LG G6 Türkiye Android 8.0 Oreo Güncellemesi Başladı

108
358

Merakla beklenen Android 8.0 Oreo güncellemesi LG G6 Türkiye modelleri için dağıtılmaya başlandı. Uzun zamandır beklenilen güncelleme, Nisan ayının son günü başlayıp Ağustos 2018 tarihine kadar sarktı.

LG G6 Türkiye Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Yapılan yeni güncellemeyle birlikte LG G6 Türkiye kullanıcıları, yeni sistem güncellemesini almış oldu. Yaklaşık 1.5 yıldır beklenilen güncelleme nihayet dağıtılmaya başlandı. Yapılan güncellemeyle birlikte telefonlar sistemsel olarak güncellendi ve Android güvenlik yamaları da güncellenmiş oldu. Bu güncellemeyle birlikte LG G6 Türkiye modellerine AI CAM özelliği gelerek LG G6 ThinQ modeline dönüştü.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H87020e
 • Kernel Sürüm:  3.18.71
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.07.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.c3.1-00028-M8996FAAAANAZM-1.1
 • Dosya Boyutu: 1.9 GB
 • KDZ Dosyası linki: H87020e_00_OPEN_TR_OP_0719.kdz

LG G6 Oreo İle Gelen Yenilikler

 • LG Home moduna yeni bir özellik eklendi.
 • LG G6 TR modelleri artık akıllandı. Yeni güncellemeyle birlikte yapay zeka teknolojisi olan AI CAM özelliği getirildi.
 • Batarya ve performans kalitesi, özellikle arkaplan uygulamalarında optimize edildi.
 • Bildirim paneline düşen bildirimlere kısa cevaplama özelliği getirildi.
 • Google Pixel ile çıkan 3D Touch özelliği, LG G6 TR modelleri için de sağlandı.
 • Sony firmasının sağlamış olduğu LDAC ses özelliği, kablosuz Bluetooth kulaklıklar ile sağlanmaya başlandı.

LG G6 Türkiye Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G6 TR modeline güncelleme yapmak için telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA güncellemesini deneyebilir.

OTA üzerinden güncelleme yapamayan kullanıcılar, telefonlarını bilgisayar yardımıyla LG Bridge programını kullanarak güncelleme yapabilir. Programı indirmek için buraya tıklayın.

LG bridge ile yapamayanlar son olarak LG UP programını deneyerek KDZ atmayı deneyebilir. Gerekli dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun wi-fi ya da mobil veri aşına bağlı olup olmadığını kontrol edin. Mobil veri ile yapılan güncellemelere faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Telefonun şarj seviyesinin %50 ve üstü olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme yaptıktan sonra stabil çalışması için hard reset atın. Hard reset atmak için buraya tıklayın.

108 YORUMLAR

 1. 10 gün önce ota üzerinden güncelleme geldi yükledim fakat birkaç gündür felaket şarj tüketiyor güncelleme geri çekildiğine göre tekrar 7.0 a dönsem mi olası bir fix yamamı beklesem karar veremedim tavsiyeniz nedir ahmet bey?

  • Güncelleme makalenin yazıldığı tarihte dağıtılmış olup 2 gün sonra açık bir tabirle ortadan kaybolmuştur. Bunun sebebi nedir bilinmiyor ama güncelleme şu an için geri çekilmiş durumdadır.

 2. oreo 8 guncellemesi sonrasında selfie kamerasinda bir iyileştirme oluyor mu acaba?

  asus zenfonlarda bir iyileştirme yapilmisti ve selfie kamerası baya düzelmişti.

 3. Merhaba güncelleme ekranıma geldi sonra baglantı kesildi ve güncelleme bitmeden iptal oldu şimdi güncelleme gelmiyor pc den yapmak istiyorum ama pc ye hangi programları yüklemem gerekir yardımcı olurmusunuz

  • Dağıtılan güncellemenin hem LG Bridge üzerinden hem de OTA üzerinden dağıtımı durdurulmuş olup güncelleme geri çekilmiştir. Güncellemenin neden geri çekildiği bilinmemektedir.

 4. Merhaba bizim evde iki adet Lg g6 bulunmakta birisine Oreo gelmesine rağmen öbür telefona 7.0 olmasına rağmen hala güncel yazılımı kullanmaktasınız diyor. KDZ ile uğraşmak istemiyorum bu sorun nedir?

  • Güncelleme geri çekilmiştir. Çekilen güncellemenin KDZ dosyası yer almaktadır. Bilgisayar yardımıyla güncellemeyi yapabilir ya da güncellemenin yeniden dağıtılmasını bekleyebilirsiniz.

 5. 8 ağustos Antalya’da tatilde iken güncelleme var dedi yapmadım. 11 Ağustos İstanbul’dayım. Telefonu güncelleyeyim dedim, güncelleme yok diyor. Hala 7.0 olarak görünüyor. Serverlarda mı sıkıntı vardır acaba?(LG G6)

 6. Başkan LG UP da Error:0x2000 H87020e_00_OPEN_TR_OP_ file does NOT support Refurbısh process. Hatası Alıyorum.Telefon H87011K Olduğundan Dolayı mı Hata Veriyor ?

  • QLens, LG G6 modelleri için sağlanan Android 8.0 Oreo güncellemesiyle gelmiştir. Kamera ile yapılacak çekimlerde nesne taraması ve QR Code taraması gibi özellikleri sağlamaktadır. AI CAM özelliğinin parçasıdır.

 7. Öncelikle sorunum şu olacak: Oreo yükledikten sonra bildirim geldiğinde örneğin Whatsapp gibi uygulamalarda üzerinde bildirim olduğuna dair mesaj sayıları yazardı şimdi yazmıyor. Bunun çözümü nedir?

  • Bununla ilgili olarak güncellemeyi yapmadan önce; başlığıyla başlayan bölümde madde olarak hard reset atmanızı tavsiye ediyoruz. Atmadan önce yedek almayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here