LG G6 Hakkında Sızıntılar Ve Haberler

LG G6 nasıl bir telefon olacak? LG G6 hakkında tüm sızıntıları ve haberleri sizler için derledik.

3
4861
LG V20‘nin piyasaya girmesinin ardından gözler G serisinin yeni amiral gemisi olacak LG G6 ‘ya döndü. Peki ama G6’nın özellikleri nedir ve ne zaman çıkar? Yeni sızıntılar ve haberleri sizler için derledik.

  İşlemci

Snapdragon 820 kullanan LG G5 ve LG V20 modellerinden sonra LG G6 için Snapdragon 830 kullanılması bekleniyor. 10 nm teknolojisine sahip bu işlemci ile 820’ye oranla daha az enerji ile daha fazla performans ve daha az ısınma sağlayacak.
G6’da ram de önceki modellere göre yükseltilerek gücüne güç katacağı da söylentiler arasında yer alıyor fakat net bir bilgi yok.

  Batarya & Pil

LG G2 modeli çıkmayan batarya ile hayatımıza girmişti ama kullanıcıların tepkisi üzerine G3 modelinde bataryayı çıkarılabilir yapmış ve bu geleneği G4 ve G5’te de sürdürmüştü. LG tekrar kullanıcılarını üzmüyor ve G6’yı da çıkarılabilir batarya ile sunuyor. Batarya gücü hakkında şu an için net bilgi yok.

  Ekran

LG G3’den bu yana QHD (2K) ekran kullanan renk ve parlaklık konusunda iddialı olan LG bu defa G6’da OLED ekran ile karşımıza çıkacak. OLED ekran kullanacak olan G6 daha düşük enerji ile daha gerçek ve daha canlı renkler sunacak.

  LG G6 Render Görselleri Ortaya Çıktı

  İris Tarayıcı

LG G6‘da beklenen bir diğer yenilik ise gelişmiş iris tarayıcısı. Daha önce piyasada gördüğümüz iris tarayıcılı telefonlara nazaran daha gelişmiş bi sistem ile piyasaya çıkması bekleniyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

  Kablosuz hızlı şarj

G6 için kablosuz şarj desteği hakkında bilgi olmamasına rağmen LG’nin yeni ürettiği şarj ünitesi “Acaba G6 bu şarj aletini destekliyor olabilir mi?” sorusunu akıllara getirdi. LG’nin yeni ürettiği şarj ünitesi hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

  Tasarım

LG G5 te büyük yeniliğe imza atarak metal kasada çıkarılabilir pili bir arada sunan modüler tasarım G6’da devam edecek mi? yoksa modüler tasarımdan vazgeçecek mi? henüz net bilgi bulunmuyor. Fakat bu defa telefonun arka tarafı güçlendirilmiş cam ile daha kaliteli bir görüntü ve hissiyat yaratacak.

  Tanıtım Ve Çıkış tarihi

LG G6 Şubat ayı sonunda başlayacak olan MWC 2017‘de tanıtılacak ve daha önceki modellerin çıkış tarihleri göz önüne alırsak Nisan 2017 de satışa çıkması bekleniyor.

3 YORUMLAR

  1. şimdi samsung snapdagon 835 kullanacak lg niçin 830 mantıksız deilmi ? 810 ve 808 cpuda lg bu hatayı yaptı elinde patladı bunu düşünemiyormu.

    • yok düşünemiyor senin gibi lg. en iyisi sen bi başvuru yap lg ye.o kdr mühendisin düşünemediğini sen düşünmüşsün kesin ceo yaparlar seni:)

      • SANIRIM DÜŞÜNEMİYOOR.O APTAALLIĞI G4DE 808 İŞLEMCİ İLE YAPTI VE PİYASADA GERİDE KALDI VE ANAKART YANMA DİE SORUN ÇIKTI.ANAKART YANMIO 808 CPU DANDİKT.TELEFONCUYUM.BOOTLOPTA KALDIĞINDA G4 İŞLEMCİYE 15 SN SICAK HAVA TUT 2 GÜN KULLAN.2 GÜN SONRA GENE BOZULUR.ANAKART DEĞİL İŞLEMCİLER BOZUKTU.ŞİMDİ G6DA AYNI SORUN İHTİMALİ YÜKSELİYOR.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here