LG G6 & LG V20 Android 8 Oreo Açık Kaynak Kodları Yayımlandı

- Advertisement -

LG Electronics tarafından 2016 yılının ikinci yarısında piyasaya sunulan LG V20 ile 2018 yılının G serisi amiral gemisi LG G6 için Android 8 Oreo açık kaynak kodları open source sitesinde yayımlan. LG V20 için Oreo güncellemesi alacak mı? almayacak mı? sorularına bir son vermiş oldu.

LG V20 & LG G6 Android 8 Oreo Güncelleme

LG’nin açık kaynak kodu sitesi lge.com ‘da LG V20 ile LG G6 için Android 8 Oreo açık kaynak kodları yayımlandı. İlk olarak LG G6 için yayımlanan güncellemenin yazılım versiyonu V20a olarak görünüyor.

- Advertisement -

LG V20 için Android 8 Oreo güncellemesi de yayımlanan açık kaynak kodu ile kesinlik kazandı. İlk olarak Güney Kore versiyonları için yayımlanacak güncelleme V20 modeli için V20a yazılım sürümü ile yayımlanacak. 

  LG G6, Edge Ekran ve Cam Tasarımı İle Gelebilir

Çin’de LG G6 için yayımlanan Beta versiyonu aksine LG V20 için henüz bir beta yayımlanmış durumda değil. Güncelleme yayımlanma sırasına göre ilk olarak LG G6 için daha sonra LG V20 için yayımlanacak. Oreo donanımlı cep telefonları hız ve batarya gibi gelişmiş bir performansa sahiptir ve PIP (Resim İçinde Resim) gibi yeni eklenen Oreo işlevlerini kullanabilirler.

Ek olarak, ses kaynağı kaybını en aza indiren yüksek çözünürlüklü ses kaynağı LDAC desteği gibi kolaylık özellikleri de sağlanmıştır.

- Advertisement -
Kerim Onaylar
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.

16 YORUMLAR

    • Henüz net bir bilgi yok ama LG V30 modeline gelmesiyle birlikte LG V20 ve LG G6 modellerinin de bu özelliğe kavuşacağını düşünüyoruz

      • lg yazılım konusunda temkinlimi davranıyor yani hatasız mı vermeye çalışıyor yoksa geciktirip hiç vermemeyemi çalışıyor anlamadım G2 marshmallow vereceğiz dediler ve hepten unuttular 2 yılı 3 güncelleme ile bitiriyorlar şebeke telefonları gibi amacı anlamadım benmi yanlış düşünüyorum yoksa bu kanıya benden başkasıda sahipmi?

      • Merhaba LG G2 için 6.0 verilecek bilgisi geçilmedi. G3 6.0 dan sonra beklenti içine giren kullanıcılarına sadece 5.1 iyileştirme güncellemesi vererek güncellemeyi sonlandırmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here