz.
  LG G6 Sorunları ve Çözüm Yolları

LG G6 Kanada Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu modeli kullanan kullanıcıların güncellemeyi yapması için ilk olarak OTA denemesini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bunun için telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmelisiniz.

Bu aşamada güncellemeye ulaşamadıysanız akıllı telefonunuzu bilgisayar üzerinde LG Bridge programıyla güncelleyebilirsiniz. Bunun için LG Bridge programını ve LG sürücülerini bilgisayara kurmanız gerekmektedir. LG Bridge ve sürücüleri indirmek için buraya tıklayın.

Son aşamada da bir sonuca varamadıysanız akıllı telefonunuzu manuel yollarla güncelleyebilirsiniz. Bunun için LG UP programını kullanmanız gerekecektir. Yazı içinde verilen KDZ dosyasını indirip LG UP programıyla yüklemek için buraya tıklayarak nasıl yapıldığını ve bilgisayarınıza indireceğiniz dosyaları bulabilirsiniz.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun Wi-Fi ya da Mobil Veri ağlarından herhangi birine bağlı olup olmadığını kontrol edin. Telefonda Mobil Veri üzerinden yapılacak güncellemelerde paket aşımı olabilir ve faturaya ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 2. Telefonunuzun şarj seviyesinin en az %50 seviyesi olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı hard reset atınız. Hard reset işlemini uygulamak için buraya tıklayın.

17 YORUMLAR

   • Cevap için teşekkürler… 2000 seviyelerinde satışlar söz konusu alınabilir mi? Başka telefonlarla bakalım mı? Ayrıca düşmeye devam edecek midir?

   • Şu an için Evkur mağazasında 1999 TL üzerinden satılıyor. LG G5 modelinin şu anki piyasada bile 1700 liralara çıkabilmesi, LG G6 modelinin bu fiyata kaçırılmaması gerektiğini savunuyor diye düşünüyorum

  • Yapılabilir ama bir geliştirici tarafından baseband ve modem dosyalarının fixlenip sunulması gerekiyor. Ek olarak yüklenebilir durumdayken telefona yüklediğiniz an kullandığınız telefon garanti dışı kalır.

  • Yapılabilir ama bir geliştirici tarafından baseband ve modem dosyalarının fixlenip sunulması gerekiyor. Ek olarak yüklenebilir durumdayken telefona yüklediğiniz an kullandığınız telefon garanti dışı kalır.

  • Yapılabilir ama bir geliştirici tarafından baseband ve modem dosyalarının fixlenip sunulması gerekiyor. Ek olarak yüklenebilir durumdayken telefona yüklediğiniz an kullandığınız telefon garanti dışı kalır.

 1. Bence güncelleme merkezinin pek bi etkisi yok zira avrupa için haziran gibi verileceği söyleniyordu öylede olacak gibi bize güncelleme gelmesi önümüzdeki ay 15 yada 20 si gibi olur bu tarihten önce gelirse güncelleme merkezinin bi etkisi olmuş diyebiliriz.3 ay boyunca bu cihaz güvenlik güncellemesi dahi almadı hatırlatırım.

  • Aynen katılıyorum sana haziran ortası gibi anca gelicek bende de g6 var en son mart yaması aldı nisanda oreo geç gelicek kore ve kanadaya verdi daha sprint at&t t mobile verizon europe en son bize türkiyeye gelicek ölme eşşeğim ölme…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here