IFA 2016 fuarında tanıtılan phablet ürünü ve yeni amiral gemisi LG V20’nin tasarımında modüler yapıyı kullanmayan LG firması, LG G6 modelinde modüler tasarım çizgisini koruyacağını açıkladı.

 

MWC 2016’da tanıtılan LG G5, modüler tasarımıyla dikkat çekmişti ve bu konuda mükemmel bir akıllı telefon haline gelmişti. Bu modüler tasarımın yeni telefon LG V20’de de sürdürüleceği konuşuluyordu. Birkaç sızıntı haberlere göre LG V20 de modüler tasarıma sahip olacaktı. Ancak son sızan bilgiler arasında LG G5’ten büyük bir telefonun modüler olamayacağından söz edildi ve LG V20 modüler tasarım ile değil yekpare metal kasayla geldi.

LG G6’DA MODÜLER TASARIM DEVAM EDECEK

LG sözcüsü Ken Hong, gelen haberleri kesinleştirmek adına bir açıklama yaptı ve açıklamasında “LG G5’in modüler olması, LG V20’nin satışlarında biraz etki yapabilir.” demişti. LG, bu tasarımla ilgili olarak phablet ürünlerinde modüler tasarımın olmayacağını vurguladı ve bu modüler tasarıma G6 ile devam edeceğini açıkladı.

lg-g5-review-021

Bay Hong, LG G6 üzerinde modüler tasarımın daha iyileşmesi adına çalışmalar yapıldığını ve LG G6 modelinde modüler tasarımı daha farklı boyutlara getirmeyi planladıklarını söyledi.

 

PAYLAŞ
LG akıllı telefonları üzerine yazılım güncelleme, root-rom rehberleri ve teknik servis ile ilgili bilgilerim bulunmaktadır.