LG G6 ve LG V30, Android 8.1 Oreo Güncellemesi Alacak

6
4733

Firmanın iki serisinin amiral gemisi modelleri LG G6 ve LG V30 için yeni haber sızdırıldı. Birçok firmanın amiral gemisi akıllı telefonları için çalıştığı Android 8.1 Oreo güncellemesiyle ilgili gelişmeler oluştu. Piyasaya Android 7.x Nougat işletim sistemiyle çıkış yapan LG G6 ve LG V30 modelleri için yeni gelişmeler yaşandı. İki amiral gemisi için çalışmalarını sürdüren LG firması tarafında bir ilk olacak. Güney Koreli firma, akıllı telefon modelleri için yeni işletim sistemlerini ilk sürümüyle vermekteydi. LG G5 modeli için Android 7.0 Nougat ve LG G4 modeli için Android 6.0 Marshmallow sürümlerini sunan firma, Android 6.0.1 Marshmallow, Android 7.1 Nougat gibi güncellemeleri hiçbir zaman vermedi. Yeni gelişmeyle birlikte LG G6 ve LG V30 modelleri, bir ilki yaşayacak ve Android 8.1 Oreo güncellemesiyle yenilenecek.

LG G6 ve LG V30 için Android 8.1 Oreo Güncellemesi Hazırlanıyor

İki serinin amiral gemisi modelleri LG G6 ve LG V30 için start verildi. Firmaların güven kazanabilmesi için birinci sırada yer alan güncelleme politikasında Güney Koreli firma, büyük kozunu oynayacak. Daha önce hiçbir şekilde yeni işletim sisteminin ilk sürümü haricinde güncelleme vermeyen firma bir ilki yaşatacak. LG G6 ve LG V30 akıllı telefonları için Android 8.1 Oreo güncellemesi sunacak firma, çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberde LG V30 Güney Kore modelleri için Android 8.0 Oreo güncellemesinin sunulduğunu belirtmiştik. Bu haberde geçen Android 8.0 Oreo güncellemesi aslında Android 8.1 Oreo güncellemesi olacak.

  LG Android 10 Alacak Akıllı Telefonlar Listesi

İki seri için aynı güncelleme politikasını gerçekleştirecek olan LG firması, serileri birbirinden ayırmak istemiyor. Şu an için premium sınıf için V serisini tercih eden firmanın G serisi için de V serisi kadar özenle çalıştığı görülüyor. Birkaç hafta önce yapılan sızıntılarda LG G6 modelinin Avrupa versiyonları için Android 8.0 Oreo güncellemesinin Haziran ayında geleceği konuşuluyordu. Yeni gelişmeyle birlikte sürüm, Android 8.1 Oreo oldu ancak güncelleme tarihi konusunda bir değişiklik görülmüyor. LG V30 modeli için güncelleme tarihinin Mart ayı olduğu öngörülüyor. Bu iki modelin Kanada versiyonları (LG V30 H933 ve LG G6 H873 modelleri) için güncelleme politikası Mart ayında gerçekleştirilmeye başlanacak.

Yeni işletim sistemi Android 8.x Oreo güncellemesini alacak iki model olan LG G6 ve LG V30 akıllı telefonları yanı sıra ek bilgi olarak LG V20 de yer alıyor. 2016 yılının amiral gemisi LG V20 için Android 8.x Oreo güncellemesinin Nisan ayında başlayacağı söylentileri dolaşıyor.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here