LG G6 Türkiye Nisan Ayı Güvenlik Güncellemesi Dağıtıldı

6
1466

LG G6 Türkiye modeli için sunulan yeni güncellemeyle birlikte Nisan ayının güvenlik yaması paketi dağıtıldı. Dağıtılan güncellemeyle birlikte bir de yenilik sunuldu. Bu yenilik, kamera içinde bir özellik olarak yer alacak.

LG G6 Türkiye Nisan Ayı Güvenlik Güncellemesi

LG G6 Türkiye Nisan ayı güvenlik güncellemesiyle birlikte belirtilen modele kamera alanında AI CAM özelliği geldi. Bu özellikle birlikte çekilen fotoğrafların ne olduğu tespit edilip kamera tarafından öyle çekilecek. Yeni özellik haricinde akıllı telefonun güvenlik yaması 1 Nisan 2019 tarihine güncellenmiş olup versiyonu da V20j olarak yenilendi.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H870TR20j
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Nisan 2019
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım NumarasıOPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 910 MB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki: H87020j_00_OPEN_TR_OP_0409.kdz
  LG G7 Verizon Android Pie Güncellemesi Dağıtıldı

LG G6 Türkiye Modeline Verilen Yeni Güncelleme Nasıl Yapılır?

Güncelleme, firma tarafından v20j yazılım versiyonu ve 1 Nisan 2019 Android Güvenlik Yaması ile veriliyor.

Telefona gelen güncellemeyi OTA üzerinden gerçekleştirmek için telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeniz gerekmetkedir.

Bu güncellemeyi yapmak için bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızda LG Bridge programı ile güncellemeyi yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgi için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Güncellemeyi yapmadan önce şarjın en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
  2. Güncelleme sonrası stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Bunun için buraya tıklayarak nasıl atılacağını öğrenebilirsiniz.
  3. Telefon üzerinden gerçekleştireceğiniz güncellemelerde mutlaka wi-fi ağını kullanın.

6 YORUMLAR

 1. LG G6 bu güncellemede de performans yönünden çuvalladı. Adamakıllı Pubg oynanmıyor,kasıyor. Sadece Pubg’de kassa keşke, her uygulamada kasıyor. Nougat çok hızlı idi ama Oreo’da ortalığın ağzına ….. .Birde yetmezmiş gibi Güvenlik güncellemesi geldi. Bir umut telefon hızlanır diye güncelledim, berbat üstü berbat olmuş. Snapdragon 821 donanımını süs için mi koydular ya, her uygulama kasar mı? LG şirketi böyle devam ettiği sürece batmaya mahkumdur.

  • Evet o politikaları kabul edersen kullanıraın ama politikalar ekrana çıkınca alt tarafa doğru çek kabul ediyorum diye tik var onu işaretle kullanırsın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here