LG G6 modelleri için güncelleme çalışmalarına devam eden firmanın yeni durağı Amerika’da Sprint modelleri oldu.. LG firması, yeni yapmış olduğu dağıtım ile birlikte LG G6 Sprint modellerinin Android 8.0 Oreo yazılım güncellemesine kavuşmasını sağlıyor. Bu güncellemeyle birlikte LG Global Yazılım Güncelleme Merkezi açılışı sonrası firmanın güncelleme politikasının hızlandığı açıkça görülüyor. Yeni güncelleme LG G6 LS993 modelleri için OTA üzerinden dağıtılıyor.

LG G6 Kanada Android 8.0 Oreo Güncellemesi

LG firması, güncellemerine hız kesmeden devam ediyor. Yapılan güncelleme dağıtımı ile birlikte LG G6 Sprint modeli kullanıcıları Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuşuyor. Model numarası olarak LG G6 LS993 olarak geçen USA modelleri için güncelleme OTA üzerinden indirmeye ve kurulmaya sunuluyor.

 

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: LS99320c
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.05.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1.C3.1-00024M8996FAAANAZM-1-1
 • Dosya Boyutu: 1.8 GB (OTA Boyutu)
 • KDZ Linki : LS99320c_00_OPEN_CA_OP_0424.kdz

LG G6 Sprint Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G6 LS993 modeli kullanıcıların güncellemeyi gerçekleştirmesi için önce OTA yöntemini denemeleri gerekmektedir. Bunun için telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeleri gerekiyor.

  LG G7 Ekran Paneli, LCD Teknolojisiyle Geliyor!

Bu aşamada güncellemeye ulaşamadıysanız akıllı telefonunuzu bilgisayar üzerinde LG Bridge programıyla güncelleyebilirsiniz. Bunun için LG Bridge programını ve LG sürücülerini bilgisayara kurmanız gerekmektedir. LG Bridge ve sürücüleri indirmek için buraya tıklayın.

Son aşamada da bir sonuca varamadıysanız akıllı telefonunuzu manuel yollarla güncelleyebilirsiniz. Bunun için LG UP programını kullanmanız gerekecektir. Yazı içinde verilen KDZ dosyasını indirip LG UP programıyla yüklemek için buraya tıklayarak nasıl yapıldığını ve bilgisayarınıza indireceğiniz dosyaları bulabilirsiniz.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun Wi-Fi ya da Mobil Veri ağlarından herhangi birine bağlı olup olmadığını kontrol edin. Telefonda Mobil Veri üzerinden yapılacak güncellemelerde paket aşımı olabilir ve faturaya ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 2. Telefonunuzun şarj seviyesinin en az %50 seviyesi olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı hard reset atınız. Hard reset işlemini uygulamak için buraya tıklayın.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here