3 farklı renkte LG G6 modeli bulunmaktadır. Kaynak: TeknoBurada

LG G6 Türkiye modelleri için beklenen güncelleme yayımlandı. Uzun süre beklenen bu güncellemeyle sorunların çözüldüğü tahmin ediliyor. Yayımlanan güncellemeyle birlikte Android Güvenlik Yaması da yenileniyor.

LG G6 Türkiye Modellerine Yeni Güncelleme Verildi

İlk olarak verilen Android 8.0 Oreo güncellemesiyle kullanıcılarını sevindiren firma, verdiği yazılımda hata olunca beklentileri olumsuz etkilemişti. Uzun süredir beklenen yazılım güncellemesi Aralık 2018’in son haftası verildi ve Türkiye modellerine LG Bridge üzerinden dağıtıldı.

LG G6 Türkiye modelleri için verilen güncellemenin LG Bridge üzerindeki detayları.

  • Android sürümü: 8.0 Oreo
  • Yazılım Sürümü: H870TR20h
  • Android Güvenlik Yaması:1 Kasım 2018
  • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
  • Dosya Boyutu: 2.81 GB (LG Bridge)

LG G6 Türkiye Modeline Verilen Yeni Güncelleme Nasıl Yapılır?

Güncelleme, firma tarafından v20h yazılım versiyonu ve 1 Kasım 2018 Android Güvenlik Yaması ile veriliyor.

  [H960TR] LG V10 Android 7.0 Nougat Türkiye Güncellemesi Geldi!

Bu güncellemeyi yapmak için bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızda LG Bridge programı ile güncellemeyi yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgi için buraya tıklayın.

Telefon üzerine dağıtıma geçmeyen firma bu yöntemi sonra sağlayacak. Bu yöntemi bekleyip güncellemek isteyenler, telefon üzerinde Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edebilir.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Telefon üzerinden gerçekleştireceğiniz güncellemelerde mutlaka wi-fi ağını kullanın.
  1. Güncellemeyi yapmadan önce şarjın en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 1. Güncelleme sonrası stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Bunun için buraya tıklayarak nasıl atılacağını öğrenebilirsiniz.

121 YORUMLAR

 1. Ahmet Kardeşim Güncellemeden Sonra Ben Telefona format Attım Anca ram %75 Kullanmakta bunu Nasıl Çözecem Bana Kullandırdıgı ram 1 Gb Saçma geldi Bana 4 Gb Ram Yokmu bunlarda

  • Arkaplanda daima çalışan uygulamaları kontrols ediniz. Android cihazlarda ram kullanımı en az yarısını işletim sistemi ve daima çalışan uygulamalar için kullanmaktadır

   • telefonda sadece whatsapp yüklü başka bişey yok ama bukadar ram yemesi sence normalmi hard formatta attım yine aynı

   • Bellekten en çok çalışan OS işletim sistemi yer ve bu da birçok işlem demektir. CPU’nun çalışması, arayüzün daima çalışır durumda olması, şebeke çalışması gibi gibi özellikler o kadar RAM’i tüketebilir.

 2. AL CAM özelliği geldiği ve ortama göre çekim yaptığı söyleniyor fakat ne normal modda ne Q Lens modunda hiç bir şekilde diğer telefonlardaki hayvan işareti çiçek işareti tarzı bir ibare çıkmıyor. Acaba Q Lens modunu nasıl kullanabilirim ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here